Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telnek a napjaitok...

Hogy telnek a napjaitok mászni és felülni tudó, a felállást gyakorló babátokkal?

Figyelt kérdés

Mit engedtek meg neki? Hol szokott mászni?

Én pár napja sehol sem merem fél percnél tovább magára hagyni. A járókában mindig feláll és rögtön ordít, mert menni szeretne, de nem tud, leülni viszont nem akar. A földre nem nagyon tudom letenni, mert nem parketta, hanem csempe van, a játszószőnyegéről pedig mindig lemászik. Az sem jó, ha babakarámot teszünk a szőnyeg köré, mert felállás közben a pici eltolja, a feje pedig általában koppan a csempén. :( Már fogalmam sincs mit csináljak vele. Eddig is többemberes baba volt, de most még nehezebb a helyzet. (9 hónapos) :( Szerintetek meddig tart ez az időszak? Van valami ötletetek?



2012. júl. 3. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiunk csak 8 honapos, de vele is eleg nehez. Negy honaposan kezdte azzal, hogy felult, de nem tudta tartani magat es hanyatt esett folyton, igy korbe kellett parnazni, de az sem volt jo mert mar maszott is es mindig odebb ment, igy amerre ment, cipelni kellett a parnakat utana. 7 honaposan folallt, szinten nem maradt ugy par measodpercnel tovabb, olyanokat esett neha, hogy nagyon durva volt, de semmi baja nem lett. Most 8 honapos mult es a butorokba kapaszkodva maszkal a lakasban, es bizony en sem tudom magara hagyni, mert nagyon meredek dolgokat csinal. :( Par napja voltunk az ugyeleten mert magara rantotta a szeket eses kozben (apa nem az az odafigyelos tipus, pedig ott allt mellette) es csoda, hogy nem tort be a feje. A nagyobbik fiam is esett-kelt, de ennyire nem volt veszes. O 8 honaposan allt fel eloszor, es 11 honaposan engedte el a butorokat, egy evesen is volt meg olyan, hogy elesett bar akkor mar ugyesebben esett, nem ugy dolt mint a liszteszsak. Szerintem addig amig nem tapasztalja ki hogy biztonsaggal mozogjon, addig lesznek ilyen aggodalmak, de azert tulfelteni sem szabad, mert akkor meg nem tanulja meg hogyan vigyazzon magara. Szoval az arany kozeput, hogy kisebb buccanastol nem kell felteni, meguti magat kicsit, sir, aztan megtanulja. A veszelyes dolgoktol viszont ovni kell, nehogy ugy jarjon (ne adj' Isten rosszabbul) mint a kicsi fiam. Nekunk van egy jarokank, abban van egy paplan vastagsagu matrac, abban folallhat, ha elesik meguti magat, de nem nagyon. Abban ott merem hagyni amig takaritok. Van egy olyan ajtofelfara rakhato ugralonk is, amig fozok, a konyha ajtajan abban log, ugral, szereti, biztonsagban van es latom is. Vannak babykomp szeru (bocsanat nem tudom magyarul a nevet) jatekok, amikben elvan. De sok idot KELL neki szabadon toltenie, amikor bizony az idodet ra kell szanni, hogy mesz utana / vele, es felugyeled, hadd alljon, masszon, amit akar mert igy fejlodik. Nyugi, ha ennek a korszaknak vege, jon az amikor mindent meg akar csinalni, csak nem eleg ugyes, igy mindenert nyavog, uvolt, aztan pedig azonnal a dackoszak. :) Szoval a nagyobbik fiam most 3 es fel eves es mostanaban mar eleg jol elvan.
2012. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom Jövő héten 10 hónapos,lassan2 hónapja ezt van nálunk is. Nappaliban járólap,csak kis részen szőnyeg. A többit rész kisebb-nagyobb szőnyegekkel leterítem,mikor mászkálni akar össze-vissza, utána felszedem, mert ált. ilyenkor úgy néz ki a lakás mint 1 szőnyegbolt:) Vagy átviszem az saját szobájába, miénkbe, vendégszobába..mindenhol van neki kis játéktér, ha kezd fáradni akkor járóka,vagy kis séta, kocsiban vagy kézben. Van olyan nap ,h 1 poharat nem tudok tőle elpakolni, de akad olyan is mikor kitudom takarítani a lakást.
2012. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Én is az ilyen nagy esésektől félek. Veszélyérzete persze még egyáltalán nincs a kisfiamnak, sőt, ha beveri a fejét valahova, azon nagyokat kacag, sokszor még direkt is odakoccantja a rácsnak vagy a szőnyegnek. A nagyobb koppanásnál persze már sír.

Jó, hogy a te fiad a járókában azért elvan. Ott én is szívesen hagynám, csak sajnos annyira üvölt és sír, hogy megesik rajta a szívem. A hintán már én is gondolkodtam, csak a nappaliban nem tudnám sehová fölszerelni, mert egy légtér az egész és nincsenek a ajtók. Amúgy nálunk még az is bonyolítja a helyzetet, hogy a házunk nincs kész teljesen, így elég sok a veszélyforrás.

Milyenek azok a bébikomp szerű játékok?

2012. júl. 3. 12:05
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is éppen most gondoltam arra, hogy leborítom szőnyeggel és takarókkal a nappalit! :) Egyébként én is folyamatosan ide-oda rakosgatom a picit, ilyenkor pár percre leköti az "újdonság varázsa" :)

Szerencsére lassan elkészül a gyerekszoba is, azt már úgy rendezzük be, hogy ne legyen ilyen gond. Addig is kipróbálom a takarós módszert. ;)

2012. júl. 3. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem igazan tudom elmagyarazni. Nem tudom, hogy otthon

lehet-e hasznaltan kapni, vagy mennyibe kerul, mert ujonnan eleg draga.

[link]

2012. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja es nem bebikomp, hanem ugralos jatek, egesz pici kortol bele lehet rakni. Van tobbfele is, van ami nem rugozik, csak beleulteted. Az en fiam kenytelen ellenni a jarokaban, dolgozok mellette, uszna a lakas, nem lenne a csaladnak ebed, ha nem "lenne el". O is nyafogott eleinte, de megszokta ha oda berakom, akkor egyedul eljatszik. Nem orakig kell ott lennie, csak 20 percet kb, amig kiporszivozok, felmosok, aztan kicsit kesobb megint meg tudok csinalni valamit. Ehhez ragaszkodok es egesz pici kora ota igy van, megszokta es nalunk csak igy mukodhet. A masik az alvas :)

Lerakom a szobajaba, es alszik. Egy hangja nincs, a nagyobbiknal is bevalt.

2012. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez az ugráló nagyon jó! Majd próbálok keresni valahol olyat, ami súlyosabb és magasabb babákat is elbír, mert az én fiam már most óriási, 12 kg és több mint 80 cm.

Amúgy én is szoktattam a járókához, és 6 hónapos korára nagy nehezen elértem, hogy 20-30 percet (sőt, amikor többen voltunk mellette, előfordult, hogy egy órát is) nyugodtan eljátszott benne. De ez sajnos csak addig tartott, amíg nem tanult meg felállni kb. egy hete. Azóta viszont végigüvölti a bent töltött időt, sőt, az ágyában sincs el. Próbálom megint "szoktatni", nem tudom, lesz-e eredménye. Valameddig muszáj kibírnia, különben még az ételét és az italát sem tudnám elkészíteni.

2012. júl. 5. 08:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igen. Az en fiam sem kicsi, de a te kisfiad az aztan stram kiskolok. :) Ezekkel az ugralokkal az a baj, hogy bizonyos kortol ajanljak, de csak bizonyos sulyhatarig :) az en fiamnak is nehez talalni olyant, amit nem no ki hamarabb mint ahogy hasznalhatna, de neked akkor meg nehezebb dolgod van. Tudom, hogy nehez, Patrick is probalkozott, konkretan uvoltott mikor beraktam a jarokaba, de ahogy mondod, ha nem hagyom ott meg pisilni sem tudnek kimenni. En ugy probaltam, hogy mindig raktam be hozza egy-ket kis jatekot, ami zenel es megmutattam neki, nyomkodtam hogy folkeltsem az erdeklodeset, es amikor lattam hogy arra figyel es nyul erte, akkor hagytam ott. Es teljesen jol eljatszott vele, aztan mar nem is erdekeltem. Mondjuk minden baba masmilyen, lehet hogy a kisfiad ragaszkodobb mint az enyem... Ki tudja.
2012. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam nemsokára 9 hónapos lesz. Van egy jó nagy szobája. Ott szoktam hagyni. Igaz mikor látja hogy megyek el iszonyatosan elkezd sírni. Most már keveset is alszik. Van neki szivacsos játéka amiből kockát lehet építeni. Rengeteg játéka van de mindig csak a rosszaság érdekli. Van egy konnektor amibe van vakdugó de akkor is piszkálja. És tudja hogy rosszat csinál. Kapaszkodva jár ül mászik.
2012. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!