Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a babák akik utálnak...

Azok a babák akik utálnak utáltak hason lenni mikor fordultak először hasra?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6 hónaposan.
2012. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kislányom nem nagyon szeretett az első időkben hason lenni, kb. 2-3 percig bírta, utána visított, hogy fordítsam vissza. Kb. 4 és fél hónaposan rájött, hogy hasra tud egyedül fordulni, na innentől kezdve már a háton fekvést utálja. Visszafordulni nem tud még egyedül, de hason képes akár egy órát is ellenni, egyébként holnap lesz 5 hónapos.
2012. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Az enyém sem akar hason aludni. Pár napig aludt ugy, most meg ugy emeli a kis fejét aztán elfárad és ordit. Minthogy le tenné és csucsulna. Kész vagyok ettöl, hogy nem akar hason lenni. És én is félek, hogy akkor hogyan fog megtanulni fordulni. 3,5 baba anyukája.
2012. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kerria ***** válasza:

Tyűűűű, de jó kérdés... :)


No, nálunk úgy lkezdődött, hogy egészen baba korban a pocifájás végett csak hason szeretett/tudott aludni, aztán ahogy elmúlt a hasfájás, elmúlt a hason levés is. (2,5 hó). Vártam, ahogy azt kell a mozgásokat. Fél éves státuszra mikor mentünk a védőnőhöz egyetlen egyszer fordult addig át, az is hasról hátra volt meg. Elkezdtem nagyon aggódni, mert a korabeliek már ide-oda forgolódtak. Doki nénivel átnézettem, jól átmozgatta, azt mondta ő nem lát, nem érez semmi kötődést, és a mozgása sem asszimetrikus, így ne aggódjak. Könnyű ezt mondani, egy első gyermekes anyukának, minden könyveben az van, hogy fél évesen csinálják.

No, most múltunk 7 hónaposak és ma már többször átfordult oda-vissza.... szóval az én kislányom most kezd ráérezni erre a forgás dologra. Lustának épp nem mondanám, mert rengeteget mozog. Szinte egyik napról a másikra tette mindezt. Egy héttel ezelőtt kezdte, immel-ámmal, most már ott tartunk hogy így közlekedik :)


Remélem segítettem a válaszommal. Rövid válasz a kérdésedre 7 hónapos kora előtt egy héttel, kb 29-30. héten fordult először hasra segítség nélkül.

2012. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Már elmúlt 6 hónapos.

Most egy éves lesz,és még csak most állt fel a kiságyban.Popsiján pattogva halad előre,nem mászik sokat.

A babák sem egyformák!

:-)

2012. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7 honapos volt.
2012. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Babakorától fogva egy percre sem lehetett hasratenni,mert nagyon sírt akkor!és aztán négy hósan elviselte kis időtartamokig,5 hósan meg már mindig hasra fordult.most 7,5 hós,és ha vízszintesen van,akkor szinte kizárólag csak hason..szóval ne aggódj,eljön az ideje..
2012. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az enyémet sem lehetett hasra tenni, mert egyből sírt. Bár próbálkoztam, de nem sok eredménnyel, 1-2 percet bírt, hiába raktam elé játékot, szórakoztattam, semmi nem használt. Egyedül úgy viselte el, ha a hasunkra fektettük.

4 hónapos volt mikor a hátáról elkezdett a hasára fordulni, de szerintem az sem igazán tudatos volt, mert amint rájött, hogy megfordult, egyből kiabált, hogy azonnal fordítsam vissza. A védőnőm azt mondta ne aggódjak, ha 7 hónaposan sem forog, akkor majd jobban odafigyelünk rá. Persze én is azt gondoltam, sosem fog forogni. :) Aztán ahogy 6 hónapos lett, megfordult a hasáról a hátára is. Na, ahogy rájött, hogy már ide-oda tud forogni, nem volt gond. Szinte egyből elkezdett kúszni, kb. 2-3 hónap alatt tökélyre fejlesztette, utána 1 hónapig kicsit mászott, felállt és 1 nappal azelőtt, hogy 11 hónapos lett, elindult egyedül, önállóan. :) Elég jól behozta a lemaradást! :D

2012. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunkat egy ideig egyáltalán nem lehetett hasra fektetni, mert egyből visított, aztán kb egy hónaposan már kibírt 2-3 percet, de többet nem. Aztán pont egy nappal mielőtt két hónapos lett átfordult a hátáról a hasára. Azóta ha leteszem és van helye, az esetek kb 90%-ában átfordul hasra és úgy nézelődik vagy alszik.
2012. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3 hósan fordult hasra először, 4 hósan rájött hogy az nem is rossz dolog, jóformán már csak hason alszik.
2012. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!