Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel játszik 8 hónapos...

Mivel játszik 8 hónapos babátok? Ti hogyan foglalkoztok vele?

Figyelt kérdés

Az én babám egyáltalán nem játszik a játékaival, max. 5 perc, amíg új, akkor is inkább a céduláját rágja. Legszívesebben papírt "enne", bejön a telefon, távirányító, kartondoboz (sajnos ezt is addig áztatja, míg le tud tépni belőle egy darabot), műanyag flakon ... .

Hiába énekelek, mondókázok neki, otthagy seperc alatt, kúszik-mászik. Evés közben is muszáj valamit adjak a kezébe, mert addig ki sem nyitja a száját. Ha megunta, ellöki, s addig nem nyitja újra, míg nem kap megint valamit. Meg úgy hadonászik a kezével míg üres, hogy még ha kinyitja is a száját, esélytelen bele találni.

Más is van így? Fogunk mi valaha együtt játszani, könyvet nézegetni ... ?



2012. júl. 3. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok, bár nálunk nem ilyen rossz a helyzet, enni szépen eszik, de eddig eljátszott a szőnyegen a játékaival. Viszont pár napja nem érdekli, mindenért nyávog. Ahogy te is írtad az ami nem játék az jöhet, fakanál kekszes zacsi, telefon.........de ezek se kötik le sokáig. remélem ez csak átmeneti időszak. Kisfiam most 7,5 hónapos.
2012. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
délelőtt a járókában játszik, mindig talál valamit amivel elvan. Én közben nagyokat éneklek neki, főzés kozben bohóckodom. Ebéd után szoktam vele a szőnyegen játszani, oda ül mellém, nézi a könyvet a kezemben, addig amíg persze ő nem birtokolja. Persze vannak napok, amikor aztán semmi sem jó neki, ekkor őt is távirányítón kívül semmi nem köti le.
2012. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb ugyanez a szitu :))

Cédula, telefon, távirányító, samponos és fürdetős doboz, és minden, ami csörög és villog. Sajnos a kedvence etéren a tv, de nemrég kapott egy zenélő, villódzós dobot, amit ha megüt, ad valami hangot vagy zenét..stb Most ezzel egész jól elvan, de egy idő után új valamit kell kitaláljak. Hja, amiért még odavan, azok a zsinórok, nna, ezért mi picit "örjöngünk", mert imádja rángatni az állólámpa és ventillátor zsinórjait, aminek következtében (vagy ha nem figyelünk) fel is tud dőlni az egész vagy az egész elosztó a konnektorral együtt kijön a falból.. :(

A laptop és egér zsinórjáról nem is beszélve...

A mesekönyv addig érdekli, amig ki nem veri a kezemből, meg nem kaparintja, hogy tenyérrel szétüthesse vagy összegyűrhesse a papírlapokat. Ami a játékokat illeti, van, amivel játszani sem játszott nagyon, ugyanakkor valami számunkra nem játék (mint pl konyhai, műanyag szűrő) eljátszik 20 percig is. Most náluk szerintem az van, hogy minden érdekli, nyilik kifele nekik a világ, s ezért nem tudnak, csak 5 percig ellenni a dolgokkal..

Szerintem az együtt játszunk és könyvet nézegetünk dolog majd később lesz, most nekik sokkal érdekesebb minden más, sőt egyre inkább azok a dolgok, amikkel mi is foglalkozunk, amiket mi veszünk kézbe.. ezek jobban érdeklik, mint bármilyen más, nekik gyártott műanyag vacak. Az evés nálunk még elég istenes és kezelhető, bár mostanában már nagyon nyúlkál a gyerek a tányérkáért, amit ha elér, tuti csap egyet rá a kezével, aminek én nem örülök.. :))

Úgyhogy ne légy elkeseredve, szerintem ezzel a játszásos dologgal nem vagy egyedül :)

2012. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd változni fog, ilyenkor ez természetes az a ritka amelyik eljátszik. Az enyém 16 hós még mindig nem játszik el hosszú ideig egyedül, de már kezd azt csinálja a kis állataival amit tőlünk lát, próbál építeni, forma bedobózni, persze még nem nagyon megy ezért hozza nekünk. Imád zenét nézni és hallgatni és hallgatja ahogy mesélek neki, alapozza a könyveit és már mosolyog mikor tudja mi következik. A mondókák még mindig nem annyira kötik le mint szeretném ezért nem erőltetem meg akkor ugyanis ott hagy.

Szóval alakulni fog, légy nagyon türelmes főleg, ha az első mert ezek az idők sosem jönnek többé vissza.

Mindenki szeretnék, ha eljátszana a gyerek, de azt is meg kell tanulniuk, most vizsgálódnak, minden érdekli őket.

Ja, és már nem eszi a papírt.:)

2012. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!