Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsokat, hogy...

Porcukormókus kérdése:

Adnátok tanácsokat, hogy hogyan tanítsam meg az egyéves kislányomat egyedül enni?

Figyelt kérdés

Minden érdekel ezzel kapcsolatban; mikor kezdtétek, mennyi idő alatt tanulta meg használni a kanalat, stb..

Másnál is csatatér marad az evések után? Mert nálunk alap az evés utáni fürdés, mióta hagyjuk egyedül ügyeskedni, még a haja is tiszta kaja.. Még csak most kezdtük, de már kivagyok tőle.. (lehet emelnem kellene a magneB6 adagomat...)


2012. júl. 2. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
1 éves korától hagytam, had próbálkozzon. Persze azzal aligha lakott jól, mellette én is etettem. Mindig csatatér volt körülötte, dehát ez ezzel jár. Kb 2 hónap alatt már darabosból jóllakott egyedül. A haját fel kell fogni, ruhát feltűrni. Pár hét kell, hogy ügyesedjen. Kezd először a villával, az könnyebb. A kanállal is kell pár hét, hogy ügyesedjen. Az én lányom 2,5 éves, de levest még mindig nehezen eszi, mármint megy mellé még mindig.
2012. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyszál pelusban etetem mostanában, van hogy a kertben inkább, mert akkor elég leslagozni az etetőszéket. Ha ez mond valamit... Nagyon durva, hogy mire képes.. :S :)

Köszi!!

2012. júl. 2. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanítani nem lehet. A gyerekek úgy tanulnak, hogy leutánozzák, hogy a szüleik hogyan esznek. Úgyhogy csak türelmesen tudsz várni, míg begyakorolja. Hagyd önállóan próbálkozni! Nagy mocsok van utána. Mi konkrétan falat festettünk ezután a korszak után, mert oda is kentem, de leginkább az etetőszék alá került minden étkezés után sok finomság. Sokszor én is egyenesen a kádba tettem a fiatalembert ebéd után. Türelem, kitartás! A kert jó ötlet! Most úgyis remek idő van hozzá!
2012. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne várd még tőle, hogy szépen, tisztán egyen kanállal, nagyon-nagyon pici még! Már az nagy dolog, ha egyáltalán arra képes, hogy darabos ételt kézzel a szájába tegyen.

Az én kisfiam másfél éves kora táján kezdett egyedül enni, kizárólag kézzel. Mindent. Én néha megmutattam neki, hogyan kell a kanalat használni, de nem erőltettem. A csatatér persze nálunk is megvolt. :)

A második szülinapja után nem sokkal aztán egyszer csak megfogta az odakészített kanalat, és mint aki világ életében csak azt használta, elkezdett enni vele. Nagyon megdicsértem, azóta kanállal eszik.

Szóval én is csak azt tudom javasolni, hogy sok-sok türelem!

2012. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 éves státuszon volt "elvárás" hogy a gyerek egyedül eszik.

Én fiam egyébként kb 16-17hós korától kezdte azt, hogy nem engedte hogy etessem, onnantól ő akart egyedül enni. Kezdetekben úgy csináltuk, hogy ő is és én is fogtam kanalat, és egyszer én, egyszer ő pakolt a szájába. 2éves korára egyébként nagyon szépen evett és akkorra már alig maszatolt- mindent egyedül evett- de ha leves volt, akkor még dupla előkét adtam rá. Mással nem volt gond.

Pohárból is szépen ivott addigra, csak ritán öntötte nyakon magát.

Szerintem a te lányod még fiatal ahhoz, hogy egyedül egyen. De ha ő akarja, akkor peresze engedni kell neki.


:)

A csatatér feeling ismerős kaják után. :)

2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kanalas cuccokkal még másfél évesen is meggyűlik a baja, főleg ha viszonylag folyós. Ugyebár ilyenkor általában a szájukhoz érve még lefordítják a kanalat és úgy nyalják le róla a kaját.

Szóval ha kiskanalas, akkor joghurt zabpehellyel, viszonylag sűrűre keverve, vagy krumplipüré, hogy legyen esélye a kanálon maradni. :)

de inkább darabosat adj neki, amit kézzel tud enni, felszedegetni a tányérból, etetőszék tálcájáról. Zöldborsó, sárgarépa, husi, zöldbab, brokkoli, csigatészta, almagerezd, akármi.

Nálunk ez tök jól bevált, én az elejétől kezdve (7,5 hónapos volt, amikor kezdett a cicin kívül mát is enni) darabosat adtam, és gyönyörűen egyedül evett - kézzel. Utána kb egy évesen kezdte kérni a kanalat, és két évesen villával eszik, szépen rátűzködi a tésztát, egyebet.

2012. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Megmondom őszintén, nálunk nem igazán volt csatatér. Én nem hagytam, hogy azt csináljon a konyhából a lányom. Nem mondom, hogy nem kellett kaját felszedni/törölni a padlóról, de fürdetni sosem kellett evés után. Kézzel csak olyat evett, amivel nem csinál disznóólat.

Másfél évesen már nem hagyta, hogy etessem, akkor kezdte el leginkább érdekelni az egyedül evés. 1 hét alatt gyönyörűen megtanult kanállal enni.

Villával már hamarabb megtanult.

2012. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányomnál úgy csináltam, hogy a kanalat a kezébe adtam, a joghurtos poharat meg én fogtam. És amerre ment a kanál, arra követtem a pohárral, hogy ne csöpögjön sok:-) Minden nap evett anno natúrjoghurtot, úgyhogy sokat gyakorolt. :-) A többit főleg kézzel ette, amit lehetett, bár kezében volt a kanál... A levest, azt hiszem, én adtam neki. Eteéshez öltössed kevésbbé igényes ruhába átmenetileg:-)


Én sok korszakát nem tudtam "megoldani", csak túlélni...

2012. júl. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hónapos és most apa határozta el, hogy próbálkozik kanalas evés oktatással. ^^ A délutáni tejpép, ami azért viszonylag sűrűbb a gyakorlási alany. A szilárd dolgokat már régóta eszi kézzel, ezzel nincs gond, ez a megoldás még nálunk is csatatérrel jár, de most amúgy is meleg van, kap egy előkét és az ölét is letakarjuk, szóval utána csak a kezét kell lemosni jó könyékig és az etetőszéket, szóval annyira nem durván vészes. Már nagyjából arra rájött 1-2 nap alatt, hogy mi a lényeg, de még a kanálba nem tudja venni a kaját, azt apa csinálja, utána ügyeskedi el a szájáig, persze sokszor fejjel lefelé, de már apuját lelkesebben próbálja etetni. ^^
2012. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kiterített újságpapírokat tettem az etetőszék alá, hogy védjem a parkettát!:))) Minden praktika jól jön ilyenkor! Nem vagytok elkésve, csak türelem!
2012. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!