Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszóréten mindig odaengedite...

Játszóréten mindig odaengeditek a babátokat más gyerekekhez?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam és imád ismerkedni, más gyerekekkel játszani. Sokszor a homokozóban is megy oda másokhoz, nagyobb gyerekekhez is, 3-4 évesekhez, akik ugye már építenek, de az én fiamnak meg még az a móka ha szétrombolhat mindent. Sokszor látom, hogy a nagyobb gyerekeknek nem tetszik, hogy odamegy. Ti ezt hogy oldjátok meg? A másik kérdés, hogy ha valaki leteszik a kismotorját, akkor a saját gyereketeknek engeditek, hogy megnézze, esetleg rá is üljön, ha a tulajdonosa nincs a közelben és nem tudjátok megkérdezni, hogy lehet-e? Múltkor kisfiam megnézett egy játék babakocsit, nem csinált semmit vele, csak megnézte, erre odajött egy kislány és közölte, hogy az a testvéréé és Ő irigy és azt üzeni, hogy hagyjuk békén...

2012. júl. 4. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, odaengedem, de azt nem, hogy kárt tegyen. Van olyan 4 éves, aki barátkozó. Az én 2 és 3,5 éves fiam legutóbb egy 16 hós babával játszottak, meg mindenki a más játékával. Persze, mi szülők is ott voltunk. ha más játéka kell, megkérdezzük, szabad-e, ha igen, akkor játszat vele, ha nem, mi sem adjuk oda a miénket.
2012. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Igen én meg szoktam engedni hogy megnézze más játékat!A milyénket is rendszeresen megnézik széthordják,de nem volt még soha ebböl gondunk!
2012. júl. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezen a játszón az a szokás, hogy a gyerekek szana-szét vannak, a szülők meg egy padok dumálnak. Persze nem mindenki ilyen, de a többség. És pont valamelyik nap néztem, hogy annyira gonosz egy-két gyerek. Szó szerint lelöktek egy másik gyereket valahonnan, mert nem adott vissza egyből valamit, és utána még a lelökött gyerek anyukáját beszélte ki a másik kettő, hogy milyen gyereke van, hogy nem adja oda egyből és elveszi ami másé.
2012. júl. 4. 07:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Én odaengedem a nagyobbak közé a 16 hónapos lányomat. Ha látom, hogy a nagyobb gyereknek valami miatt nem tetszik, akkor meg elhozom onnan. Múltkor egy 5 éves körüli kisfiúval homokozott, a kisfiú mondta, hogy nem baj, ha lerombolja a dolgokat, neki is van kistestvére. :)

De előtte pl egy 6 év körüli kislánnyal volt ugyanazon a mászókán. A kislány türelmetlen volt, toporgott ide-oda. Mondtam, hogy engedje átmenni a lányomat, aztán mi megyünk. Ahogy ment el mellette a lányom, kicsit odébb tolta a nagy lányt. Akkor volt kb 14 hónapos, így ő még nem lökdösődik, csak el akart menni. A kislány meg rohant oda a szüleihez (akik egy padon ültek), hogy a baba lökdöste.

Amúgy megnézni szabad a kis motort, biciklit, de rá nem ülhet. Akkor sem szeretem, ha megengedik. Ő sajna nem ügyes az ilyenekben, nem akarom, hogy eltörjön valamit. A homokozó játék meg olyan, hogy mindenki beleborítja, aztán a végen meg nem győzzük válogatni. :)

2012. júl. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek, hogy nem adják oda egymásnak anjátékot, mert írígyek, vagy csak kezd kialakulni bennük a birtoklás, hogy az az övé.

Lehet még a te gyereked is 1-2 év múlva ilyen írígy, lànyom olyan kis kedves barátkozós volt, majd olyan 2,5 évesen jött rá ez az enyém, nem adom oda, menj innét, ami sokszor ciki volt nekem, mert hiába mondom neki add kölcsön, nem is játszol most vele, had nézze meg màs is, te is mindig kapsz kölcsön ezt azt, ő is oda adja hogy megnézhesd...


Most már 3,5 éves, van amire írígy van amire nem, a kedvenceket oda nem adná senkinek, de mást igen, nasival is addig kínál mindenkit, míg elfogy, és ő csak 2 szemet evett belőle!


Szerintem korral jár ez az írígység verekedés!


Barátnőm fia annyíra írígy, mindig az kell neki ami a lányomnàl van.

Ha mi àtmegyünk, megtudja, elpakolja, el dugja a játékokat, lányom ne tudjon vele játszani!


Minap mondta az anyja, 1 falatot a tányéron hagyott a fia, jog már nem kéri, erre mondta az anyja oké, majd ő megeszi, mire oda fordult a gyerek be kapta, csakhogy ne az anyja egye meg!

Játszótéren is semmit oda nem adna, de hisztizik ha ő nem

Kapja meg másèt!

Motorját ha nézegetik inkább ráül, és abba hagya amit addig csinált, csakhogy nehogy más elvigye....

Az anyuka ráhaggya, nincs kedve már hozzá, mert igazából ha rászól hogy add oda mert te meg elvetted az övét, akkor inkább vissza cseréli, vagy hiszti, de ha meg azt mondja neki hogy akkor haza megyünk ha továbbra is ilyen írígy vagy, akkor van hogy inkább haza akar menni a gyerek.


Nem tud vele mit kezdeni!

2012. júl. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez van,nem néznek e gyerekekre szivesebben pletyuznak!

Tegnap volt egy olyan eset a játszótéren hogy:

Mászott a kislány le a mászókán a kisfiam meg mellette,a kislány megcsuszott és felhorzsolta a hátát(a szülök a padon beszélgettek)csak arra figyeltek fel hogy a lány ordít!Szalad az anya hogy mi van és hogy mit csinált az én fiam az ö lányval mert ö látta (10 méterröl)hogy a fiam lökte le!Én ott áltam mellette és mondtam neki hogy nem ö lökte le hanem a lány csuszott meg!A felháboritó az volt amikor a kislány is azt állitotta hogy a fiam volt.

Tudom hogy nem az én 3 évesem lökte le a kb 6 éves kislány mert ott áltam mellette.de az anyuka és a lány állitotta hogy ö volt.Mondtam neki hogy érdekes hogy látta ö azt amikor a padon beszélgetett és dohányzott,és még neki állt feljebb!

2012. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Húú, mi még nem járunk játszótérre (11 hós és falun lakunk) de el is ment a kedvem tőle. :/
2012. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!