Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek a babája leszokott...

Volt akinek a babája leszokott majd visszaszokott az éjszakai evésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos elmúlt. Kb egy hónapja nem adok neki enni éjjel. Előtte hajnali 3-4 körül kelt enni. Azóta is van, hogy felkel ebben az időben de adtam neki egy pár korty vizet és aludt is tovább. Pár napja azonban egyre gyakrabban kel hajnali 3 után. Volt, hogy óránként adtam neki egy kis vizet. Azt gondoltam a meleg miatt van. Most éjjel viszont nem akart visszaaludni, sőt nagyon keservesen sírt. Megcsináltam neki 200 ml tápszert, és se perc alatt beszippantotta. Lehet, hogy azért kel többször éjjel, mert éhes, és nem a meleg miatt? Most akkor honnan tudom, hogyx adjak neki éjjel vagy ne?
2012. júl. 5. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én adnék neki, ha azt kéri, majd újra leszokik, ha egyszer már leszokott. Lehet, hogy a folyadékigénye nőtt meg, lehet, hogy a tápanyagigénye, akármi lehet. Nálunk is volt olyan, hogy 10 hónaposan elkezdte átaludni az éjszakákat, azután egyévesen újra meg-megébredt, és kérte a cicit. Azután 13 hónaposan újra átaludta. Egy ilyen picit és az alvását azért még sok minden megzavarhatja. Később ha újra megébredt a kislányom, akkor olyat is tettem, hogy bár mindig a saját ágyában aludt, az ilyen nyűgösebb éjszakákon odaengedtem magam mellé, és ott aludt tovább. Bármi volt is, egy-két éjszaka alatt mindig túlment rajta. De ezt a módszert csak később mondjuk olyan 1 éves kor után javaslom, addig vizet vagy tápszert mindenképp adj neki.
2012. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónaposan leszokott 11 hónaposan megint kérte,aztán 13hónaposan megint elhagyta de egy hónap mulva megint felébredt enni..most 17hónapos de ha ismét felébredne és látnám hogy megeszi a 230ml tápszert megint adnék neki ameddig igényli..ha azt látod hogy nem eszi meg az egész adaagot csak kicsit nyammog akkor hagyd el mert akkor nem valószinű hogy valóban éhes...de ha befalja mind akkor adj neki!
2012. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Negyedik éjjel szó szerint befalja, és utána alszik szépen, ha csak vizet adok neki fél óra és kezdődik előröl. Szerintem azért is igényli mert most kezdett el mászni, és egész nap meg nem áll, és kell neki az energia:)
2012. júl. 7. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem is kérdés...adj neki enni!Inkább kelj hozzá egyszer és utánna nyugodtan alszik tovább mindenki minthogy félóránként keljetek nem igaz???Majd leszokik róla!Azért este vacsira adj neki amennyi csak belefér és jól esik neki!
2012. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!