Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 alvós lett, de miért így?...

1 alvós lett, de miért így? Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
15 hónapos fiam átállt egy alvásra. Ezzel nem lenne gond, ha nem a délutáni alvást hagyná el. Most a menetrend, hogy 7-8 között felébred, és nem tud ébren maradni délig sem, legkésőbb 11-kor le kell tennem. Így alszik kb. másfél órát. Délután 4-5 körül nyűgös, de képtelen már elaludni, úgyhogy este szenved, fél 7-kor vacsi, fél 8-kor fürdés, 8-kor alvás. Mostanában hamarabb, mióta nem alszik délután. Nem tudom a délelőttöt jobban húzni, mert már 10-kor elkezd nyavalyogni. Így nagyon hosszú a délután neki, nem tudom, hogyan segítsek neki, hogy jobbak legyenek a napok. Mintha nem találná így a napirendjét. Kb. 3 hete ez van.
2012. júl. 3. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A délelutáni alvás előtt fürdesd meg, lehet melege van, azért nem tud elaludni!
2012. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyereknél így van, hogy a délutáni alvás marad ki.


a gyerekeim 11 hós koruktól alszanak egyszer.

És igen, az lenne a jó, ha kihúznátok délig mégis valahogy. az én fiam is már álmos, de nincs alvás délig.:)

2012. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a meleg, mert külföldön élünk, itt 18-20 fok van.

Igen, ki kéne húzni, de nem bírja. Csak sírna 1 órán keresztül. Próbáltam sétával, de elaludt a kocsiban. Próbáltam kertben, de ott is sirdogált, ilyenkor rosszalkodni kezd, szándékosan olyat, amit nem szabad (gondolom, figyelemfelkeltés), és ha rászólok, borzasztóan sír, visít. Amúgy ha nem fáradt, nagyon jó, szófogadó gyerek (egyelőre), ebből is tudom, hogy ilyenkor már lefeküdne aludni.

2012. júl. 3. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónaposan ugyanígy állt át, egy éves koráig ebéd előtt aludt, olyan fél 11-11 körül aludt el. Aztán egy évesen már jobban bírta, megebédelt fél 12-kor, és utána rögtön alvás. Most 16 hónapos, fél 1 körül alszik el. Szerintem majd idővel nálatok is ki fog tolódni, csak időbe telik.
2012. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3ról 2re volt nagyon nehéz, a 2ről 1re simán ment, 2 körül szokott elaludni, de már akkor van olyan, hogy elalszik ebéd közben. :) Nagyon cuki szegény, majd megfulladok a röhögéstől, hogy ne vegye észre.

Próbáld délután babakocsival, vagy autóval vinni, hátha akkor alszik még egyet. Vagy a délelőttit még előrébb hozni, ha úgyis olyan álmos és akkor alszik még egyet.

Esetleg reggel tovább altatni. Nekem 9 körül szokott kelni, azért bírja délutánig.

2012. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom és nagyjából ő is erre állt rá 1-2 hónapja. Nála elég változó van, amikor már 11-kor kidől, tegnap mondjuk 3,5 órát aludt, van amikor délig nehezen alszik el, és onnan 1-1,5 órát, utána délután nyűgös, mint nálatok. :S
2012. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!