Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák evéssel kapcsolatban...

Anyukák evéssel kapcsolatban tanácsot várnék, mert lassan úgy érzem megőrülök?!

Figyelt kérdés

Kisfiam két hét múlva egy éves, és kikészít azzal, hogy alig eszik, ( nem a meleg miatt, mert már nagyon rég óta ez megy).

Már mindent eszik amit mi, van hogy a mi ebédünket kapja, van, hogy üvegeset mikor mi van itthon.

Teljesen mindegy mivel kínálom két-három kanálnál nem fogad el többet, hisztizik ki akar jönni a székből , össze szorítja a száját, kiköpi a kaját stb...

Minden egyes etetésnél már úgy ülök le, hogy gyomoridegem van, hogy vajon mennyit fog enni...

A tízórait már nem is erőltetem, direkt én szoktam valami gyümölcsöt enni, mert persze abból kér és így legalább megeszi.

Az uzsonna is kész katasztrófa kb egyenlő az ebéddel.

Vacsora szintén.

Konkrétan a reggeli és az esti tápszerén kívül nem eszik meg egy értelmes adagot.

4kg-val született, most alig 9kg.

Nem tudtok valami ötletet, cselt amivel legalább arra rá tudnám venni, hogy az ebédet egye meg?!

előre is köszönöm a segítségeket!!


2012. júl. 11. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Most írtam pont egy kérdéshez, de leírom ide is.. :)))


Reggeli + vacsora tápszer.

Reggeli: 180 ml + kunyerál a mi kajánkból. Ez fél-1 zsömlét jelent.

Tízórai: keksz, kifli, gyümölcs.. változó, de nem nagyon erőltetem, mert ha tízóraizik, akkor nem eszik ebédet.

Ebéd: kb. 150 g .. se több, inkább kevesebb! Teljesen mindegy, hogy előtte evett-e vagy nem.

Uzsonna: mikor mit, de 200-300 g lemegy azért.


Napközben pedig kap "nasit", kekszet, gyümölcsöt.


Nem hajlandó darabosat hosszútávon megenni. Max. 5-6-7 kis falat, utána pépeset eszik csak meg, ha megeszi.

Persze mókás, mert kekszet és ilyeneket simán megrágja.


Jelenleg 8 foga van, 3 áttört, 3 napok kérdése és kijön.

2 fogát leszámítva ezek mind 10,5 hónapos kora óta bújtak ki..

Én nem csodálom, hogy nem akar nagyon rágni. Hogy nem kér enni!


Egyébként szerintem, ha kimegy tőlünk a tápszer (ami már nem sok idő), akkor tuti fogyni fog a lányunk .. akkor úgyis kénytelen lesz enni!


Nekem is sokszor volt/van gyomoridegem, de úgy vagyok vele, hogy nem érdekel már.

Elméletileg nem marad éhen, kiharcolja magának az ételt. Bár ő két étkezés között nem jelez, tehát valahogy tudja, hogy mikor van az időpontja a pl. ebédnek ...

Tiszta vicc.. :(

2012. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és 3050 g és 52 cm született, most 8860 g és 76 cm.

Tegnap voltunk az 1 éves státuszon...

2012. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben én kérnék egy beutalót vérvételre, mert bár vannak valóban rossz evő gyerekek és mégis szépen fejlődnek, de előfordulhat valami probléma is. Nem kell nagyon rossz dologra gondolni: pl. lehet vashiány vagy vérszegénység a háttérben, és lehet ezek miatt rossz evő. Ezeket viszont ki lehet küszöbölni, és lehet az étvágya is jobb lesz.


Ami még hatásos lehet: Cebion multi 2x (ez egy multivitamin gyerekeknek, lányomnál ez kifejezetten étvágyat csinált) vagy épp másfajta vitaminkészítmények is jók lehetnek, egyesek pl. a Béres cseppet szokták ajánlani étvágytalanságra.


Másrészt lehet ő ilyen gyerek. Állítólag én is ilyen voltam, és lám itt vagyok épen és egészségesen. Én egy évesen alig 9 kg, 6 évesen meg 16 kg voltam...állítólag a krumplit-répát megettem, de mást nem nagyon. Anyukám hasonlóképp kikészült tőlem, mint most te, a doki meg mindig csak azt mondta, hogy a gyerek annyit eszik, amennyi kell neki. Tudom nem a legmegnyugtatóbb, de így is felnőnek a gyerekek.


Az pedig valóban jó taktika lehet, ha együtt esztek, ha látja tőled, ha ő maga csipegethet, hagyd hogy nyúlkáljon, csinálja ő maga, hátha akkor jobban élvezné. Kicsit persze maszatos lesz ő is és a konyha is, de próba szerencse.


Kitartást!

2012. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy nehéz elhinni, de az a baja, hogy TE erölteted neki az evést.

Ha MINDEN alkalommal, amikor elkezd hisztizni, kiköpni a kaját, stb, AZONNAL hagyd abba az etetést, mondd meg neki (még ha szerinted nem is érti rendesen), hogy látod, nem éhes, így vége az ebédnek. Utána ne essen meg rajta a szived, hanem várj az uzsonnaidöig, és akkor adj neki azt, amit kapni szokott. Ha megint kezdi a hisztit, akkor megint fejezd be.

Nem kell félned, nem fog éhen halni, baja sem lesz, viszont pár nap alatt megszokja, hogy nem Ö tesz neked szivességet, ha eszik, az evés nem játék és nem ki birja jobban harc.


A másik dolog, hogy esetleg a reggeli tápszert váltsd ki valamivel, kenyér-felvágott-sajt szendviccsel, és utána kevés tejjel/tápszerrel, meg este is hasonlóan.

A tápszer ugyanis nagyon sokáig jóllakottság érzést kelt, viszont ilyen idösen már nincs neki elég tápanyag benne.


A legfontosabb, hogy SOHA ne eröltesd, ne alard meggyözni, hogy egyen. Ha nem akar enni, akkor ne adj neki, ha rájön, hogy így ö marad éhes, akkor majd változtat a viselkedésén.


Ha belegondolsz, az tízórainál azért eszik, mert ott te is eszel és töled kéreget - ezt vezesd be a többi étkezésnél is, akkor minden rendbejön.


Sok sikert, és kitartást az elsö idökhöz.

2012. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mióta rossz evő?Csak mert nálunk akkor van ez,ha foguk jön.Nem lehet,hogy nálatok is ez a gond?Amúgy ne aggódj anyira,amíg a tápszert elfogadja,szerintem baja nem lehet.Lehet,hogy egyszerűen csak finnyás.Próbálj mindig másfélét adni neki,hátha rájössz mi a kedvence.De egy vérvétel nem rossz ötlet,lehet esetleg vashiány a probléma.Kitartás!
2012. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt sokáig. Ami nekünk bevált az a figyelem elterelés. Először a Tesco-ban szembesültem ezzel, amikor ült a bevásárló kocsiban, apja evett ott valamit a büfében, én meg kinyitottam neki egy gyümölcsös babakaját. Láss csodát!: Mindet megette, miközben nézelődött. Úgy evett, mint a többi gyerek :)


Aztán következett otthon a hinta + tévé nézés (reklámok) - észre se vette, hogy lapátolom a szájába a kaját.

Most ül az ölemben és meséket nézünk (közben hozzámesélek én is). Ez már csak az uzsonnára vonatkozik (gyümölcs) - a többit az etetőszékében eszi önállóan.

Kitartás! Próbáld meg kizökkenteni! Pl. séta közben üljetek le egy padra és ott kínáld!

Nekünk ez jött be. Majd ha rákap, akkor fokozatosan mehet vissza az etetőszékbe.


Fiam 16 hónapos. 10-11 hónapos koráig szinte csak anyatejes volt (bár a súlyával soha nem volt gond).

2012. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írtak az előző válaszolók. Én annyit tennék még hozzá, hogy fogd fel egy kicsit lazábban, ne görcsölj ezen. Az én fiam is szűk 9 kiló volt 1 évesen, most lassan 3 éves, és nincs 13 kiló. Ilyen típus, beletörődtem. Kínálgatom gyakran, ha éhes eszik, ha nem, akkor nem. Erőltetni nem lehet, annál rosszabb. Ne legyen az, hogy kényszernek éli meg az evést. Egyetek együtt, ha látja, hogy te jó ízűen falatozol, ő is kedvet kap.
2012. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van,nem szabad rágörcsölni az evés témára!csináltass egy vérképet,ha nincs semmi extra(biztosan nincs)akkor lazíts!Én is mindig halálra aggódtam magam,de 1 éves kor után,mondta gyeekorvos,hogy át kell kicsit állítani az agyamat,ugyanis nem egy csecsenő már.Azt mondta,ne aggódjak ekkora gyerek már nem fog éhen halni,nem áll meg a világ,ha kihagy néha 1-1 kaját!Úgyhogy ne aggódj!
2012. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

Meg tudlak érteni. És valóban nem kellene rágörcsölni, de könnyű azt mondani... Meg, hát valamiért, valahol elkezdődik ez a folyamat, azért kezdek el görcsölni, mert nem eszik, nem azért nem eszik, mert görcsölök.

Szégyellem magam érte, de én néha elsírtam magam amikor meztelenül ránéztem a gyerekemre.

De kb. 1 hónapja egyszerűen belefáradtam. nem bírok már tovább agyalni, orvosi beutalókat kéregetni, idegeskedni stb.

Én 21 hónap után jutottam el arra a szintre, hogy nem érdekel mennyit eszik. Éhen nem hal, mert ha rossz napja van, akkor is megeszi a "nem halok éhen" adagot.

Kitartást Tudok neked csak kívánni! Sok-sok kitartást!

2012. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Minden praktikát kipróbálok majd, kedvesek vagytok, hogy írtatok!!! Szép napot mindenkinek! :-)

2012. júl. 12. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!