Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom! Ettől még lehet jól...

Aggódom! Ettől még lehet jól táplált a kisbabám?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, anyatejes. 6 hónapos korától kezdtem el a hozzátáplálást kezdetben gyümölcsös, majd zöldséges bébiételekkel. Már bébiétel formájában evett húst is (csirke ill. pulykahúst) Később próbáltam itthon főzőcskézni neki, burgonyát, rizset (természetesen ezeket valamilyen zöldségkörettel) ezeket egy darabig meg is ette. Majd próbáltam rendes gyümölcsöt adni neki és nem bébiételt, de egyiket sem hajlandó megenni. Sőt, most már a bébiételt sem hajlandó elfogadni, csak a cici. (sokan azt mondják túl van etetve az anyatej mellett + a meleg is közbeszól) Vettem Neki tejpépet is, de az sem ízlett Neki. Ma ebédre sárgaborsófőzivel kínáltam de az sem kellett Neki. Egyedül amit elfogad bébiétel formájában az a sütőtök csirkehússal ... De egyébként csak és kizárólag anyatejet eszik, de azt rengeteget. Ezen kívül még szereti a gyümölcsleveket is, viszont a teát, vizet nem issza meg ... :( Ezerszer próbálkoztam már de sajna nem eszik mást és mivel én pl. kevés húst ill. vastartalmú ételt eszek, félek, hogy nem táplálom őt elég jól. :( Mit gondoltok?
2012. júl. 11. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

pont a vas az amit nem kap meg anyatejen keresztül, ezért is mondják sokan, hogy 6 hónaposan, hogy el kell kezdeni a hozzátáplálást... persze nem egyszerű, nálunk fordítva volt, annyira szeretett kanalazni, hogy 8 hónaposan nem kellett neki a cici, nekem meg 2 hónap alatt teljesen elapadt a tejet :(

lehet a foga is jön, nem?

mondjuk tényleg ördögi kör mert ha megszoptatod mindig akkor nem lesz éhes a kanalasra :)

esetleg délelőtt hagyj ki egy szopit és mikor éhes akkor adj neki főzeléket, igazából szerintem ha az ebéd ki van váltva akkor teljesen jó.

ha nem fogadja el a főzeléket akkor adj neki sütőtökös husit, enyém is 1 hónapig almás csirkét evett :D

2012. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ZsZs27 ***** válasza:
Nekem is volt hasonló az ikreimmel. A doktornő erre azt mondta nekem, hogy ez teljesen normális, bármikor előfordulhat "visszaesés" a babáknál. Az enyémek 15 hónaposak (igaz tápszeresek voltak sajnos kezdettől)és most a káninulában ők se nagyon ettek mást a tápszeren kívül, pedig előtte már szépen ettek mindent. Igaz, nekünk múlt hónapban kellett vérvételre mennünk, hogy rendben van-e a vasuk, de csak azért, mert koraszülöttként anno vért is kellett kapniuk, és a doki kíváncsi volt, hogy áll a dolog, de az is rendben volt. Ha esetleg emiatt aggódnál, kérd meg az orvost, hogy nézesse meg a vérképét. De úgy tudom, 1 éves kor táján amúgy is szokták ellenőrizni nincs e vashiánya a babának. Ha szépen hízogat, és jól érzi magát akkor biztos nem táplálod rosszul. Légy türelemmel. Nálunk a fogzás idején is nagyon egyhangú az étkezés.
2012. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ZsZs27 ***** válasza:
Ja, esetleg ha nagyon nem akar kanalazni,és szeretnél egy kis változatosságot az étkezésében, próbáld meg a bébiételt cumiból. Nálunk az néha működik.
2012. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!