Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek viszonylag...

Anyukák, akiknek viszonylag későn (14hónapos kor után) indult el önállóan a babátok, ez tényleg igaz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy akinek sokat mászik a babája, és későn indul el önállóan, annak "biztosabban" mennek az első önálló lépések, mint azoknak ,akik egy éves koruk előtt elindulnak. Sőt, még azt is írták, hogy az is gyakori, hogy sokáig" lustálkodnak", és egyszer csak átgyalogolnak a szobán. Kevesebbet esnek.

A valós életben is igaz ez?

Ti hogy tapasztaltátok?


2012. júl. 11. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk igaz volt.

Fiam 16,5 hónaposan indult el önállóan, korábban csak fal/bútorok mellett.

Nem is emlékeszem olyanra, hogy a bizonytalan járásból kifolyólag elesett volna.

2012. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem babafüggő. Én kisfiam hamar indult el, de magabiztosan, sosem esett el téblábolás miatt, 11 hónaposan indult el. Addig kapaszkodva, a bútorok mentén ment, és amikor megtette első lépéseit, 2 nap után úgy ment, mintha már jóideje járna. Minden baba máshogy fejlődik, általánosítani szerintem nem lehet.
2012. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Onalloan 13-14 honap kozott indult el a kisfiam. Mar 29 honapos es rengeteget esik. Ezt en annak tudom be, hogy olyan kis orokmozgo, rohangalo tipus. De a bolcsibe is mindig vagy a kezerol vagy a terderol megy le a maz mert elesik. Ha kiviszem a parkba ott is ugy nekilodul sokszor a futasnak, hogy elesik. Folyamatosan mondogatnom kell neki, hogy lassitson mert siras lesz a vege. Most eppen a konyokerol van lemenve a maz. Kb 3 napja mult el a homlokan a horzsolas amit a jatszoteren szerzett. Mar votl felhasadva az alla (otthon nekiesett a szeknek), volt felhasadva a szaja (szinten otthoni szerzemeny). Laba tiszta kek es lila folt. Nagyon sokat esik.
2012. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónaposan indult el, de úgy, hogy egyszer csak besétált az előszobából. Szóval nálunk igaz volt. Soha nem kellett vezetgetni, nem tett meg "csak pár lépést", egyből járt.
2012. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is igaz volt. 16 hónapos múlt, amikor egyik percről a másikra magabiztosan odasétált hozzám. Nemigazán esett, stabilan járkált. Egy hét múlva már úgy ment mint a golyó.
2012. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is igaz volt. Ikreim közül az egyik már 7 hónaposan felállt és alig rá 1 hónapra elkezdte emelgetni szépen a lábát. Onnantól elindult valamikor. A mai napig sokat esik, olyan kis ügyetlennek tűnik, bár szalad meg minden, de ráadásul egy kis örökmozgó, de képes álló helyzetből egyszercsak elesni.

A másikuk pedig csak 15 hónaposan kezdett járni, de nagyon szépen megy, nem esik sokat.Most 17 hónaposak.

2012. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt igaz.

10,5 hónaposan indult el, és gyorsan stabilan közlekedett, elesni nagyon keveset esett.

2012. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy van benne igazság, hiszen logikus, hogy aki előbb jár, az többet esik, és az agy-test közös munkája kevésbé kifinomult, összehangolt. A mi kislányunk 8 hónaposan kezdett mászni, és 11 hónaposan önállóan járt, de mondanom sem kell, állandóan elesett. (Teszem hozzá, Ő majdnem mindent előbb csinált a koránál, csak a megszólalni nem hajlandó, és mai napig elég szűkszavú, pedig már két éves. Az orvos szerint nem baj, nem mindenki lesz bőbeszédű.)

Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, valószínű, hogy biztosabban jár majd, hiszen felkészültebb a kis agya és teste, de minden gyermek más és lehetnek eltérések.

2012. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom nemsokára 20hónapos lesz,14 és fél hónaposan kezdett el önállóan járni.Egyébként ő minden nagy mozgást későn csinált.A kúszás ki is maradt.Én tapasztaltam a lányomnál,azt amiről a kérdésed szól.Ő inkább a lassan de biztosan kategóriába tartozik.:-)

Anyukám mondogatja,hogy már beszélnie kéne,mondtam neki,majd idővel az is beindul.Amúgy beszéd nélkül is tökéletesen megértjük egymást.:-)Én nem aggódok ezen,eljön mindennek a maga ideje.

Szép napot!

2012. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk se volt igaz, a fiam 11,5 hónaposan tette meg az első önálló lépését és 4 hét alatt lett belőle járás (amikor már nem vágta le magát négykézlábra, hanem ment).

A lányom 14,5 hónaposan lépett először egyedül és 6 hétig tartott, mire járt. Vagyis ő igazából 16 hónapos korától jár tutira... És jó sokáig gyakorolt, nem ment hipp-hopp

2012. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!