Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog az, hogy egy...

Normális dolog az, hogy egy nagymama úgy beszél minden gyerekhez, mint ha gyengeelméjű lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Anyukám a 20 hónapos lányommal úgy kommunikál, sőt iknább gügyög, cuppog, hogy komolyan sajnálom néha szegény gyereket.Férjem nagyobb gyerekeivel ugyanez a helyzet.Nekem kicsi a tűrőképességem, vagy Ő viszi túlzásba?
2007. aug. 18. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy túlzásba esnél!Én azt gondolom, hogy attól, hogy egy gyerek kicsi nem kell neki idétlen szavakat gőgicséléseket mondani! Egy csecsemő annál hamarabb tanul meg beszélni minél szebben normális mondatokban beszélnek hozzá! Ezt közöld a kedves nagyival is!Az én lányom 2 évesen teljesen folyékonyan mondatokban beszélt.
2007. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Nyugalom! A nagyik már csak ilyenek.:) Minden olyat próbál bepótolni amit nekünk nem adott meg. Anyu az én 4. hónapos gyermekemmel nem beszél így, legalábbis nem viszi túlzásba. Na de a dédi, na ő már bírja feszíteni az idegeimet. Hagyni kell őket, hogy kiéljék magukat.Ne arra figyelj, ha Te normálisan beszélsz a gyerekhez az pont elég. Tudod szerintem a szeretetüket nem tudják máshogy kifejezni. Tudom ez nehéz, de próbálj meg türelmesebb lenni. Sok sikert!:)
2007. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem picit alacsony a tűrőképességed. Bár nem hallottam az anyukádat.
2007. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez ismerős. Az enyémmel az apja beszél így (nem élünk együtt), pöszít, sejpít, hasonlók. Észre sem veszi, hogy így beszél, hiába kértem. Amúgy ez nem csak a nagyik szokása, sok anyukát hallok így beszélni a gyerekével, "Bocánat, gyere cak ide, add cak ide a mancod...", és ettől azt hiszik, jobban érti a gyerek, meg gyereknyelven beszélnek hozzá, stb. Oké, ne használjon senki hivatalos szakszavakat, amikor a gyerekhez beszél, de nem kéne megtanítani a beszédhibákra, mert akkor lehet cipelni majd a logopédushoz, meg elég nehéz lesz nagyobb korában leszoktatni az idétlen szavakról.
2008. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!