Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a kiságyba...

Hogyan szoktassam a kiságyba 3 hetes babámat?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó a kiságyba aludni, csak úgy alszik ha a mellkasomon fekszik. Ha leteszem úgy sír, mint akit nyúznak. Égész éjjel így alszunk.

Egy kicsit belefáradtam :(


2012. júl. 3. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, de egy próbát megérhet...

Tedd be a kisághyba és légy mellette még megnyugszik. Simizd, ne szólj hozzá max. annyit, hogy ccccccss-cccccst.

Hagyd egy kicsit sírni. Az elején nagyon nehéz lesz mind a kettőtöknek, de idővel meg kell szoknias, hogy ne rajtad aludjon.

Este ill. a nap bármely szakában mikor alszik, rajtad fekszik? Akkor te kb. csak enni, inni meg WC-re menetkor kelsz fel...ezt is kapkodva.

2012. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld hasra tenni, hisz a mellkasodon is úgy van.

Ha nekem sír az ágyba, akkor nem veszem ki, hanem a popsiját ringatom vagy viszintesen vagy függőlegesen.

Mondjuk én 3 hetesen nem hagytam sírni, inkább idegbajt kaptam, de a hasratevés segített. 3 hónaposan már hagytam sírni perceket, de a popsirázás áltálában bejön, így nem alszik el sírva.

2012. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a hasratevés vált be. Így szeret aludni. Én mindig igyekszem úgy lerakni, ahogy elaludt, ha oldalt akkor úgy, de nem mindig jön be. A hasratevés viszont 90%-ban igen. Pont tegnap volt, hogy letettem én kis naív a hátára, szem kipattan, ordítás, gyorsan megfordítottam, csak lecsukta a szemét és aludt! Szóval nálunk legtöbbször hason alszik. Van légzésfigyelőnk, mit csináljak, ha ezt szereti. A porszívóra is elalszik, de ha kikapcsolom, egyből fenn van.
2012. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gabszem ***** válasza:
46%
türelem és kitartás kérdése. Neki még nagyon idegen a kiságy hiszen nemrég még a pocakodban volt. Várd meg míg mélyen elalszik rajtad és utána tedd hasra a kiságyba. Esetleg ha megébred probáld meg simogatni a pelusát vagy óvatosan püfölgetni a pelust. NÁlunk ez sokszor segített. AZtán 1-2 hónap mulva meg elkezdtem tudatosan a kiságyba szoktatni, addig simiztem mit elaludt benne. Pár hét kellett hozzá, de utána már csak meg kellett várni hogy nagyon álmos legyen és betettem az ágyba és elaltatta magát cumival, vagy ujjszopival.
2012. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gabszem ***** válasza:
46%
Jajj igen, és nagyon fontos hogy ne szólj hozzá altatás közben.
2012. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ahogy az első írta, szinte wc-re se tudok elmenni, vagy mire visszaérek ordítás vár.


Miért ne beszéljek hozzá altatás közben?

2012. júl. 3. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban próbáld szoktatni, nekem most 8 hós a lányom,és a nappali alvást a babakocsin kívül sehol se akarta. Aztán beleuntam ebbe, meg hát elég meleg is van hozzá, el aludt a teraszon, aztán toltam be a hűs konyhába. Én azt csináltam hogy amikor láttam h álmos, betettem a kiságyba, adtam egy puszit, aztán kijöttem. Fél óra nyöszörgés után elaludt. Ez így megy egy hete. persze 3 hetes babánál ez nem jó. Csak azért írtam hogy kétséged ne legyen, hogy leszoktasd erről. Maradj ott vele amíg elaszik, még nagyon picike, hiányzik a közelséged neki. Simogasd a hátát, ne beszélj neki, mert megszokja. Tanulja meg hogy most aludni kell. Próbáld meg a hason altatást, tuti tetszetni fog neki.
2012. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én úgy tudom azért nem jó hozzá beszélni mikor az alvásnak van itt az ideje, mert megszokja ill. arra figyel (a hangodra) és nem az "elalvásra koncentrál".

Remélem érthető mire gondolok, mert jobban nem tudom megfogalmazni. Igaz tapasztalatom még nincs, mert az első csüpség a pocimban növekszik.

2012. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!