Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem gond ez? 2. baba...

Csak nekem gond ez? 2. baba kérdése

Figyelt kérdés

Azt érzem, ha lenne még egy babám, az első kárára menne a dolog, nem tudnék vele annyit foglalkozni, mint szeretnék, annyit, amennyit most, illetve a picinek sem tudnám ugyanazt adni, amit az elsőnek, ezt pedig nem érzem fairnek, ő ugyanolyan gyerekem lenne, neki ugyanaz járna, mint amit az első is megkapott, ugyanaz a figyelem, nyugalom...a nagyobb nem tudna szabadon, nyugodtan játszani, egy picike sokat alszik, ahhoz csend vagy legalábbis olyasmi kell, ezt mindenhogy igazságtalannak érzem.

Közben irigy vagyok a 2. babát várókra, de nem merem/akarom bevállalni.

más is van, volt így ezzel? Hogy döntöttetek?


2012. júl. 11. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jogos .

nem lesz annyi időd a gyerekekre se külön se együtt hol az egyik sír hol a másik egymást "gyilkolják" anyaelvetteazautómat babámat,,.... nem hagy főzni nem hagy élni enni szeretni... aludni meg. na hagyjuk .


de amúgy meg csodás mert imádják egymást hasonlítanak és mégis nagyon különbözőek mini me-k - hasonmásaink.- átélhettem azt amit az elsővel nem úgy terveztem


érdemes . kockás füzet elő és jöhet az ellene mellette.

2012. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ugyanígy érzem, és pont ez az, van, amit másképp csinálnék, de ekkor meg érkezik a lelkifuri, hogy az elsővel is "nemjól" csináltam, akkor a 2.-nak miért jár jól?

Na mindegy :) Buta gondolat, de bánt ez is pl.


Nem tudom, az elsőmnek mi lenne jó, tesó vagy nem, én nem tudom elképzelni, h ne lenne tesóm, de azért, mert van, ha nem lenne, talán fordítva érezném.

Azt tudom, hogy az én kapcsolatom a szüleimmel a tesóm érkezésétől kezdve kezdett romlani, 3 éves voltam, és csak felnőttként jött helyre...

2012. júl. 11. 12:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak hallgass a szívedre. vagy még azt lehet hogy kivártok - ha nem vagy kritikus korban- és esetleg majd a gyerkőc kér szülinapjára egy kistesót.

de nem fogja eltaszítani ha érkezik egy kisbaba a családba effelöl ne félj . Engem is riogattak hogy mekkora zür két gyerek tény hogy néha irtóra várom hogy este legyen máskor meg érzem hogy az agyam veszi videóra az emlékeket ahogy ölelik szeretik egymást .. mi ehhez képest a pár zürös hét . a rosszat ugyis elfelejtjük mint a szülésnél.

2012. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok. Annyira nem tudjuk eldönteni a férjemmel, legyen-e második baba. Igaz a kislányunk még csak 11 hónapos, és egyenlőre biztosan nem, talán 4-5 év múlva. De én úgy érzem, lehet jobb lenne egykének lennie. Félek, kevesebb türelmem lenne hozzájuk. Na és az anyagiak sem egy utolsó szempont.
2012. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos lányom van, és biztosan lesz tesója. Hamarosan. 1-2 év múlva. Szerintem nem a gyerekedre fordított idő mennyisége a legfontosabb, hanem a minősége.

Nekem két tesóm van, a szüleink nagyon sokat dolgoztak, sokszor rokonok vigyáztak ránk. De amikor velünk voltak, akkor nagyon sokat játszottunk, beszélgettünk, együtt főztünk, takarítottunk, mesét olvasott anyu, stb. Jó volt. Nem tudom hogy volt idejük mindenre, mert tiszta ruhánk is volt mindig... Én most úgy érzem alig érem utol magam, pedig még kicsi a lányom.

Szeretném úgy csinálni, mint ők.

2012. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krisztivan ***** válasza:

Én pont ugyanígy érzek!

Kb.4-5 évet akarok a két gyerek között,mert ha a "nagy"már 4-5 éves lesz amikor születik a kistesó akkor neki már kialakult a napi ritmus-reggel oviba,délután haza-és így nincs az hogy nem foglalkozom egyikkel vagy másikkal.

Legalábbis én most így gondolom jónak:-))

Persze nekem a korom is beleszól mert sajnos addigra már 38-39 éves leszek,így ki tudja mmit hoz a holnap:-))

2012. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok. A férjem már egy ideje nagyon szeretné, de én még nem akartam. Mostanában gondolkozom rajta, 16 hós a kicsi, elmúlna már 2 mire megszületne. Mi enm is védekezünk és pont most késett pár napot a mensim, már azt hittem összejött. Megmondom őszintén örültem is meg nagyon izgultam, a férjemnek nem is mertem mondani, hogy késik. Mire belegondoltam, rendesen leizzadtam. Mellette meg nagyon szeretnék még kettőt is, de nem tudom mikor lenne jó. Nehéz. Én pl mindent megtettem, hogy jó alvó legyen, sokat tudjon aludni, ha idő előtt ébredt visszaaltattam. Ezt nem tudom a másodikkal, ha ott a nagyobb. Rengeteget gondolkozom én is ezen, de mindig arra jutok, hogy majd a soros eldönti, mi lesz, mások is megoldják.
2012. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, soros=sors
2012. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést:-(

Jó lenne a 2 éves kislányomnak egy tesó és szívem szerint jöhetne is. De ott a másik oldal. Nem tudnék úgy és annyit foglalkozni egyikkel sem. Ráadásul toxémiás voltam, 2 hetet kórházban voltam, és ha most is így járok?

Így én is, bár örülök, ha barátoknál/ismerősöknél jön a 2. baba, bennem van, hogy de jó nekik, én/mi miért nem merünk belevágni:-(

2012. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

akkor nem vagyok egyedül.

nálunk is apa szeretné nagyon


4-5 évesen sem feltétlen jó, ismerőséknél 5 év van, de még a nagy is kicsi, és vannak vele gondok, mióta megvan a kicsi



ááá nem tudom

2012. júl. 12. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!