Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemrég szült második gyerekes...

Nemrég szült második gyerekes anyukák hogyan éltétek túl az első időszakot segítség nélkül? Hány éves volt a nagy?

Figyelt kérdés

Mi volt a legnehezebb?

2 hete szültem és jelenleg a fáradtságtól ülve elalszom, a kicsi álandóan szopizik, a 3 évesem meg folyamatosan figyelmet igényel, szinte semmit nincs el egyedül. Próbálom belevonni amibe csak lehet és olvasni szoptatáskor meg hagyni hogy a pici körül "segédkezzen", nagyon kedves gyöngéd a testvérével nem akarom hogy megváltozzon. Eddig jöttünk mentünk sokat de most ugye nem lehet , nem is tudok vele annyit játszani, sokszor nem tudja mit kezdjen magával amikor nem érek rá (ugye a házimunka is itt van) az ebéd utáni alvás is sokszor nem működik, eddig összebujtunk és a mellkasomra hajtotta a fejét ugy aludt el, ezt nagyon igényli is mert éjszaka a saját ágyában alszik, de sokszor a kicsi épp akkor kel enni mmikor altatnám a nagyot...szeretném mindkettőnek a legjobbat nyujtani, nem tudom hogy leszünk így, érzelmileg engem nagyon megvisel


2012. júl. 3. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

hát sajnos mindenképp háttérbe szorul a nagy. én azt mondogattam magamban, hogy ez egy természetes dolog, hogy lett testvére, és később nagyon fogják egymást szeretni, csak hát amíg megszokják egymást...

és sajnos azt el kell engedni, hogy mindkettőnek az érdekét előtérbe szeretnénk helyezni. valameliyk mindenképp háttérbe szorul, illetve várni kell, a legtöbb, amit tehetünk, hogy mindig helyzettől függően, ameliky jobban ráér, az alkalmazkodjon. (pl.ha még csak 1 óra telt el szopi óta, és sír a kicsi, akkor őt hagyom várni amíg a naggyal ebédelünk, avgy játszunk. ha viszont a kicsi nagyot aludt és éhes és szopizna, akkor a nagyot ahgyom egyedül játszani.)


nálunk 2 éves a nagy, 2 hónapos a kicsi. most érzem, hogy kezd könnyebb lenni, már kezdik megszokni az új napi ritmust.


a legjobbat azzal tudod nyújtani, ha nem engeded hogy lelkiismeretfuralásod legyen, hanem nyugodtan, boldogan élvezed a két babázását!

2012. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Én előre gondolkodtam, nem úgy, mint te most. A nagyot egy kicsit már akkor szoktattam, hogy önállóbb legyen, amikor még a pici a hasamban volt. Egyedül aludt el, nem kellett altatni, hozzábújni, ki kellett várnia azt, ha mosogatok, hogy ne akkor koppanjon, ha megszületik a kistesó, hogy nem tudok ugrani első szóra.

Így egész jó volt a helyzet, bár annyi volt, hogy a nagy is mindig mondta, hogy ő is baba, és úgy kellett vele babásat játszani, ahogy a picit fogtam.:)


És persze, nehéz volt terhesen nemet mondani a nagynak, de így sokkal könnyebb volt utána.:)

2012. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz,nekem már elég rég volt- 3 éve- hogy a 2. gyerkőcöt a világra hoztam,de még tisztán emlékszem,milyenek voltak a minden napok segítség nélkül,egy újszülöttel,és egy 2 évessel... A kicsi óránként-éjszaka is!!- szopizott,kint volt egy kis veteményes,boltba is én jártam a lányokkal,mosni nem automatával mostam-ahogy most sem,hanem forgótárcsásunk van,mellé fa tüzelésű bojlerrel,amibe nekem kellett a fát hasgatni,bekészíteni... főzni minden nap...stb.

Én elememben voltam,szerencsésnek is érzem magam ezért! A naggyal foglalkoztam folyamatosan! Amikor a kicsi szopizott,akkor a másik kezemmel tudtam pl rajzolni a naggyal,vagy mondókáztunk,verset tanultunk.Volt,hogy a földre ültem szoptatni,hogy a labdát guríthassam a nagynak vissza. Amikor éppen a házi meló várt,akkor a nagyot kértem meg,hogy a száraz edényeket,amit tudott,tegye a helyére-ezzel lekötöttem,és szeretett is a fenekemben lenni,csak hogy velem lehessen,segített ennyit-igaz,nem haladtam a munkával úgy ahogy kellett volna,de nézve a 2 éves kislányt... :-)

Amikor tehettem,puszit adtam és átöleltem a nagyot,így érezte,hogy szeretem. :-)


Először is Neked érzelmileg nagy levegőt kell venned!

Ami nagyon nagyon hatásos- egy kis csalás!- hogy bebeszéled Magadnak,hogy Te mindenre képes vagy!! Fitt vagy,szép vagy,anyuka vagy,bármit meg tudsz csinálni!!!

És hidd el,így is van!! Bármire képes vagy!!!


Mielőbbi felépülést,jó egészséget,jó babázást!! :-)


Üdv: 3 lányos,8hkm

2012. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is ugyanigy próbáltam csinálni a nagyot mindenbe belevonni,ha valami olyan volt én inkább a nagyobbat "hoztam" előtérbe hogy a kicsi is "megtanulja" a várakozást,nagyon szeretik egymást különösebb féltékenység nem volt!A fáradtság az alap sose pihened ki magad!azért kis biztatásul minden nap egyre könnyebb lesz főleg ha a kicsi átalussza az éjszakát!Próbáld az altatásokat összerendezni,mikor a kicsi elalszik 11-12körül tedd le a nagyot is!Viszont én valamit nagyon elronthattam mert a nagyobb nagyon rossz lett,felesel,akaratoskodik,nyafog és biztos hogy a baba érkezése viselte meg pedig imádja,aggódok is emiatt,nem is nagyon tudom kezelni!:( 3és 1éves kisfiuk anyukája
2012. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és én a kicsit első perctől kezdve egyedüli altatáshoz szoktattam sose kellett ringatni csak pocifájáskor
2012. júl. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!