Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvós állatka- Hogyan szoktass...

Alvós állatka- Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Egy éves fiamnak van egy kicsi fehér macija. Azzal szokott elaludni. Viszont szegény maci eléggé le van strapálva... lassan ki kéne cserélnem valami másra/vagy semmire/, de nem tudom hogyan szoktassam le róla. Sajnos még ehhez hasonlót sem találok sehol.
2012. júl. 3. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod leszoktatni róla? Ma már a bölcsődébe és az óvodába is be szabad vinni egy alvós játékot, mert rájöttek, hogy nagyon jó, ha a gyerekek kötődnek valamihez. A maci pedig minél jobban le van strapálva, annál értékesebb. Én már nagymama vagyok és a gyerekeim néhány lestrapált játéka dísztárgyként van a lakásunkban. Az unokák tudják, melyik volt az anyué vagy az apué. Imádják, a gyerekem pedig mindig el akarják kunyerálni. Látod, ezek nagyon értékes dolgozok.Ne vedd el tőle a macikáját.
2012. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki megfelel, téged miért zavar, hogy lestrapált az állatka?

Hagyd, had aludjon vele, majd ha végleg széthullik vagy elfogad hasonlót helyette, vagy leszokik az alvósállatról.

2012. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs: dolgozok helyett: dolgok
2012. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több, mint 50 éves örökölt macim is van.
2012. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod leszoktatni? Kislányom 2 éves, de van egy kutyusa amit kb. 1 éve alvósnak használ. Ha álmos, megfogja, és odaáll a lépcsőhöz, hogy mehetünk aludni vagy megölelve lefekszik és elalszik. Olyan aranyos vele. Egész nap hozza-viszi, puszilgatja. Ne vegyél el tőle valamit, amihez ennyira ragaszkodik még annyira kicsi.
2012. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bocsánat, rosszul fogalmaztam:) Maciról leszoktatni, közben átszoktatni másik állatkára.

Mire teljesen tönkremegy kellene valami más, amihez ugyanígy kötődik, hogy ne "viselje" meg a maci hiánya.

2012. júl. 3. 21:34
 7/9 anonim válasza:

Húgomnál azt csináljuk, hogy megbeszéljük, hogy elmegy a baba fürdeni. Ekkor ő berakja a mosógépbe, elindítjuk, és amikor csipog a gép, hogy kész, akkor gyorsan kicseréljük egy hasonlóra, amit már ő vesz ki. Néha megjegyzi, hogy másmilyen a haja, vagy akármi, de annyira nem zavarja, ugyanúgy játszik és alszik vele.

Sok sikert! :)

2012. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21:24-es vagyok. Ja, az más:-)


Próbáld meg azt, hogy egy darabig legyen még egy állatka. Egy idő után hátha lemond a maciról. Vegyetek együtt egy állatot, amit a kisfiad választ ki.


Sok sikert!

2012. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanígy jártam. Egy vacak elefántot szúrt ki magának a fiam, ami annyira csúnyácska, hogy szerintem többet nem is gyártottak belőle, így nem tudom cserélni. De mosni sem, mert nem szárad meg két alvás között, nélküle meg nincs alvás.

Vettem nagyon hasonlót, kettőt is, azokkal együtt aludt. Egyszer Fáni nélkül is, de akkor nagyon fáradt volt. Igazából az a bajom, hogy egyrészt nagyon ki kéne mosni, másrészt ha elveszne, elszakadna, nem tudom pótolni, ezért akartam egy márkásra lecserélni, amit tudom, hogy halomra árulnak a boltok. De nem enged a Fánijából.


Na aztán átgondoltam, hogy az én szakadt fülű kutyámért iskolásként mekkora hisztériát csaptam, mikor anyu eltette (3 évesen találtam az utcán). 28 vagyok, de még megvan, igaz, már a padláson, de még mindig emlékszem, milyen nagyokat játszottunk együtt.

Én várok egy jó alkalomra, mikor ki tudom mosni, és kirakni a napra, hogy pár óra alatt megszáradjon, már nem küzdök. Hiszen olyan édesek így együtt.

2012. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!