Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akik már nem szültök...

Anyucik, akik már nem szültök több gyereket, ti nem sajnáljátok, hogy nem élhetitek át újra a babázós korszakot, terhességet?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, legkisebb két éves. Olyan sokat agyalok azon, hogy milyen jó volt terhesnek lenni (pedig mindegyik problémás volt) és babázni imádtam. Sajnálom de nagyon, hogy nem élhetem át újra.
2012. júl. 11. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egy ideig élt ez bennem, de idővel elmúlt.

Szerintem ez az érzés is egy korszak, de majd elmúlik.

Ha csak nem... a vágy erősödik, és erősödik, mert akkor viszont ott nagyobb a vágy a babára, mint valószínű bennem volt.

2012. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Dehogynem
2012. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Minden nap örülök, hogy egyre nagyobbak, értelmesebbek.

Nem mondom, hogy xar volt a csecsemő kor, de én most 18 hónaposan kezdem élvezni az anyaságot!

2012. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 3 éves a fiam, és eddig azt mondtam, soha többet nem szülök. Érdekes, mostanában viszont elkezdtem nosztalgiázni, hiányzik a pocak, azt izgalom pl UH előtt :) stb. Aztán a pici babaruhák, meg maga a babázás. Több okból sem lesz több gyermekem, de eddig a gondolat elől is elzárkóztam most meg tényleg "hiányzik" :))
2012. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

a 2. terhességnél már mindent úgy csináltam hogy tudtam ezt most élem át utoljára nincs lehetőség rá hogy újra.

de egyébként megkísért néha a férjem pár félmondata a 3 gyerkőc kapcsán de nem szeretnénk többet .


a terhességet imádtam a vérvételeket rühelltem szadizásként éltem meg a cukorterhelést pölö pedig tudtam hogy ez is egy vizsgálat mégis ...

a szülés és utánna babázós napok mindig jó emlékként élnek . de a gyereknevelés és az átalvatlan éjszakák .. . azt nem sajnálom . olyan jó kipihenten nem zombiként ébredni .

a

2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

En kicsit szegyenlem bevallani de egyaltalan nem sirom vissza a baba korszakot. Egy 29 honapos kisfiam van es olyan 2 eves kora ota igazan elvezem, hogy anya vagyok. Jokat jatszunk, tekergunk, pizzazuk, megyunk uszni, nyaralni, kirandulni, gyurmazunk, vegre komunikal...

Eg veled ejszakai etetesek, tulelesre torekvo elso 6 het. Eg veled atvirasztott fogzasos ejszakak, bufiztetes, lebukas, kajapuresites, pelenka... Hello elet es 7-8 oras alvos ejszakak. :)

2012. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 gyermekem van, ebből kettőt szültem én. A második házasságom elég későn sikeredett, de nem volt kérdés, hogy szeretnénk-e gyereket :) így 37 és 39 évesen szültem. Most a pici 2 éves lesz és én annyira, de annyira szeretnék még egy picurkát... Persze az eszemmel tudom, hogy nem szabad így nem is lesz. Imádtam várandósnak lenni, imádtam amikor annyira aprók, imádtam a szoptatást, meg mindent ami velük kapcsolatos. Na nem azt mondom, hogy már nem imádom őket annyira, mert a világot jelentik nekem :) okosak, gyönyörűek, imádni valók, de ott van a vágy még egy babácskára...
2012. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van, egy nem tervezett belőle. Én is úgy éltem át minden egyes percét a második és harmadik terhességemnek hogy na ez az utolsó és nem lesz több.

Nagyon rossz alvók, hasfájósak, erős természetűek 3ból 2-en nullát alszok 5-6 éve kb.

Mégis imádtam terhes lenni mindhárommal és mindig eszembe jut ahogy a legkisebb is nőddögél hogy de jó lenne még egy kicsi a "végére". Eszemmel tudom hogy nem jó ötlet.

És esélyt se hagyunk arra hogy véletlen összesikerüljön.

Remélem és nagyon bízom benne hogy elmúlik ez a vágy bennem, (ahogy egy előző írta) mert ha mindig ezt fogom érezni, akkor nagyon boldogtalan leszek a hátralevő termékeny 10 évemben.

2012. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, egy 2 éves és egy 7 hónapos.

Amikor még csak a nagy volt, sokkal erősebben élt bennem a vágy, a nosztalgia, most érzem, hogy kerek a család.

A barátnőim még csak most kezdenek szülni, gyerekezni, hát nem mondom, hogy nem szorul össze a szivem, hogy nekem talán már soha nem lesz pocakom, de valahogy annyira nem fáj.

2012. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
az elso gyerekem nem volt tervezett es nehezen is fogadtam el hogy babat varod, az elejen szegyeltem a terhesseget, de amint egyre tobbszor lattam ot ultrahangon es mozgott meg teljesen emberi alakja volt, akkor ereztem anyanak magam es alig vartam minden ujabb talalkozast. aztan szulinapomon megszuletett, egy aldott jo kisbaba volt, tenyleg csak evett es aludt, nem voltak almatlan ejszakak, se hasfajas se fogzas miatt. eetol kedvet kaptam es mire o 2.5 eves lesz, megerkezik a kisteso is. ezt a terhesseget mar sokkal tudatosabban elem meg, vigyazok magamra es buszke vagyok es tenyleg ugy teszek mindent hogy ez az utolso ilyen allapot (pl lefotoztam es meg is tartottam a terhessegi tesztet, terhessegi naplot es naptarat vezetek) edesanyamnak 3 gyereke volt, en lattam jo es rossz oldalat is a nagyobb csaladnak. nekem mar igy is tokeletes az eletem, egy harmadik szerintem kilogna a sorbol.
2012. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!