Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit segít a férje a...

Kinek mennyit segít a férje a baba körül?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve.. a babám most 7,5 hónapos és már lassan egész nap teljesen egyedül vagyok vele. A párom egyszerűen eldöntötte, hogy a munka mellett minden dolgot ő intéz, amiről hosszú, véget nem érő listákat írogat, részleteit csak az utolsó pillanatban közli...

Hetente összesen két órát kértem tőle, amikor is elmegyek edzeni, mert nagyon felszaladtak rám a kilók és már fizikai problémákat okozott. Mostanában már erre a heti 2 órára is intézkedni valót talál ki... nem értem az egészet. Nem a gyerek a legelső most? Ő meg van győződve, hogy mindent megtesz a családért. Csak lassan én fásulok bele az egyedüllétbe, az egész napi bezártságba. Más segítségem nemigen van, mindenki dolgozik. Időnként a házbeli kismamikkal szerencsére tudunk beszélgetni, de attól még minden egyedül rám marad... bizonyára valakinek ez természetes, de én egy nagyon pörgős meló és tanulás után találtam magam ebben a helyzetben. Imádom a kisfiam, de az apjában egy picit csalódtam...azt hittem jobban jön ez neki belülről és nem nekem kell könyörögnöm mindenért...


2012. júl. 11. 12:50
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ja igen és az tette fel az i-re a pontot, hogy kijelentette ma, hogy nagyon el voltam kapatva az utóbbi pár hétben, hogy amíg edzésre mentem, addig ő volt a gyerekkel estig..
2012. júl. 11. 12:52
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Off.- fal kezdem : a férjed pont olyan mint az apám akinek abból állt apai ténykedése hogy leadta a fizut és megkérdezte kész a leckém.


mint ne mondjak "csodás" gyerekkorom volt egy ILYEN apa- biologiai apa- mellett felnőni.

"szerencsére" elváltak a szüleim és mehettem dolgozni élhettem kicsit.


a férjemnek megvannak a feladatai itthon nem fifty fifty de sokat segít. a betonba ágyazott feladata a szemét levitel fürdőszoba takarítás és a sütő takarítás. néha soron kívül elmosogat felseper felmos segít ahol tud.

a gyerekeknél mindent megcsinál ami adódik . a kakás pelus az enyém . éjjel nem tudott kelni mert szoptattam de amikor még tápszert ettek Ő adta a pótlást.



próbálj meg változtatni beszéljétek meg a gondjaidat mert idővel elmérgesedik majd a helyzet ahogy a szüleimnél is . anyukám nem mehetett dolgozni mert a fater szerint egy nőnek otthon a helye . épp be nem falazta anyut.

2012. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

a kieg. re reagálnám hhogy nem katonatiszt???


bakker az enyém az és nem viselkedik igy...


első v. 33/nő és 2 gy. anyuka

2012. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Hát nevetni fogsz, mert katona... honnan tudtad?
2012. júl. 11. 13:01
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém rengeteget dolgozik, de amikor hazaér, pelenkáz, játszik, fürdet, akár altat is. Én nem szoktam külön elmenni, de szerintem azt is bevállalná. Igaz, már a második babánál tartunk és az elsőnél nem ment minden ilyen flottul, én is ki voltam akadva, olykor belefásultam. Menjetek el sokat napközben a babával, de mindig ugyanoda. A legtöbben egyedül vagyunk egész nap a babával, érthető, ha kicsit unod a pörgés után, de azt is meg kell értened, hogy ha dolgoznál és utána kéne mindent megcsinálni, meg a babával lenni, az sokkal nehezebb lenne. Én tudom, mert csináltam azt is. Azt a heti 2 órát azért ragadd meg és ne ereszd el! Annyi minimum kell, ami csak a tiéd! A férjed jót akar és persze, hogy meg van győződve, a maga szemszögéből igaza is van. Nem tudom, milyen ügyeket intéz, de biztos olyan, amit te nem tudnál a baba mellett. Ha mégis, akkor segíts neki, ezzel te is kimozdulsz, pörögsz, és több idő is marad a családra. Tény: mindent meg kell beszélni.
2012. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

az én férjem is katona vannak ilyen húzásai de akkor leültem és megbeszéltük . szeretettel manipulálhatóak de ha ráhagyod azt hiszi mindent megtehet.


ez egy vonás ami az MH-nál előny otthon a négyfal közt nem .

gondolom ordítozni is szokott náluk elvárás ..

2012. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elírtam! NE mindig ugyanoda menjetek (Természetesen)! :)
2012. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk dettó ugyanez van :(, csak nálunk már 9hónapos a pici lányom és a férjem még listát sem ír, nemhogy intézkedne. Egyszerűen csak a munkahely van neki és a szemét levitele, minden mást én csinálok(bevásárlás, főzés, mosás, takarítás és persze a legnagyobb feladat a gyereknevelés). Sajnos mi egy hete vesztünk össze ezen nagyon-nagyon, olyannyira hogy majdnem összepakoltam és elmentem a gyerekkel. Én nem kérek tőle sokat, csak annyit hogy néha amíg én teszek-veszek itthon, addig figyeljen a gyerekre vagy pakolja el maga után a cuccát stb. ilyen apróságok. Sajnos mi kifogtuk az ilyen apukát kedves kérdező :(

Én is egyre fáradtabb vagyok, főleg mióta már feláll a kicsim, hiszen mindig a seggében kell lennem nehogy összetörje magát. Természetesen én is megkapom mindig amikor merek neki szólni valamiért hogy ő dolgozik... könyörgöm az anyaság is felér egy munkahellyel, SŐT!!!!! Én már mondtam neki hogy cseréljünk megyek én melózni vissza te pedig maradj itthon a gyerekkel és a háztartással és minden mással, erre ő azt mondta hogy okés. Na persze megnézném én meddig bírná. Ja és külföldön élő családként, sajnos segítségem sincsen, úgyhogy én is be vagyok egy kicsit fordulva minden nap.:)

Irigylem azokat a párokat akiknek a kapcsolatát a babavállalás még szorosabbra fűzte és hogy mindent megoldanak ketten közösen. Remélem az én férjem is megjavul egyszer :) (

2012. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írt a másik kedves válaszoló is . én is szivesen ismerkednék de itt a többi katona - tisztfeleség - nem bratyizós.


bocskai dandáros a férjem a Tied hol dolgozik??

2012. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk dettó ugyanez van :(, csak nálunk már 9hónapos a pici lányom és a férjem még listát sem ír, nemhogy intézkedne. Egyszerűen csak a munkahely van neki és a szemét levitele, minden mást én csinálok(bevásárlás, főzés, mosás, takarítás és persze a legnagyobb feladat a gyereknevelés). Sajnos mi egy hete vesztünk össze ezen nagyon-nagyon, olyannyira hogy majdnem összepakoltam és elmentem a gyerekkel. Én nem kérek tőle sokat, csak annyit hogy néha amíg én teszek-veszek itthon, addig figyeljen a gyerekre vagy pakolja el maga után a cuccát stb. ilyen apróságok. Sajnos mi kifogtuk az ilyen apukát kedves kérdező :(

Én is egyre fáradtabb vagyok, főleg mióta már feláll a kicsim, hiszen mindig a seggében kell lennem nehogy összetörje magát. Természetesen én is megkapom mindig amikor merek neki szólni valamiért hogy ő dolgozik... könyörgöm az anyaság is felér egy munkahellyel, SŐT!!!!! Én már mondtam neki hogy cseréljünk megyek én melózni vissza te pedig maradj itthon a gyerekkel és a háztartással és minden mással, erre ő azt mondta hogy okés. Na persze megnézném én meddig bírná. Ja és külföldön élő családként, sajnos segítségem sincsen, úgyhogy én is be vagyok egy kicsit fordulva minden nap.:)

Irigylem azokat a párokat akiknek a kapcsolatát a babavállalás még szorosabbra fűzte és hogy mindent megoldanak ketten közösen. Remélem az én férjem is megjavul egyszer :) (A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA)

Ja és egy kiadós vita után az én férjem egy napig mindig mintaapaként viselkedik, aztán minden kezdődik újra és újra....

2012. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!