Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba ruháit miért vasaljá...

A kisbaba ruháit miért vasalják sokan? Bennem ez fel nem merült soha, hogy vasalni kéne. Sokan azt mondják erre, hogy a fertőtlenítés miatt. De minek kéne fertőtleníteni a ruháit?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 22:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan,a fertőtlenítés miatt.A kisbaba bőre nagyon érzékeny,fontos,hogy mindig tiszta legyen a ruha.
2012. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Én mindent kivasalok. Hogy miért? Attól hogy te kimosod a ruhát még nem lesz tiszta,csak nem lesz koszos. Rajta maradnak a bacik, ezért kell vasalni.Meg puhább is a ruha, arról nem is beszélve, hogy szebb ha vasalva van.
2012. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%
Mert tudod még nem ismeri mindenki a magas hőfokon való mosást valamint a sensitiv mosógélt valamint a sensitiv öblitőt! Valahogy én megismerkedtem ezen dolgokkal és nem szenvedünk fertőző betegségben apával :D :D Óóóó kérdező ez is egy olyan feladat ami miatt este oda lehet apának mondani hogy szivem ma nincs kedvem sexelni mert egésznap vasaltam! A kérdés: MINEK???? :D :D
2012. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

na látod, ezt én sem értem. Mert van idejük rá? Nálunk a kedves mamának ez sarkalatos pont, így mindig vasalva kapunk minden új rucit tőle,kihangsúlyozva, hogy ő bizony fertőtleníti vasalással (és bezzeg én nem),miközben mindegyik kis ruha bűzlik a bagószagtól, mivel ő vasalás közben dohányzik....


Én antiallergén bababarát mosószerrel mosok, ecettel öblítek és bevallom nincs energiám még mindent ki is vasalni, mégsem volt soha baja a gyermekemnek. A napfény is fertőtlenít.

2012. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Talán amiatt, ha kakis lesz. De nálunk ilyen nagyon ritkán fordult elő.

A legelején, mikor még terhes voltam és megvettük az első babaruhákat, akkor még kivasaltam, de aztán mikor megszületett, azóta nem vasalom, csak a textilpelusokat. Főleg így nyáron, a napfénynél jobb "fertőtlenítő" nincs is. A múltkor bennmaradt egy folt a pelusban, mire megszáradt, nyoma sem volt.

Egyébként én 40 fokon mosok, a ruhákat és a textilpelusokat együtt (ha nagyritkán kakis lesz, előtte átdörzsölöm Vanish szappannal), minden szép tiszta.

Teregetéskor meg jól megrázom a holmikat, hogy minél kevesebb gyűrődés legyen.

Én nem vagyok az a mindent vasalgató típus, csak amit muszáj.

3,5 hós Kisfiú anyukája

2012. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
hát ha magas hőfokú mosás után még marad rajta baci, akkor azt mondom annyi baci kell is neki. A túl steril környezet sem tesz jót a baba immunrendszerének, sőt.
2012. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Van olyan, amit 60 fokon is lehet mosni. Szerintem ez elegendő, mint fertőtlenítés.
2012. júl. 10. 22:38
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL, de bizonyos estekben azért ajánlott. Pl vannak érzékenyebb babák, akik hajlamosabbak a fertőzések benyelésére. Ha pedig mondjuk ez egy kis súlyú korababa és hasmenéses lesz, akkor meg egyenesen veszélyes a legkisebb súlyveszteség is. Ezért nem csak a ruhákat, hanem minden a babával kapcsolatba kerülő textíliát vasalni szoktak pl textilpelust amit a feje alá terítesz vagy a válladra mikor felveszed stb....

persze sok esetben túlzás és szükségtelen is az állandó vasalgatás. Meg amúgy szokás kérdése is, van aki amúgy sem vasal semmit max a munkába menős holmikat, más meg az utolsó zokniig mindet, nyilván ő amúgy is vasalni fogja a baba cuccait is, függetlenül a fertőtlenítéstől. :) Sokan meg azt mondják, hogy elég ha kiteszed a napra, majd az fertőtleníti, más meg eleve tojik az ilyesmire, nem hisz benne vagy nem érdekli - és az ő babáik is valszeg felnőnek rendben :)

nekem az első korababa volt, 3 hós koráig vasaltam az égvilágon mindent, aztán fokozatosan leépítettem magam róla. Másfél év lett a lányka meg a kistesó között, az öcsinek már semmit se vasaltam, stramm, erős, nagydarab gyerek volt, meg se kottyant neki semmi, a családból egyedül ő nem szokta elkapni a betegségeket, ami amúgy mindhárom másik családtagot alaposan megszenvedtet. De ez a vasalástól/annak hiányától biztosan független, ő eleve ilyen ellenálló immunrendszerű (tiszta apukám amúgy minden ízében, és apám is meg tudja számolni szerintem egy kezén, hogy hányszor volt valami baja a 62 éve során, és tán még nem is kell hozzá minden ujja, pedig csonttörést is belevesz....)

2012. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem mi ez a nagy fertőtlenítő-mánia. Ha kedvem tartja kivasalom, ha nem akkor nem. Amúgy én is bababarát mosógélt és öblítőt használok, én nem félek attól, hogy emiatt baja lesz a babámnak.
2012. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Én nem kimondottan fertőtlenités miatt vasalok hanem egyszerűen szeretek vasalni..ez tudom gáz..le is leszek pontozva de ez nekem amiota az eszemet tudom mániám..anyát is cseszegettem kiskoromba érte aztán megtanitott vasalni..azota egy jó párat elnyűttem:)mindent vasalok nem csak a baba cuccokat..amugy sztem ujszülötteknél (2hós korig)tényleg nem árthat ez a plussz fertőtlenités..magas hőfok meg babamosószer ellenére sem..
2012. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!