Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóúton, ahol nincs járda,...

Autóúton, ahol nincs járda, melyik oldalon kell tolni a babakocsit?

Figyelt kérdés
Nálunk nincs járda, nem főút, hanem autóút van. Egyszer azt olvastam, hogy bal oldalon kell tolni menetiránnyal szemben, hogy lássuk mikor jön autó. Bár elgondolkodtató, annyi tragédiáról lehet hallani...Szóval van vmi KRESZ szabály erre vonatkozóan?
2012. júl. 4. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
a forgalommal szembe,mindig
2012. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy tudom, hogyha az út szélén megy az ember, mindenképpen a forgalommal szemben kell haladni, tehát a bal oldalon. Így lehet jobban látni, ha jön az autó és akkor ahogy tudsz, lehúzódsz még jobban. Szerintem ez így teljesen logikus.
2012. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

III. RÉSZ


A gyalogosokra és a járművek utasaira vonatkozó szabályok


Gyalogosok közlekedése


21. § (1) A gyalogosnak a járdán, ahol pedig járda nincs, a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton kell közlekednie.


(2)165 Ha az úton sem járda, sem leállósáv, sem útpadka, sem kerékpárút nincs - vagy az a gyalogosközlekedésre, illetőleg a kerekes székkel való közlekedésre alkalmatlan -, a gyalogosok az úttesten közlekedhetnek.


(3)166 Ha a gyalogosok az úttesten közlekednek, az úttest szélén, egysorban


a) lakott területen lehetőleg a menetirány szerint a bal oldalon, lakott területen kívül mindig a bal oldalon, a járműforgalommal szemben,


b)167 a segédmotoros kerékpárt vagy kerékpárt toló, továbbá a kerekes székkel közlekedő mozgáskorlátozott gyalogosok mindig a menetirány szerint a jobb oldalon haladhatnak.


(4) A gyalogosnak az úton olyan tárgyat, illetőleg anyagot, amely sérülést, rongálást vagy szennyezést okozhat, csak megfelelően becsomagolva szabad vinnie. Olyan tárggyal, amely méretei miatt a gyalogosforgalmat zavarná, az úttesten - a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttest szélén - kell közlekedni; éjszaka és korlátozott látási viszonyok között az ilyen tárggyal közlekedő gyalogosnak a járművek vezetői által elölről és hátulról kellő távolságból észlelhető lámpát kell vinnie.


(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,


a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),


b) egyéb helyen bárhol,


a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.


(6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.


(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.


(8) A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud.


(9) A gyalogosnak tilos


a) híd, alagút, aluljáró, felüljáró úttestjén áthaladni;


b) olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, a szabad kilátást gátló akadály (nagyobb álló jármű stb.) közelében az úttestre lépni;


c) lánc-, illetőleg csőkorlátot, sorompót kinyitni, azon átmászni, alatta átbújni, illetőleg azt megkerülve elzárt területre (úttest, útszakasz, vasúti pálya stb.) lépni;


d) villamospályán közlekedni, vasúti vagy zárt villamospályán - a kiépített átkelőhelyen kívül - áthaladni;


e) autópályán (a leállósávon is) közlekedni, valamint áthaladni;


f) autóúton (a leállósávon és az útpadkán is) közlekedni, valamint útkereszteződésen kívül áthaladni;


g)168 az úttesten áthaladni, ha a közelben gyalogos alul- vagy felüljáró van.


(10)169 Vasúti pályán (vasúti átjárón vagy más kiépített átkelőhelyen) a gyalogos csak akkor haladhat át, ha meggyőződött arról, hogy vasúti jármű nem közeledik. Nem haladhat át a gyalogos, ha a jelzőberendezés a továbbhaladás tilalmát jelzi.


(11)170 Főútvonalon 6 éven aluli gyermeket felügyelet nélkül hagyni tilos.


(12)171 A lakott területen kívüli út úttestjén, leállósávján, útpadkáján tartózkodó gyalogosnak/személynek - ide nem értve a gyalogosok zárt csoportban történő közlekedését - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


(13)172 A gyalog- és kerékpárúton a gyalogos a kerékpáros forgalmat nem akadályozhatja és nem veszélyeztetheti.



Forrás: [link]

2012. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Igen,a forgalommal szemben.Elég gáz,de nálunk sincs járda,csak a főút,amin forgalom alig van,de biciklizni se lehet rajta(elvileg,mert tiltja a tábla) buszjárat meg alig van.És addig is el kell jutni valahogy.

Szerintem nem árt még egy láthatósági mellény is,este meg világítás.Nekem sokszor jól jött már.

2012. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Jaj, nem tudod valahogy elkerülni ezt az úton való sétálást? Mondjuk kengurúban magadra kötöd és a fák között mentek?Engem a hideg is kiráz ettől, a minap is egy 3 hónapos ikerpár halt így meg.

Én semmi pénzért nem tolnám az autóúton a gyerekemet se szemben se háttal, az biztos!!!! Itt nem a szabály a lényeg, hanem, hogy az autós nem figyel és kis ívben kerül, elsodor. Egy buszról, kamionról már ne is beszéljünk. Brrrr!

2012. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kisfiam 15 hónapos és 13 kg. Szóval a kenguru nem igazán volna jó neki. Mi üdülőövezetben lakunk, ahol igazán csak nyáron van forgalom, de azért sose lehet tudni. Elég jó a beláthatóság, nincsenek nagy fák amitől ne látnám, hogy jön valami, de azért én is aggódom, nehogy vmi barom 200-zal tolja a kocsiját. Autóút van, ami nem olyan kimondottan forgalmas, tehát nem nagyon van választásom. Figyelek én, de az ördög nem alszik....
2012. júl. 4. 14:03
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Az 5-től kérdezné?

Akkor repüljünk?vagy egyáltalán ne menjünk ki?

Tudod van olyan hely,kisváros,falú,ahol úttest van,de járda az már nincs,vagy nagyon keskeny vagy nagyon ramaty állapotban van.Egyes utcákat nem kerülheted ki emiatt,úgy hogy a félvárost bejárod,csak azért mert csak az úttesten tudsz végighaladni az adott utcán.

2012. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

5. vagyok!

Mindenki ott közlekedik ahol akar is ahol tud. Én csak megkérdeztem, hogy nincs e más megoldás.


És annyit írtam még, hogy a KRESZ sajnos nem védi meg az életünket, akkor bizony szinte soha nem lenne baleset.


Nyugodtan pontozzatok le, én akkor sem toltam soha az úton egyik gyerekemet sem a kényelmem miatt. Vagy kerülök, vagy viszem a nyakamban, hátamon, bárhol, de autóútra forgalom mellett NEM MEGYEK GYEREKKEL!!!!

Sőt, még biciklivel sem merészkedem olyan bicikliútra, ami csak fel van festve, de nincs fizikailag elválasztva a forgalomtól.

2012. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, kisvárosban lakunk mi is, sok helyen nincs járda. Persze, a kertvárosi rész utcáin sétálunk bátran akár középen is, de nem ezekre a helyekre gondoltam, hanem az átmenő utakra, ahol valóban van forgalom.
2012. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
5-ösnek, nem olyan autóútról van szó amin folyamatosan egymás után mennek az autók, általában 45 perces séta alatt kb 3-4 autóval találkozunk, de hol olvastad azt, hogy a kényelmem miatt tolom veszélyes helyen a gyerekemet?? A levegőben mégsem tolhatom és nincs más opció se, ha egyáltalán babakocsiba vinném bárhova is. Nem tudom a te gyermeked mennyire aktív, de az én fiam kendőbe kötve kb 5 percet bírna ki...Szóval a jKresz szabályra nem azért vtam kíváncsi mert megvédne bármitől is, csak jó tudni, hogy ezen a téren mi a felelősségem, hogy helyesen járjak el.
2012. júl. 4. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!