Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: fokozatosság...

Hozzátáplálás: fokozatosság vagy bele a "mélyvízbe"?

Figyelt kérdés
8 hónapos elmúlt a lányom, 6 hósan kezdtük a h.táplálást, addig anyatejes volt. Eleinte mindenből tartom 1-3-5 kanál elvet, de mostmár van amiből adnék egy adagot. Mik azok az ízek, amik nagy valszínűséggel nem okoznak problémát és mi az amivel inkább óvatosabb legyek. vagy inkább mindennel legyen óvatos?Ki hogy csinálta ezt?
2012. júl. 11. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam extrán óvatos, de az első évben mégsem dobtam mélyvízbe a lányomat.

Értem ezalatt azt, hogy ha jóízűen evett valamit, akkor nem vártam 1 hetet, hogy jöjjön a következő íz, nem csináltam azt, hogy egyik nap 1, másik nap 2 kanál...ha ízlett neki és első nap nem volt baja, akkor másnap többet kapott, harmad nap meg jött egy új íz.

De azért ha valami újat kapott, akkor azzal nem tömtem meg egyből, nem adtam egy nap három új ízt, tehát azért arra figyeltem, hogy nagy mértékben ne terheljem le a pocakját, és ha allergiás lenne, akkor azért ki tudjam deríteni, hogy mire.


Lányom két kaját nem bírt: a paradicsomot és a tejszínt.

A paradicsomot úgy 8 hó körül kapta, a tejszínt 1 év körül.

Később egyikkel sem volt baja.

2012. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig én is extra óvatos voltam, csak egy kicsit szeretnél lazítani, de persze egyszerre csak egy íz, de ha ízlik neki másodszorra kicsit többet adnék neki, illetve gyakrabban az új ízeket
2012. júl. 11. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálhatod már így. Én is hasonlóképp csináltam.

első

2012. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem voltam ennyire óvatos.

Sosem volt 1-3-5 kanalazgatás. Nem mondom, hogy elsőre belenyomtam 1 dl pépet, de nem nagyon húztam az időt. A családban nincs allergiás, így bátran adtam.

Mindent a maga idejében kapott, amikortól lehetett adni.

Ami nálunk először nem jött be: a túró (az egyből átment rajta), így hanyagoltuk. A paradicsom pedig elég csúnyán kicsípi a popsiját, így azzal a mai napig óvatosan bánunk. :)

Szerintem most már adhatsz neki rendes adagot!

2012. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krisztivan ***** válasza:

Sosem 1-1 kanalazgattam.Azért nem mert a fiam amint rájött(kb.6 hósan)hogy mennyivel másabb a kanalas mint a tápszer(volt mellette kevés anyatej is)azzal a lendülettel dobta a sarokba a cumisüveget és nem is fogadta el többet.Szerintem vagy 2 hónapig sütőtököt evett+valamivel mert más nem kellett neki.Aztán rákapott a dologra és minden evő lett:-))

Szerencsére semmivel nem volt problémája:-))

2012. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!