Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel torlaszoljam el a lépcsőt?

Mivel torlaszoljam el a lépcsőt?

Figyelt kérdés
1 éves lányomnak az az új "játéka", hogy megy és felmászik az emeletre. Nagyon ügyes, meg minden, de azért elég veszélyes dolog ez. Ha nem engedem neki, akkor természetesen sír, ha meg engedném, egész nap ott állhatnék a lépcső mellett. Sajnos olyan a kialakítása, hogy esélytelen rácsot tenni oda :S
2012. júl. 10. 09:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt talán látszik, hogy maga a korlát is csak a 3. foknál kezdődik.

2012. júl. 10. 09:37
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is a 3. lépcsőfoknál kezdődik a korlát. Íg hát ide szereltettünk fel egy kis fakaput (asztalossal), aminek a reteszét nem tudja a kisfiam még most sem kinyitni (már 2 éves). Az alsó két lépcsőfok nem olyan veszélyes, és azokon pl. tud gyakorolni, talán így nem is fog majd hisztizni. Ha kő van a lépcső alatt, én odatennék egy jó vastag szőnyeget, ha mégis leesne, kisebb lesz a baj.
2012. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nálunk még a 3.-ra is fel tudna mászni. Az meg azért kb 65cm magasan van. Nem örülnék, ha onnan leesne. Lefelé meg nem tud még mászni.

A linket köszönöm, de nincs mire feltenni.

2012. júl. 10. 09:55
 5/12 anonim ***** válasza:
A lépcső korlátjával egyvonalba kell csináltatni egy kiskaput. A falhoz fel tudjátok fogatni, és a lépcsőhöz csukni. Nem tudom mekkora a lépcső közötti táv, mert lehet, hogy majd megpróbál bebújni. :D
2012. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha minden kötél szakad, akkor a férjem össze tud dobni egy olyan alakú kaput ami a lépcső vonalát követi, csak valami egyszerűbb megoldás is érdekelne :) Na meg olcsóbb :)
2012. júl. 10. 10:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor két lehetőségre tudok gondolni. Vagy keresel egy olyan bútordarabot, ami elég stabil és nem magas, pont át tudod lépni, és oda tudod tolni a lépcső elé keresztbe, vagy hívsz egy asztalost, hogy tervezzen oda egy speciális kaput vagy találjon ki valamilyen ötletes megoldást.
2012. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű, de én lépcsőcserén filóznék. Ez a lépcső életveszélyes. Felnőttnek sem jó, de gyereknek halálos veszély. Ezen még 3-4 évesen sem hagynám egyedül mászkálni a gyereket. A korlát között simán leeshet, a fokok közé beszorulha és rohadt meredek. Ha végképp nincs más megoldás, csináltatnék egy karámot, ami teljesen elzárja a lépcsőfeljárót, míg nagyobb baj nem lesz.
2012. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krisztivan ***** válasza:

Úgy látszik én vagyok az egyetlen itt aki inkább addig gyakoroltatta a gyerekével a fel-le mászást amíg tökéletesen nem ment neki.Volt két hét húzós idő mert állandóan ment de kivártam a lépcső alján ,hogy lássam hogyan megy fel és hogyan jön le.A mi lépcsőnk meredekebb és nagyobb a távolság is a fokok között,viszont nálunk a lépcső hátulján van felcsavarozva végig egy farost(azt hiszem)lemez és így be nem tud esni a fokok közé.Szerintem inkább az a veszélyes:-))

Mutattam neki hogyan kell lefelé jönni(fel simán megoldotta) háttal,térden ,csúszva hason aztán Ő úgy döntött,hogy fenéken csúszva jön lefelé:-))Persze azért már a fiam nagyobb volt,kb.16 hós.

2012. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lépcsőcsere nem megoldható, mert albérletben vagyunk itt. Sajnos igen, nagyon veszélyes, simán átférhet a fokok között is, meg a korlát között is, és semmi veszélyérzete nincsen!


Amúgy nagyon magabiztosan megy felfelé, egyszer sem ingott meg, de az a baj, hogy arcal előre akar lemászni... Ez még megy is neki a kinti lépcsőn, mert az alacsonyabb és csak 2 fok, de itt nem is engedem. Még az a baj, hogy egy ideig ment neki a tolatva lemászás, de valamiért elfelejtette, és hiába mutatom meg mondom neki, nem érti :(

2012. júl. 10. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!