Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszásból mennyi időnek kéne...

Kúszásból mennyi időnek kéne eltelnie a mászásig?

Figyelt kérdés

8 hós a fiam, de még mindig csak a hasán csúszva közlekedik.

Tudom, hogy nincs elkésve semmivel, csak a vele egykorú ismerőseink már javában másznak, vagy kapaszkodnak felfele.


Kicsit elkeseredtem az én okos fiamon, mikor megláttam a nála 2 héttel fiatalabb "barátját" térdelni a babakocsiban.



2012. júl. 10. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 9 hónaposan kezdett el kúszni, 10 hónaposan mászni és így se késett el semmivel. Az én ismerőseim gyerekek is mindent korábban csináltak, de engem nem érdekelt, mert látszik a gyerekemen, hogy egészséges, vidám baba.
2012. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége ennek, még ha ezt most nem is hiszed el!:) Attól még ugyan úgy okos és ügyes a fiad! És ugyan oda el fog jutni, mint a többiek. A fejlődés gyorsasága gyakorlatilag a genetikán múlik, kis része csak a környezeti faktor. Picit a nemi éréshez tudnám hasonlítani. Van aki 11 évesen már érett, valaki pedig csak 14. A dolog viszont mindegy, mert mind a kettő képes lesz megtermékenyítésre, vagy terhességre:)


Van egy élettani határ, ami kúszás esetén kb 9-10 hónap. Az, hogy elkezdi 5 hónaposan, vagy 9, semmi, de semmi jelentősége sem az IQ-ra, sem a gyermek egyéb képességeire!!!!!

2012. júl. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már egy hónapja csak kúszik! Valahol olvastam, hogy 1-2 hét utám másznia kéne. De akkor ez is csak "tankönyv".
2012. júl. 10. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi! Nekem a lányom 7 hónapos kezdett kúszni, és csak most 10 hónaposan mászni! A kettő között pedig már állt is, de mászni csak nem akart, de végül csak elkezdte!:)
2012. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!