Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jók azok a pelenkák amit...

Vénusz024 kérdése:

Jók azok a pelenkák amit pelenkadiszkontba lehet venni?

Figyelt kérdés
Egy újszülöttre gondoltam mert sokan monták hogy ezek a pelusok majd később lesznek jók!
2012. júl. 11. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Újjszülöttnek nem jók.
2012. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve újszülöttnek. Félregépeltem!
2012. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem venném újszülöttnek. Amúgy mi is olcsó pelust használtunk, ha szeretnéd, megírom, h milyet. :)
2012. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Újszülöttnek ott van a Pampers, Libero, Huggies! Várj az olcsó pelussal, mert ha érzékeny bőrü a baba nagyon csúnya dolgokat tud művelni a nem megfelelő pelus! Én csak 7 hós korában mertem kipróbálni a Dada-t! Jó nagyon, de előbb nem birtak volna rávenni.
2012. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az összes márkásat kipróbáltuk. Midböl kifolyt a pisi. Már tiszta ideg voltam. Szoltam a védőnőnek, hogy nézze már meg, hogy nem jol pellusozom be. A tesómat is megkértem, hogy nézze meg. Minden oké volt és mindennap egy csomó ruhát összepisiztünk. Aztán a férjemet elküldtem a pellenkadiszkontba. És csodák csodájára nem folyik ki belöle a pisi. Most még nyári pellus is van és nagyon jó. nincs az a hatalmas csomag alatta. És még olcsóbb is. De nem is azára miatt használom ezt.. A popsija is gyönyörü. Ennyit a márkás pelluspokrol.
2012. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi 10 hónaposak vagyunk. Kipróbáltam a mi pelusunk fajtájának hirdtetett pelust aminek a mintája tényleg hasonlított de az anyaga is más. ráadásúl nem teljesen vékony hanem legalább 1,5-2 cm vastag van amelyik több. Minden 2. sérült, a zselé a lányom micsodájára folyik ki belőle mikor megtelik. Egyszer éjszaka szétesett rajta és csak annyit éreztem, hogy minden tiszta nedves. Mikor fényt csináltam akkor láttam, hogy úszunk abban a kis zselés szemcsékben amik széttépkedett szivacs szerűen terítették be az ágyat összeszedhetetlen kicsi darabkákként is. 2 nap kellett, hogy rendesen leszáradjon amit nem tudtam összeszedni és összeporszívózzam róla. a kakit pedig a háta közepéről szedtem le és azóta is áztatom azt a szép felsőjét amiben volt. Nagyon rossz a tapasztalatom ezekről. majdnem 90 ft darabja annak amit én venni szoktam ennek pedig 35 lett volna. Gondolhattam volna, hogy valami nincs rendben vele...
2012. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! akkor az lenne a célszerű ha eleinte mindenből vennénk 1kis csomagot és majd meg látjuk hogy melyik felel meg nekünk?
2012. júl. 12. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:
ha előreláthatólag 3,5 kg körüli vagy feletti a babád akkor nyugodtan vagyél próbának egy 27 db-os huggiest! A többi fajta (libero-pempars) lesz 1-2 db-os termékminta a kórházi szülőcsomagodban amit a felicitastól kapsz. A husis babáknak álltalában pont a huggies felel meg. Tudtommal ilyen kicsi kiszerelés a többiből nincs. kb amúgy egy ezres! Kipróbálod és ha kifolyik, vagy látod mennyire nem illeszkedik sorban kipróbálod azt a 3 fajta pelust. Többel ne nagyon variállj, mert kiütése lehet. Tehát a nektek legoptimálisat hazsnáld a lehető legtöbb ideig. Márkát akkor érdemes mindig váltani amikor méretet vált. Arra figyelj oda, hogy pl a huggies-nak olyan a belseje, hogy amikor ráadod a combjánál meg kell igazítanod azt a halványkék belső bumiszélet is és utána a külsőt is. Majd érteni fogod miről beszélek:D Különben értelem szerűen ha nem záródik akkor ott ki is fog jönni aminek ki kell. Ha a derekánál folyik ki (legalább azért még1x ellenőrizd hogy direkt folyt-e ki vagy sem mert ez alapból is előfordulhat nem csak a pelus hibája) egymás után 2x is, akkor valószínüleg az a pelenka nem a megfelelő lesz. Később látni fogod majd, hogy néha jobb ha hamarabb váltod a következő méretet picivel mert már a pelus kapacitása esetleg nagyon kicsi lesz ahoz képes amit 2 hónappal ezelőtt produkált és amit most. Így van, hogy hiába méretben megfelelő, már az előre bekészített következő méretet használod majd inkább és a többit csak minél hamarabb elfogyasztod:) Ezért nem érdemes túlságosan előre bespályzolni. Persze nyáron több fogy, mert sokat isznak. Viszont én nem mernék egyik méretből sem hirtelen egy 500 db-ot felvásárolni vagy többet, mert van, hogy az elején tökéletes és egy idő múlva azt veszem észre, hogy tocsogunk folyton, vagy már elképesztő sűrűn kell cserélni. ilyenkor Beszerzem a következő méretet és rápróbálom. Álltalában beválik. A huggies legkisebbje az ráadásúl nagyon pici méretezésű, legalábbis közel van a 2. hoz. Ha esetleg az elején bevállna és hetekkel később tapasztalsz hasonlót, akkor a következő méretet ajánlom. Nálunk ez pontosan így volt. Összesen 3 doboz (27db-os) pelenka után már tökéletes volt a 90 db-os csomagolású 2-es mérete. A másik két márkát pedig 1-2 db-os mintákba kapni fogsz ajándékba. Így arra nem kell költened. Ha beválik majd apa leszalad a boltba azért a pelusért amelyik fajta stimmelt. A ,,gagyibb" pelenkákat pedig habár nem ajánlom későbbre se, de mindenképpen fél év után próbáld ki. Tudom sokan vannak sajnos magyarországon akiknek kényszerűségből spórólniuk kell ezen, de ha csak egy kicsit is van hajlam a picúrodban arra, hogy érzékeny legyen a bőre, akkor könnyen egy kisebb műtétre is szükség lehet...(tályogos popsi). Ráadásúl amikor kiömlik a pici feneke órák alatt képes drasztikusan rosszabbodni. A sok drága kenőcs és rengeteg idő és fájdalom amit megspórolhatsz vele már megéri egy jó minőségű pelenkával. Gratulálok a kicsitekhez és remélem sikerül majd megtalálni hamar a neki megfelelő pelust!
2012. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!