Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, amikor?

Figyelt kérdés

... kanállal evett? Leginkább az önálló kanalazásra gondolok! De az se gond, ha azt is leírjátok, hogy segítséggel mikor evett először kanállal? pl. te is kanalaztál neki, miközben ő is próbálkozott.


... mikor ivott először pohárból önállóan?



Köszi.


2012. júl. 10. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hat hónaposan kellett már neki a kezébe egy kanál, mert állandóan tőlem vette el. Azt hiszem, kilenc hónaposan próbálkozott először azzal, hogy "egyen", inkább kevesebb, mint több sikerrel.

A poharazás... Nálunk eléggé kicsúszott, mert sokkal kényelmesebb volt csőrös poharakat használni, ráadásul errefelé inkább ez az elterjedt. Így egy éves koráig nagyjából, többnyire ezeket használtuk, ezzel meg nem nagy kunszt inni, hiszen hasonló a cumis üveghez.

2012. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2 éves a kislányom. Kb. 23 hós korától iszik teljesen egyedül pohárból, másfél éves kora körül kezdtem itatni.

Kanállal a joghurtot 22-23 hós korától ette egyedül, most már mindent szépen eszik, nem igazán megy már mellé, a levest is ügyesen eszi. Nem igazán etettem úgy kanállal, hogy mind a kettőnknél van. Amikor kellett Neki a kanál, odaadtam, próbálkozott 2-3 falatnál és visszaadta.

2012. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1éves korakörül adtam előszőr kanalat,most 14 hónapos és ha olyan kaja van mint pl a tejbegríz,krumpli püré-ami nem folyik le teljesen a kanálról,akkor már segítség nélkül eszik.de ilyenkor persze mindent összeken még.viszont néha még én is kanalazom neki,mert különben soha nem lakna jól.


pohárból már egészen kiskora óta iszik,mert mindig érdekelte a dolog,de azért nem adom még a kezébe,mert sok menne mellé.

2012. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10-12hónapos kora óta próbálkozik a kanállal, most 17hósan sem megy még tökéletesen, pohárból egyedül 16hós kora óta iszik, de ha heveskedik, magára borítja az egészet, így csak 1-1 ujjnyi vizet kap egyszerre, ez már megy csepegés mentesen.
2012. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam. Ő a cumisüveget soha nem fogadta el, így 6 hónapos korától pohárból itattam, 1-2 hónapja ivott úgy pohárból, hogy ha végzett, el kellett kapnom a repülő poharat és a napokban tanulta meg, hogy elveszi az asztalról, iszik, majd leteszi (és nem dobja) a poharát.

Kanalazni 2 napja kezdett önállóan, nagyon tetszik neki. Ma a levesét magában ette meg, ami után persze át kellett öltöztetnem, de jóllakott, szóval elegendő mennyiség jutott a pocakjába is :)))

2012. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1 éves lesz a lányom, voltunk ezen a státusz vizsgálaton és a védőnő közölte velem, hogy már rég egyedül kéne innia és ennie a lányomnak.


Ezek szerint (legalábbis amit írtatok!) egyáltalán nem vagyunk lemaradva, sőőőt ...

Ráadásul én még csak most fogom nála ezt elkezdeni..

2012. júl. 11. 07:50
 7/13 anonim ***** válasza:
14 hónapos kora óta kéri a kanalat és a poharat és próbálkozik. A poharat fogom neki, különben szórakozásból kiöntené. egy éves státuszon még semmi jelét nem mutatta ennek. várj még vele egy picit, úgyis látod majd rajta, hogy mikor akar egyedül enni
2012. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

20 hós volt a kislányom, amikor jött a védőnő és kérdezte, hogy iszik e már pohárból. Mondtam, hogy igen, de csak úgy, ha fogom én is. Azt mondta, hogy az jó és kb. fél év, amíg egyedül iszik. Egy kicsit korai 1 évesen ezeket elvárni, nyugi:-)

2012. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most én is megnyugodtam. 10 hónapos a lányom, de a rokonoktól hallottam már, hogy adjam neki is a kanalat. Na, kipróbáltuk, de semmi jelét sem láttam, hogy a szájába akarná venni, csak játszott vele.

Pohrból sem iszik még. Ha úgy itatom, akkor nyelne ügyesen, az érdeklődés megvan, de ebben a nagy melegben biztosabbnak látom a cumisüvegből, csőrös pohárból való napi biztos mennyiséget, mint a pohárból való játszást.

Szerintem sem vagyunk, vagytok még elkésve.

2012. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 alaszka ***** válasza:
Tőlünk is kérdezte a védőnő, hogy eszik, iszik-e egyedül....Én csak csodálkoztam, mert nekem a második gyerekem, és pontosan tudom hogy ilyenkor ez még nem lehet elvárni tőlük. Én mondtam hogy nem, és hogy nem is nagyon próbálkoztunk még, szerintem ráér ezzel 15 hónapos körül is próbálkozni, addig úgyis csak játszik vele. Most ez a trend úgy látom, hogy olyan elvárásokat támasztanak a gyerekeknek, hogy hihetetlen.
2012. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!