Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret autóval...

Miért nem szeret autóval utazni a babám?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos babám utál autóval utazni(már csak azért se értem miért, mert olyan sok embertől hallottam már, hogy szereti a babájuk az autót) Kész rémálom vele bárhova is menni. 2,5 órára laknak a rokonaink, így havi 1, max.2 alkalommal megyünk hosszabb ideig autóval. Először azt hittük nem elég kényelmes neki az ülés, hát vettünk egy másikat, de ez se vált be. Útközben mellette ülök hátul, igyekszem elterelni a figyelmét (közben próbálok nem hányni, mert én meg nem bírom a hátsó ülést), meg szoktunk állni is pihenni, de mihelyst visszateszem az ülésbe, máris kínlódik. Meg fogja szeretni valaha is az autókázást? Mit csináljak, hogy jobb legyen neki?

2012. júl. 11. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod áthelyezni őt egyik oldalról a másikra az autóban, mert egyes babáknál beválik. Unokaöcsém pl. csak bal oldalt érezte jól magát, jobb oldalon hányt...(az agy furcsa játéka).

De szerintem légy kitartó és türelmes. Lányom addig nem igazán szeretett autózni, míg háttal ült. Később mikor már előre felé nézett sokkal jobb lett. De hát addig még van időtök, át kell vészelni.

Ha alvásidőben mentek, akkor nem alszik?

Vigyél neki valamit, amit rágcsálhat vagy szétszedhet. Lányomnak nem egyszerű játékokat vittünk, hanem mindig olyat, amit csak az autóban kapott meg, így olyankor nagyon érdekes volt neki, illetve olyan játék volt, amit nagyon szét lehetett "böngészni". Pl. egy párna amiből ezerféle szalag lóg ki, gombok vannak rajta, itt-ott recseg-ropog... :)

2012. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak meg az vált be, mikor hátul középre raktuk az ülését. Előtte volt mindenhol, de csak vergődött, középen meg szépen előrelát, így leköti a figyelmét az előttünk haladó, vagy a szembejövő.:)
2012. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az alvás nem vált be, mert nagyon felületesen alszik, akármennyire fáradt is, minden lassításnál, megállásnál kipattan a szeme. Megpróbálom akkor a helycserét, és a babrálós játékot :-)
2012. júl. 11. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!