Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babátok is igény...

Tápszeres babátok is igény szerint eszik, vagy időre?

Figyelt kérdés

Nem akarnám váratni, vagy beletömni (bár igazából szinte bármikor képes enni), de így kissé kiszámíthatatlanok a napok.


Alakítottatok ki rendszert, vagy ahogy alakul?



2012. júl. 11. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem mindegy, hogy tápszeres vagy anyatejes a baba, egy idő után érdemes napirendet kialakítani. Jobb a babának, mamának is.

Ha másként (gyakrabban, ritkábban)nem igényli, akkor érdemes a 3 óránkénti etetést bevezetni. Ezt persze nem óramű pontossággal kell érteni, ha mondjuk 6kor van kajaidő, de 5.30kor éhes, akkor megeteted korábban, és kész.

2012. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elején még igény szerint evett, de tényleg beállt egy rend aztán, amit a lányom alakított leginkább. 2-3 hónaposan már szinte órára pontosan ugyanakkor kért enni. Ettől persze eltértünk néha, de a lányom belső vekkere elég jól működött. :)
2012. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne...:)
2012. júl. 11. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodom Tápszeres a kislányom, alapvetően 3 óránként etetem, DE mindennap máskor ébred reggel, kb. 5-7 között, de ma pl. negyed 5-kor. Ehhez képest próbálom tartani a 3 órát, de ha bealszik nem keltem fel enni, tehát van, hogy nem 3, hanem 4 óra telik el két kaja között. Este átlag 7-9 között fürdés, aztán vacsi. Éjjel már kb. 2-3 hete nem kel fel (2 hónapos), ez azt eredményezi, hogy legtöbbször 5X eszik egy nap. Kivéve pl. ma, mert, ha nem alszik be hosszabb időre, akkor 9-re fog esni az utolsó etetés és meg lesz a 6. Szóval szerintem ez is napirend, csak kevésbé kiszámítható előre, mert minden attól függ, hogy mikor kel. Sokat gondolkodtam, hogy keltsem-e vagy, ne. Aztán mivel sokszor ne alszik 2 kaja között, így inkább hagyom pihenni, amikor végre alszik.
2012. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nyugi, szerintem be fog állni a kelés időpontja is a babádnál, de még csak 2 hónapos! Amit leírtál, az egy tökéletes napirend egy ennyi idős babának, nagyon ügyesek vagytok:)

ELső voltam, nálunk ugyanígy indult mindkét gyerekemnél, a kicsi most 7 hónapos, a nagy 2 éves múlt. A kicsi 7.30körül, a nagy 8 körül kel, ez magától állt be.

2012. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És amikor negyed 5-kor kel, utána mit csináltok? Visszafektetitek, vagy keltek ti is, és indul a móka?
2012. júl. 11. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Én visszafekszem általában, de ez a kislányomtól is függ. Van, hogy 10-11 órát alszik éjszaka, hát olyankor reggel nem álmos. Megpróbálom visszaaltatni, ha nem megy én sem tudok visszafeküdni. Van, mint ma is, hogy a negyed 5 után, még aludt 9-ig. Én pedig szintén, ha nem muszáj minek legyek fenn. Amúgy sosem voltam az a korán kelő típus. :-)
2012. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igény szerint eszik. Anyatejes volt az elején, akkor is igény szerint etettem. A nagyot is, bár őt tovább tudtam szoptatni. Lényegében nem nagyon van különbség az időbeosztásban, mindkét gyerekem nagyjából 3-4 óránként kért enni újszülöttként, tehát 1 óra miatt én nem láttam szükségesnek beavatkozni a ritmusba. Éjjel sem kértek külön, így akkor sem ébresztettem őket. Szépen gyarapodtak. Kialakult a rendszerük nagyon hamar, pár nap alatt, aztán persze változik is, ahogy nőnek.
2012. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!