Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hazahoztátok első nap a...

Mikor hazahoztátok első nap a babát milyen volt? Nem féltetek? Mikor szembesültetek azzal a ténnyel hogy az elétetek időbeosztásotok örökre megváltozott? és hanadik napon kezdetek takaritani?

Figyelt kérdés
első napra nagyon kiváncsi vagyok,mikor hazahoztátok a babát mit éreztetek mit csináltatok az nap.
2009. júl. 10. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia.Én fogadtam a látogatókat mert jött anyukám,és anyósóm is.aztán a szokásos tisztábatevés,etetés után végre aluttam egy jó nagyot mert már 5 napja alig aludtam.nagyon kivoltam.de nagyon jolesett,hogy végre van valaki a babaszobába,és tele van a lakás babaszaggal,és minden nyugis.nagyon boldog voltam.Nekem 2 hétig a párom csinált mindent.
2009. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Befektettem a kiságyába aludni, én meg kiültem a teraszra napozni :) Akkor már 3 hete nem szívtam friss levegőt, csak kórházit. De nem volt jó kint üldögélni, cikáztak a gondolatok, minden új volt, ki kellett alakítani a rendszert, be kellett Őt építeni az életünkbe. Vegyes érzések voltak, de boldogok. Szerintem ilyenek ezek az első napok...hetek...hónapok... Ez tavaly áprilisban volt. És most olyan, mintha mindig velünk lett volna :)
2009. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De várom már én is:)Kiváncsi vagyok a többi válaszra is!
2009. júl. 10. 12:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom segített, mert 3 napig szó szerint nem aludtam a kórházban. Eléggé kivoltam a fáradságtól. Én a felelősségtől ijedtem meg nagyon meg attól, hogy jajj, el ne ejtsem. Kellett az a 2 hónap míg összeszokunk, és kialakul az életünk hármasban. Most már 3 hónapos és nagyon jó vele együtt lenni.
2009. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pároméknál lakunk a szüleivel. Amikor hazajöttünk a kórházból átjöttek anyukámék is. Nagyon hiányoztak. Én úgy éreztem kicsit sokan vagyunk. Szerettem volna ha a szobába csak a baba és mi vagyunk a párommal. Az első pár hét zsúfolt volt, mert a párom rokonai mind egyszerre akarták látni a babót. Ez nagyon megviselt. Takarítani fokozatosan kezdtem el. Mindig egy kicsivel többet csináltam.
2009. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fantasztikus erzes volt!Betoltotte az egesz hazat.Amikor hazaertunk beraktuk a kisagyaba es csak gyonyorkodtunk benne es buszkek voltunk ra,hogy a Mienk!Nem volt konnyu az teny,mert az elso hetek nagyon faraztoak,de minden faradsagot megert.Amikor olbe tartottam es ereztem az illatat megszunt korulottem a vilag.A furdetes minden este egy szertartas nalunk,a ferjem tartotta,mostmar egyedul tud ulni,de ugyanugy jelen van a furdetesnel En meg furdetem.A kiralylany volt az elso aztan jott a hazimunka!:-) Ne aggodj,nagyon hamar kialakul egy napirend es jut ido mindenre.

Boldog babavarast!Udv.egy 11 honapos kislany anyucija!

2009. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia, hazajöttünk betettük a kiságyba - akkor még egyből elaludt.Jöttek anyukámék, anyósomék. Lezuhanyoztam, aztán hívtam a doki nénit, akkor ő elmondta a dolgokat, tisztába raktuk stb. aztán már jött is a fürdetés (hatalmas bőgéssel) apa kamerázott. Aztán egész éjszaka fenn volt a kicsi, szerintem sok volt neki a nap, sok új ember, ringattuk pólyában stb. Második éjszaka már simább volt, szinte végig aludt.

Üdv: 7 hetes baba anyukája

2009. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Mikor fogsz szulni? Mi aug 21.re vagyunk kiirva, es mar alig varom hogy itt legyen velunk a fiunk!
2009. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi senkit nem engedtünk ide pár napig, hogy az első pár nap csak a miénk legyen, az ÚJ családé.

Jól meg is sértődött minden nagyszülő, de nem érdekelt, nagyon akartak jönni segíteni, meg nézelődni, meg nem tudom, de nekünk ők csak teher lettek volna. Na mindegy, aztán megbékéltek, mert rájöttek, hogy miről beszélünk, hogy nekünk fontos, hogy hármasban legyünk.

Amúgy nagyon fura volt, hogy itt a kisbabánk, csak aludt aludt aludt néha evett aztán megint aludt, annyira kis tündérke volt. Hihetetlen élmény :) :) Néztem az órát, hogy mikor kell pelenkázni, még furcsa volt, nem a pelenkát néztem, hogy mi van benne, hanem az időt :) A köldökcsonkot úgy alkoholoztam, hogy nem néztem oda, mert azt hittem, fáj neki... Öltöztetésnél azt hittem, összetörik, pedig nem... :) :)

Mi szerdán jöttünk haza a kórházból, én azon a hétvégén már porszívóztam, de rendes takarítást még csak hetekkel később csináltam. Az volt a bajom szülés után,hogy nagyon sokat szédelegtem, alacsony volt nagyon a vérnyomásom. Szóval emiatt én nagyon sokat aludtam az első két hétben.

És nagyon bennem volt az anyaoroszlán, vagy 3 hétig nem engedtem senki kezébe a babámat, csak a férjemébe. Együtt voltunk 9 hónapig, furcsa volt, hogy másnál legyen, mindig visszakértem 1-2 perc után. Utáltam, ha bárki hozzáér rajtunk kívül.

Most már 7 hónapos nagylány :) :) A mai napig ámulok bámulok és nagyon nagyon boldog vagyok, hogy itt van velünk!!!!

Ja és néha még most sem hiszem el, hogy anya vagyok!!!

2009. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem is fiam lessz!én julius 17re vagyok kiírva. :)
2009. júl. 10. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!