Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsibe íratás hogyan zajlik?

Bölcsibe íratás hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
A kisfiam 16 hónapos, két éves korában be kell adnom bölcsibe mert vissza kell mennem dolgozni. Mikor kell intézni a jelentkezést, mennyivel előtte? Remélem még nem késtem le semmiről. Nagy a túljelentkezés? Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 3. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már fél évesen beírattam a babámat, hogy 2 évesen tutira felvegyék. Szerintem érdemes elmenned a bölcsitekbe, mert ahány ház annyi szokás. De mindenképpen minél hamarabb, hisz megy az idő...
2012. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy a túl jelentkezés.

Idén januárban kezdtem intézni, mert szeptembertől megy bölcsibe. Mondanom sem kell az utolsó helyet csíptük el.

2012. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Megyek minél előbb, de eredetileg úgy terveztem, hogy 3 éves koráig itthon leszek vele, azért nem intézkedtem eddig.
2012. júl. 3. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Mikor megszületett beírattam a lányomat, hogy 2 évesen felvegyék.

80 fős a várakozási lista, a bölcsibe meg 20 gyereket vesznek fel itt.

Nálunk esélytelen ismerős nélkül bekerülni, de persze mindenhol más és más a bölcsi, kérdezz rá, és mielőbb írasd be.

2012. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először úgy volt, hogy a most 16 hónapos lányom is csak két évesen megy. Aztán változott sok minden, most szeptembertől megy. De mondták is, hogy jobb így, év közben nem nagyon van hely, hacsak valaki kimaradt menet közben. Mondjuk megyeszékhelyen lakunk, itt van azért túljelentkezés.
2012. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fú hát kapd magad. 6 hetesek voltunk mikor mentünk. Mondjuk vki 3 hetesen vitte és így se lett helye. (kisváros)
2012. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is fogadd meg ezt a tanácsot, ez segít a legtöbbet:



hívd fel az illetékes önkormányzati intézményt, és érdeklődj, ugyanis kerületenként eltérő a rend!!! Hiába írja le itt akár 10 nő hogy náluk hogy volt, ha a ti körzetetekben máshogy van a szabályozás.


Nálunk a 2012 szeptemberi bölcsiseknek 2011 szeptemberében várólistára kellett tenni, hogy legyen esélyed bejutni! És nálunk állati nagy a túljelentkezés.


Szóval ne itt kérdezősködj, hanem a hivatalos helyen, mert mindenhol máshogy van!

2012. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, és nálunk nem lehetett korábban sem várólistára tenni, meg volt adva, hogy 2011 szeptemberében lehet legkorábban jelentkezni a 2012-es bölcsiseknek, és tudod mikor derült ki a végleges lista, hogy kiket vettek fel?

3 hete.


Szóval mindenhol más a szabály....

2012. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat.
2012. júl. 3. 14:46
 10/10 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy szerintem már lekéstél róla. Minden intézményi beíratás adott év tavaszán van. Tehát, ahhoz, hogy 2 évesen beadd, most kellett volna beiratkozni, a 2012/2013-as intézményi évre. (A fiam 15 hónapos, tehát ugyanaz a szitu nálunk is, hogy csak tavasszal tölti a 2 évet.)A 2013/2014-es évre majd jövőre kell beíratni.

A bölcsik már eldöntöttél a felvételt, a legtöbb helyen lezajlottak vagy zajlanak a szülőik. Olyanok is voltak a szülőin, akik csak márciusban viszik először a kicsit, de most kellett beíratni.

Menj be a kiszemelt bölcsibe és kérdezz rá, legfeljebb várólistára tesznek. A túljelentkezés mindenhol nagy.

2012. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!