Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor rakjam össze a babának...

Mikor rakjam össze a babának vásárolt kiságyat és egyéb dolgokat?

Figyelt kérdés
Barátnőm a 26. hléten mindent kipakolt, számomra eléggé idegen ez a dolog.Én úgytervezem, hogy a 32. hét környékén kezdek neki.Ez túl késő?
2008. máj. 2. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor lett összerakva, amikor én bekerültem a kórházba. Bár az én babámnak nem kiságya volt először, hanem bölcsője, és azt csak ki kellett szállíttatni, de az akkor történt, amikor bekerültem a kórházba, két nap múlva jöttünk haza és akkor már ott volt a bölcső.
2008. máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt mindenki maga érzi. Ha neked úgy jó, hogy vársz még vele, akkor tedd azt. Én most leszek 30. hetes, de kb két hete már megvan minden, ami a babucinak kell, a kisruhák is kimosva, kivasalva a szekrényben, a pelenkázó fölötti polcon még a fürdetőszerek, babaolaj, pelenka is készenlétben áll. Minden összerakva, előkészítve. Én így érzem jól magam. Annál is inkább, mert a barátnőmék is halogatták a dolgot, hogy majd később, aztán úgy esett, hogy az utólsó két hónapot kórházban töltötte. nem is tudott semmit megvenni, mindent a férjére kellett bíznia. Ugyan én is simán rábízhatnám a páromra adott esetben, de jobb szeretem magam intézni - olyan jó érzés volt a születendő kisbabánknak vásáolgatni - ezért hogy ne érhessen meglepetés, inkább előre készültünk. De tégy úgy, ahogy te érzed helyesnek. Szerintem erre nincs szabály. Mindenki akkor kezd hozzá, amikor úgy látja jónak.

Boldog babavárást, könnyű szülést!:-)

2008. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, ha nem hagysz mindent a végére. Én kb. a 28. héttől kezdve szépen lassan elkezdtem készülni, mert nem lehet tudni előre, hogy a végefelé milyen fizikai, ill. lelki állapotban lesz az ember.
2008. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

én júl.végére vagyok kiírva, júniustól tervezünk vásárólgatni.hogy a kis ágyat mikor szereljük össze?szerintem azt a páromra hagyom, mikor én már benn leszek a kórházban.úgy érzem nem tudnám itt nézegetni az üres kiságyat.:(

boldog babavárást

2008. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én 15 hetes vagyok.A babahordót meg a babakocsit már megvettük,mert a hordó pont levolt árazva,a babakocsi meg megtetszett és olcsó volt.Mi szép lassan vásárolunk be,úgy nem is annyira megterhelő anyagilag,mintha egyszerre kéne kiadnod X mennyiségű pénzt,és még legalább van időm utánajárni,hogy mit hol mennyiért,mintha az utolsó pill. vennék meg mindent.Egy páran kérdezték már,hogy nem vagyok-e babonás?Szerintem ez nem babona kérdése,viszont a babaruhát hagyom utoljára.:-)Jó babavárást.Mennyi idős vagy?
2008. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is lassan veszünk, ill vettünk meg mindent. Leghamarabb a bébihordót vetem meg én is. Talán a 24. héten. Aztán hosszabb szünet, és kb a 30.ik héttől kezdtem ruhákat venni, takarót varrni, meg épp tegnap előtt vettem meg a pellust mert le volt árazva, és lehet már csak 5 hetem van, de az is lehet hogy 7. 33 hetes vagyok, de már jobban érezném magam, ha itt lenne a kiságy. A babakocsit csak meg kell rendelni a netről. és 4 nap alatt kihozzák incgyen, élőben már kinéztük, csak nincs a közelben Brendon. És én onnan veszem, ott van ez a fajta. Szerintem ha nincs semmi gond akkor ráérsz a 30ik héttől vásárolni. De az anyagi helyzeteden is függ. Mi nem tudnánk magunk megvenni egyszerre mindent. Így is szerencsénk van mert se a babakocsit, se a kiságyat nem mi álljuk. De így is van mire költeni.

Remélem segítettem.

2008. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a vásárlásról van szó.Kb 3 hónapos voltam amikor már vettem a kiságyat és mostanra már csak az apróságok maradtak.A babakocsi össze van szerelve, de maga a kiságy összesezerelése a komód helyrerakása a kisruhák és egyéb kütyük tisztítása helyére tétele a kérdés.Nekem nagyon fura lenne egy üres kiságy...úgy hogy még hónapokig senkit nem tehetek bele.
2008. máj. 2. 13:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 32-33.héten összerakottan a helyére került, ugyanis sokszor erős görcseim voltak, a koraszülés nem volt kizárható és a férjem kamionsofőrként nem volt biztos hogy kellő időben haza tud érni... Hétről-hétre alig vártuk már hogy a kislányunk benne szuszogjon, de mégis én így voltam nyugodt, hogy minden készen állt már!
2008. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a 36. héten vagyok és még meg sem vettem semmit. De én sem fogok kicsúszni az időből, nem vagyok az a szöszmötölős típus.:) Ahogy neked tetszik.
2008. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!