Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliában született baba...

Angliában született baba útlevele? Megőrülök

Figyelt kérdés
Most ez akkor hogyan zajlik? Le akartam tölteni a magyarországi anyakönyvezési űrlapot, de abban az áll, hogy kell magyar hivatalos fordítás a születési kivonatról. Azt hol lehet kérni és mennyi ideig tart? Ezután ha házasok vagyunk be kell regisztráltatni azt is magyarországra, ugyan is párom afrikai, ott volt esküvő is, ezt is meddig tart megcsináltatni meg hogyan? Meg mikre van még szükség mire eljutunk a gyerek útleveléig? Karácsonyra repülnénk haza, de úgy gondolom nem fogunk, ha ennyi minden kell... Aki átment már ezen kérlek írd le milyen sorrendben és hogyan intézted, és milyen papírok kellenek hozzá mert mindjárt elbőgöm magam, hogy nem bírom hazavinni a gyereket.. mért kell így megbonyolítani mindent?....:(
2012. júl. 5. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudok sok mindent erről, de annyit igen, hogy a konzulátusokon tudnak pontos és részletes információkkal szolgálni minderről. Egy ismerős magyar házaspár, aki Angliában él, több héten, hónapon át intézett különböző papírokat, mire haza tudta hozni az Angliában született babát megmutatni a nagyszülőknek... általában két hónap, mire ezek a dokumentumok elkészülnek, úgy tudom, szóval szerintem időben vagy még a karácsonyi utazáshoz!
2012. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Menj fel az angliai magyar nagykovetseg oldalara es ott minden levan irva. Telefonszam is van amin feltudod oket hivni.

off: mi is itt elunk angliaban, nem tudom hany eve eltek itt,de ha +van az 5 ev akkor megkapja a brit allampolgarsagot. Kislanyom is megkapta.

2012. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már elolvastam az egész honlapot, csak 1 éve vagyok itt amúgy, csak midenről a hiteles magyar fordítás kicsinál... már eleve azt írja, hogy a hiteles fordítását kell beadni a pl. a házassági kivonatnak, és honnan szedjek olyat meg mennyibe kerül? meg honnan tudjam melyik irodáét fogadják el? Tiszta megkeverve írnak le mindent...
2012. júl. 5. 17:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem Anglia, de külföld, és mi mindketten magyarok vagyunk, de leírom, hátha valamit segít.

A születési anyakönyvi kivonatot hivatalos fordítóval le kellett fordíttatni. Kell rá egy Apostille pecsét (mi előtte kértük rá), erre rá kell keresned, hol adják ki rá. Kellett a házassági anyakönyvi kivonatunk, mi Mo.-n házasodtunk, ezért úgy ahogy volt, jó volt, de nektek szerintem azt is fordíttatni kell. Ennyi, azt hiszem. Ezek konzulátusra mentek, ők hazaküldték, ahol 3 hónapot ültek rajta. A dolgot még lassítja, hogy nyár van, legalábbis nekünk tavaly erre is hivatkoztak, sokan vannak szabadságon. (Kamu, egyszerűen nem dolgoznak.) Először a bevándorlási hivatalnak mennek a papírok, ők kiállítják a magyar születési anyakönyvét, és továbbküldik az okmányirodának, ahol kiállítják az útlevelét. Majd elküldik a konzulátusra.

Nekünk így ment, szintén EU ország, szerintem hasonló nálatok is. De legjobb lenne felhívni a konzulátust. Én ezt tettem még terhesen, és pontról pontra leírtam, hogy hova kell majd mennem, és mit kell kérnem. :)

2012. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Az utlevel es a baba anyakonyvezese kb 2-3 honap. Ha csak utlevel az kb 2 honap. Legalabb is nekunk ezt mondtak.

A nagykovetsegre kell menni, es ott inteznek mindent. Mi elore kinyomtattuk az urlapokat, mar kitoltve mentunk. Mi meg nem is vagyunk hazasok, igy nekunk meg apapsagi nyilatkozat is kellett. Vegul minden papirt beadtunk, a mi utleveleink fenymasolatat, a pici itteni angol szuletesi anyakonyvi kivonatat, es kifizettuk a 198 eurot.

Ha mar ezt intezitek, egyuttal a ti hazassagotokat is tudjatok hivatalositattni otthon, az csak plusz koltseg es papir, de egyben meg tudtok csinalni mindent. Ne aggodj, hosszadalmas, de karacsonyra minden meglesz. Csak minel elobb kezdjetek el, mert honapok mire meglesznek.

En ezeket az infokat tudom, nekunk ezt mondtak. De mindenfelekepp fel kell hivni oket, es reszletes infot kell kerni.

2012. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A házasság honosítása akár 1 hónapig is eltarthat. Mi sokat bajlódtunk vele, mert nem hitték el páromról,hogy keresztény és igazolni kellett, hogy nincs más felesége rajtam kívül-szintén afrikai- (de végül lefordítattuk a keresztlevelét és azt elfogadták).

A születési kivonatot Te is lefordíthatod, de viszont ugyanolyan formátumban kell ahogy kinéz a papíron (táblázatban).

A nagykövetség honlapjáról kell letölteni a kitöltendő papírokat és akár postán keresztül is igényelheted az útlevelet. (Nagyon sok idő mire időpontot kap valaki a nagykövetségre,ha messze vagytok Londontól egyszerűbb postán keresztül intézni...)

Én is most állok neki az ügyintézési folyamatnak, szintén remélem, hogy karácsonyra kész lesz...

2012. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok, annyit tudok mèg segiteni hogy ezen az oldalon: www.hoxa.hu es a kismama vagyok angliaban forumban megtudnad kerdezni. Ott csak magyar kismamak es anyukak vannak es mar sok ilyet +beszeltek hogy nekik milyen papirok kellettek.
2012. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nagynénémék gyermeke született Angliában. Tudom, hogy az útlevéllel sok cécó volt, el kellett érni egy bizonyos kort, hogy fényképezhessék. Ezenkívül, úgy emlékszem, az oltások ideje is beleszólt abba (pont 6 hós körül?), hogy mikor tudják hazahozni a gyereket. Bocsi az offért, csak gondoltam szólok, nem tudom hogy van ez az oltásos dolog, de nehogy ez zavarjon be.

Szép Napot Kívánok!

2012. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálom összeszedni a gondolataim. Mi Afrikában házasodtunk, így sokkal bonyolultabb volt a dolog, mintha Angliában tettük volna. A házassági anyakönyvi kivonatot otthon az OFFI-ban fordíttattuk le nagyon sok pénzért. A honosítást a londoni magyar nagykövetségen keresztül intéztük.

[link]


Ezek után meg lehet igényelni a baba útlevelét.

De most olvasom, hogy egyidejűleg is elindíthatjátok a honosítást és a baba útlevelének készítését. De nem tudom mennyi időt fog ez igénybe venni.


[link]


[link]


Szerintem hívd fel őket. Bár sokszor kell őket hívni, mert lusták felvenni a telefont.

2012. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! mennyit fizettetek a házassági lefordításáért? Nekünk sem angliai volt az esküvő, hanem ghanai, és épp most készülünk az OFFIval lefordíttatni. Nektek mennyibe került?
2012. júl. 6. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!