2 vagy 3 gyerek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
hmm...múltkor egy anyukával beszélgettem erről a gyógyszertárban.Ő azt mondta a három gyerkőc jobban megéri anyagilag:nem kell az oviban/iskolában fizetni a kajáért,nem kell a tankönyveket kifizetni vagy nem a teljes árat,önkormányzattól kapnak vmilyen címszó alatt segélyt stb stb..ehhez hasonló érveket sorolt fel a 3 gyerek mellett!
2012. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Amennyit szeretnél! :)


Én azt gondolom, ahol anyagilag nem jelent nagy terhet a 2 gyerek, akkor ott elfér a 3. is.

Nekünk 2 gyerkőc van. Mindent teljes áron kell fizetni, a csp és a családi kedvezményen kívül nem kapunk semmilyen támogatást. Ha 3 gyerek lenne, akkor az ovis étkezés 1/2 áron lenne, van sok nagycsaládos kedvezmény, pl távolsági buszon, vonaton. A férjemnek nagyon magas a bruttója, így a családi kedvezményt is ki tudnánk szinte teljesen használni, ez meg a mostanihoz képest + 79000 ft. De! Ki tudja meddig lesznek ezek a kedvezmények, meddig lesz a férjemnek jó fizuja, ......

2012. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2 gyerek!Nekem van egy gyönyörű,okos kisfiam és szeretnénk neki kistestvért.De sajna a körülmények nem engedi meg.
2012. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Én - a lehetséges kedvezményektől is eltekintve - a három gyerekre „szavazok”. Jelenleg két lányom van, és most vagyok várandós a (valószínű, hogy) kisfiammal. Én speciel nagycsaládban nőttem fel (hárman vagyunk testvérek), és nagyon jó volt így. :-)
2012. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Bocs az offért,de jaj,annyira unom már,hogy az anyukák azt hiszik,hogy a nagycsaládosoknak automatikusan jár minden féle támogatás!! Egyedül a adó és az utazási kedvezmény az ami jár,a többit-ingyenes étkezés,tankönyv- igényelni kell,rendszeres gyermekvédelmi támogatás néven futó nyomtatványon az önkormányzatnál! És ezt bizony az 1 gyermekes szülők is igényelhetik!!


Most pedig válaszolok a kérdésre:

Tekintve,hogy a családi 3 gyermek esetén gyermekenként nem 13300,hanem 16000,jobban "megéri" a 3 gyermek.

Tekintve,hogy ha nem tudsz valamiért dolgozni,akkor a legkisebb gyermek 8 éves koráig Gyet-re lehet menni 3 gyermek esetén is jobban megéri,mint a 2. gyermek 3. születésnapja után munka után kajtatni...mellette csinálhatsz otthon végezhető munkát,ha találsz olyat,ahol nem vágnak át!

Ha választani kell a 2-3 gyermek közt,akkor a 3. Viszont az is kérdés,hogy azt a gyereket csak az anyagi előnyért vállalták be,vagy egyébként is szerette volna a Pár,és szeretetben nő e fel az a gyermek,a testvéreivel együtt??

Én azt mondom,mindenki tegye a szívére a kezét,és válaszolja meg magában a kérdést!


Üdv: 3 lányos,8+5hkm

2012. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Kettő van, és jó ez így nekünk. De mindenkinél más és más az ideális. (Van, akinek egy is sok. És nem csupán anyagilag)
2012. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi kettőt terveztünk anno, de most mégis csak várandós vagyok a harmadikkal. Szívből szerettünk volna. Azért átgondoltuk,hogy mennyire kerülne többe vagy kevesebbe. Mik az előnyeik és hátrányaik a három gyereknek. Valóban nem lehet tudni,hogy ,meddig tartanak a családi kedvezmények,de azért ha belegondoltok mindig is támogatták a nagy családosokat. Ezt nem vehetik el a családoktól,mert akkor még ennyire se szülnének a nők. Persze jól hangzik több csp, féláras étkeztetés,de gondolom több lesz a kiadás is. Én ha letelik a három év,otthon maradok otthon 8 éves koráig gyet-en. Nem sok lesz az a pénz,de a csp-vel együtt már keresek annyit,mintha eljárnék dolgozni. Plusz még 4-6 órában dolgozni is lehet mellette. Szóval meggondolandó a harmadik gyerek! 34hkm és anyuka.
2012. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Négy gyermekem van. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyit szeretne, mennyit bír. A gyerekekből nem lehet megélni.
2012. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos csak 2 gyerek. Egyelőre...én 3-at szeretnék.
2012. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem akarlak megbántani, de ez komoly?????

na mind1, írom a választ: egy kisfiam van és tervezzük a kis tesót, anyagilag a 2rosszabb mint az 1, de hát ez van,

oké h ilyen-olyan támogatás, na de a 3.gyereket is kell pelenkázni, etetni, csak vesz neki az ember új ruhát-cipőt stb...

amúgy most tényleg arról szól minden hogy a pénz????

senki nem hoz fel érveket h 2gyerek jobban elvan mint 3.

vagy hogy milyen rossz középsőnek lenni stb......

2012. júl. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!