Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiú- illetve lánynevek:...

Fiú- illetve lánynevek: melyik tetszik és miért (vagy miért nem)?

Figyelt kérdés

A lehetséges fiúnevek: Erik, Marcell, András, Barnabás


és a lánynevek: Lili, Dalma, Lilla, Anna


Ti melyiket választanátok és miért?


Előre is köszönöm, ha segítetek a véleményeitekkel:


egy várandós anyuka :)


2012. júl. 9. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fiúnevek közül az Erik olyan semleges, a Barnabás nem tetszik nekem. A Marcell jó, főleg a Marci becézés. Az András a legszebb, én ezt adnám.

Lánynevekből mindegyik nagyon tetszik, talán a Lilit választanám, mert az a húgom neve. De a többi is szép nagyon!

2012. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fiú nevek: András, Barnabás, nem olyan "divatnevek".

Lány nevek: Lilla, Anna, de végül is a Dalma is elmegy, a Lili annyira nem, az is elég felkapott név.

2012. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
András vagy Barnabás, a lánynév egyértelműen Anna, ha lányom lett volna akkor ez lett volna a neve.
2012. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igent mondok az Erikre és a Lilire. Nekem is ezek tetszenek. Bár, a Lili helyett én a Liliánát kedvelem jobban. Fiúnevek közül a Péter a kedvenc, de sok van belőle a családban, ezért az Erik a második helyezett. Pörgős a kiejtése, és nagyon erősnek hangzik (jelentése szerint is), és ilyen nevet szánnék a fiamnak. A Lili pedig nagyon kedves, bájos.
2012. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

> Ti melyiket választanátok és miért?

András, Lili.

A többi nem szimpatikus.

2012. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fiúnevek közül nekem őszintén szólva egyik se tetszik, de ha mindenképp választani kell, akkor a Marcellra szavazok a Marci becézés miatt.

Lánynevek közül meg a Lillára szavazok, Liliből sokat ismerek, Dalmának hívják a kutyánkat, az Anna pedig számomra túl semleges :)

Érdemes lenne tudni a vezetéknevet esetleg, hogy melyik passzolna hozzá :)

2012. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Barnabás, Dalma. Nekem a többi nem igazán tetszik. Pl.: Az Erik nekem olyan idegen hangzású. A Lili meg nagyon tömegnév lett. Oviban 1-1 csoportra legalább 3 jut.
2012. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Erik. Nem gyakori, de nem is elborult, szép a hangzása. András is tetszik, és mostanában kevés van belőle.

Lilla, -erre a névre már szavaztam, ő a lányom, és újra ezt a nevet választanám neki. Anna még tetszik, bár gyakori, de klasszikus név.

2012. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Barnabás,Dalma
2012. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Barnabásból, Liliből nagyon sok van mostanában :(

Nekem ezért nem tetszenek, illetve ezért nem adnám a babámnak.


A legjobban Nekem az András-Marcell és az Anna tetszik.


A Dalma...nem tudom sem egy kislánynak, sem egy kamasznak, sem egy érett nőnek nem tudom elképzelni...de lehet, hogy velem van a gond.


HA nem lenne a családunkban 3 András, akkor az én kisfiam is ezt a nevet kapta volna!

Nem "tucat" név.

2012. júl. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!