Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözzem a babámat?

Hogyan ösztönözzem a babámat?

Figyelt kérdés
Mindent megfog amit a kezébe adok, de semmi után nem akar nyúlni. Állandóan a szájában van a keze (gondolom a foga miatt). Hogyan vegyem rá hogy ne csak a szájában turkáljon, hanem nyúljon a dolgok után? 3,5 hónapos.
2012. júl. 3. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nem nyúlnak a dolgok után, az olyan féléves koruk körül jön. Nyugi. :)
2012. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tedd tornázó alá, lógós kis kütyük alá, ha hason van, akkor alig kelljen nyúlni érte, de ne kézbe tegyél izgi színes dolgokat

Kíváncsiak, így ösztönzöd, hogy nyúljon a dolgokért.

2012. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

ezek a mit tud a baba dolgok nem szentírások...

pl a lányom 5hónaposan már egyedül felült, és mászott, másnak meg ennyi idős babája csak van, és édes. Ugyanakkor vannak kicsi lustik, akikkel semmi baj, csak lustik, és mindent később csinálnak.

2012. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kiki01 ***** válasza:
Az enyém 4 hónapos és én is ugyanezen dilemmáztam egy hónappal ezelőtt. Már nem, mert elkezdett nyúlkálni, úgyhogy nyugi, a tied is nemsokára utánanyúl majd a dolgoknak. Az a lógós kütyüs szőnyeg nekem is van, de ő inkább azt élvezi hogy ha a szélére teszem ahonnan tudja rugdosni a rudat amin a kütyük lőgnak.
2012. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van neki tornázó, alá is szoktam tenni. Fogja is amelyiket eléri, de csak ha én adom a kezébe. Hason lenni nagyon utál, már akkor sír ha látja hogy teszem hasra. Nem lehet elterelni a figyelmét.
2012. júl. 3. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám is 3,5 hónapos Az enyém sem szeretett hason lenni. " héttel ezelőtt voltunk tanácsadáson és ott láttunk egy kisbabát aki hason akart lenni csak és nagyon ügyesen manőverezett. Oda vittem az én kisfiamat és mondtam neki, hogy nézd ezt a babát, milyen ügyes, neked is így kellene ráadásul ő fiatalabb is nálad. Biztos nem értette még meg de hahiszitek ha nem ,azóta alszik hason. Már odáig fajult a dolog, hogy a fejét sem akarta megforditani hasonfekve, csak orditott és döngölte a matracot. Viszont nyulkálni már egy ideje érte nyul dolgokért. van egy elektromos óránk ami érintésre világit, tegnap tanitottam meg neki ezt. Nagyon ügyesen megböki már, örül, hogy világit.

De ő is csak az érdekesek felé nyul csak.

2012. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!