Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki az első babáját hellp-szin...

Aki az első babáját hellp-szindrómával szülte, vállalt másodikat? Van itt olyan kismama?

Figyelt kérdés
Elmúlt 1 éves a lányom, és nagyon foglalkoztat ez a kérdés. A terhesség 40. hetében lettem hellpes, sürgősségi császár, meg minden ami ezzel jár. De túl vagyunk rajta épen egészségesen szerencsére. Akkor azt mondtam, hogy soha többet, de olyan jó lenne egy tesó, persze nem minden áron. Esetleg, ha van itt olyan aki vállalt másodikat szívesen venném, ha leírná a tapasztalait.
2012. júl. 11. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem egészen pontosan tudom mi az a hellp szindróma. Nekem az elsőnél a 36. héttől magas volt a vérnyomásom, és csak szülésnél vették észre, hogy full zöld volt a magzatvíz. Szerencsére nem lett semmi baja a fiamnak. A másodiknál is jött menetrendszerűen a magas vérnyomás a 35-36 héttől, ott már nagyon odafigyelt rám a doki (újat választottam), és nem zöldült be a víz, minden ok volt. A vérnyomásom is visszaállt szépen újra, de 3. babát nem kockáztatok meg.
2012. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hellp,vagy Toxémia?? Mert nem mind1.Nekem Toxémiám volt némi hellpes beütéssel/májfunkció zavarok és veseműködési zavarokkal megspékelve/ ...3 terhességből 3x. !! :/ Ezek ellenére,bevállaltuk mindet,tervezett babák voltak,és szándékunkban áll pár év múlva negyedjére is nekivágni. Kellő odafigyeléssel,sótlan diéta,pihenés,sok UH,és kontroll 2 hetente a dokimnál,és idő előtti császármetszések árán,de élünk és virulunk,semmi bajunk.Totál hibbantnak nézett a családunk,rokonok,barátok,hogy mertünk az első után több gyereket is vállalni.De nagyszerű dokival áldott meg a sors,így merészebbek voltunk.Féltünk nagyon,főleg a férjem,minden császárnál félig belehalt az izgalomba,de a csodás gyerekeink kárpótolták azonnal ahogy meglátta őket. :) Szóval ha van olyan orvos akiben igazán megbízol,és konkrétan rá tudod bízni az életed és a babáét is,van hited,hogy semmi bajotok nem lesz,és valóban akarod azt a babát,akkor vágjatok bele!!!! Bízni kell....ha eltemetjük magunkat előre,és csak a baj jár a fejünkben azzal csak rontunk a helyzeten. :/ Sok sikert kívánok! ;)
2012. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 35. héten volt sürgősségi császárom.

Mostanában szeretnénk harmadik babát (előzőleg ikrek születtek), és bevallom, eszembe sem jutott, hogy a fenti okok miatt ne vállaljuk.

Valamiért nem félek attól, hogy megint megtörténik, a jelekre persze már a kezdetektől nagyon fogok figyelni.

2012. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Súlyos hellp szindrómám volt. 49 ezres trombocitával, (150 ezer a határ, amíg jó) emelkedett májfunkcióval, középmagas vérnyomással. Szóval nem sokon múlt. Amikor kiderült a szülőszobán, az orvos nem merte azt mondani, hogy túl élem a császárt, de szerencsére sikerült. Szóval nem "szimpla" toxémiám volt.
2012. júl. 11. 15:25
 5/16 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, neked is hellp miatt volt sürgősségi császárod?
2012. júl. 11. 15:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
15.15 vagyok. Mit mond a dokid? Mennyi az esélye,hogy megint előjöjjön? Mert pl. nálam ez a Toxémia alap...akár hányszor leszek terhes,mindig sürgősségi császár lesz a vége.Azon kellett imádkoznunk,hogy ne legyen súlyosabb,vagyis Hellp.Sikerült kordában tartani a dolgot úgy kb. a 34. hétig.Utána már nincs megállás a lejtőn. :( Sajnos a 36.hétnél tovább nem bírja a szervezetem. Alapból magas-e a vérnyomásod? Esetleg túlsúly...vagy a korod? Elég sok minden közrejátszhat sajnos.
2012. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.

Pre-eklampsia volt a zárójelentésre írva, de tüneteiben hellp-et mutatott. Ezt így nem mondták ki, csak én gondolom, hogy hasonló lehetett. Szintén emelkedett májfunkció, veseelégtelenség, magas vérnyomás (én legutoljára 170-et mértem, de nem hiszem, hogy annyi volt, akkor már nem is élnénk talán), iszonyú felvizesedés (26 kg+ összesen!!), fehérjevizelés, és iszonyú viszketés éjjel-nappal!!! Ez volt a legrosszabb!

Nekem is azt mondták másnap, hogy "ezt jól megúszták!", meg hogy pár órán belül ... rossz dolog történt volna a babáimmal.

Nagyon örülök, hogy nem világosítottak fel az esetleges következményekről, mert én amúgy nem gondoltam, hogy ilyen nagy a baj.


Szerintem az orvosod tanácsát kérd ki a kistesóról, legjobban ő tudna megnyugtatni, és előrevetíteni, hogy mi jöhet és mi nem a köv. terhességnél.

2012. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
15.15 vagyok megint...nekem az első toxémiámnál a szülőszobán mikor készítettek elő a császárhoz,200/100 volt a vérnyomásom,már már nem voltam magamnál,és hánytam,az iszonyatos fejfájást már nem is említem. :/ A másodiknál már csak 185/100-ig ment fel,akkor császároztak meg.A harmadikkal volt 170/90.
2012. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekem is súlyos HELLP szindrómám volt 38. héten, altatásban sürgősségi császár. Utána nehezen épültem fel, szerencsére kicsimnek nem lett semmi baja most már 18 hónapos lesz.

Aktuális nálunk is a tesó kérdés.... de én nagyon félek...mi lesz ha esetleg megint bekövetkezik és nem épp a 38. héten hanem hamarabb? Tudom, hogy lehet nem lesz semmi probléma, dokim is biztat és mi is nagyon szeretnénk tesót de nekem nagyon rossz emlék maradt a 'szülés'. :(

2012. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: 29 éves vagyok, első baba. Van egy kis túlsúlyom is. Alapból nincs magas vérnyomásom.


Utolsónak: Pontosan ezt érzem én is. Nagyon szeretnénk kistesót, de nekem is nagyon rossz élmény volt, még ma is újra és újra átélem amikor tolnak be a műtőbe, és teljesen tisztában voltam ennek a betegségnek a következményeivel. Tehát abban a pillanatban azt gondoltam, hogy most következik életem utolsó állomása. Nem kívánom senkinek, gondolom tudod, hogy miről beszélek. Közben pedig iszonyatos fájdalmaim voltak ugye, mert a májam már nagyon nem akarta az igazságot.

2012. júl. 11. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!