Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes mellett kell pluszban...

Kerria kérdése:

Gyes mellett kell pluszban fizetnem egészségügyi hozzájárulást?

Figyelt kérdés
Terhességem kezdetekor megszűnt a munkahelyem. Így a várandósság idején havi 5100 Ft-ot fizettem a NAV-nak egészségügyi hozzájárulás végett. Ezt szülés után is kell fizetnem? Vagy ezt a GYES-ből vonják?
2012. júl. 10. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Vonják, nem kell fizetned, De a NAV-nál ezt jelezned kell, különben továbbra is küldik a csekket, vagy a felszólitást,nem tudom,hogy hogyan fizetted eddig, milyen formában. Elvileg a MÁKnak értesitenie kellene a NAVot , de ezt nálam sem tették meg. Mindenképp jelezd tehát hogy GYESen vagy.
2012. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni! De be kell jelenteni a NAV-nál, nyomtatványon, hogy gyesen vagy.
2012. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pffff...nah ezt nem tudtam! Akkor megkeresem a nyomtatványt, hogy bejelenthessem! Köszönöm a válaszaitokat!


Előtte küldték a csekket és befizettem, nem volt ezzel gond... csak most az adóbevallásból visszajáró pénzt nem küldték, mondván elmaradásaim pótlására fordítják, és más elmaradásom nem volt!!!- ebből gondolom csak ez lehet a ludas.

2012. júl. 10. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!