Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen praktikáitok vannak...

Milyen praktikáitok vannak anyukák a fáradtság ellen?

Figyelt kérdés
Kisbabám mellett már nem tudok sajnos napi 8 órát aludni, ha 5 megvan, az már csúcs :) Milyen praktikákat ajánlotok, hogy ne egész nap ásítozzak? Amikor a 3 hetes baba alszik, akkor én sajnos nem tudok pihenni, fél füllel rá figyelek, és a drágám néha csak fél órákat szunyál, egyébként sokat kell vele foglalkozni, beszélgetni. Minden lehetőség érdekelne. Most pl citromfű teát kezdtem el inni napi 2 csészével, és ha tehetem relaxálok. Előre is köszi a válaszokat!
2012. júl. 11. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kávézom. A citromfű inkább nyugtat, nem élénkít. Az elsőnél én se tudtam délután pihenni, csak amikor már szó szerint kidőltem. Most talán jobban bírom, vagy nem is tudom. Ha éjjel kelni kell, már szinte fel se ébredek teljesen, csak kóválygok hozzá, aztán könnyen visszalszom. Talán a másodiknál már lazább az ember. Ebbe is bele kell jönni.
2012. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még egy-két hét és az 5perces alvások is örömmel menni fognak :) Citromfű egyébként nyugtat, én pont hogy jókat tudok aludni tőle.
2012. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

inkább vérpezsdítő dolgokat kéne magadhoz venned.

pl piros gyümölcsök, cékla,

a cukros üditő is jó, csak nem épp egészséges, nem érdemes ezzel próbálkozni, de néha azért jó szolgálatot tesz.

fekete tea

esetleg valami vitamin

csoki is élénkítő, bár azzal is módjával kell bánni , a nem kívánt kilók miatt

csipkebogyó tea is azt hallottam, hogy jó, az még sok c-vitamint is tartalmaz

egy pohár hideg 100% -os narancslé nekem néha nagyon felüdít, azt is ajánlom

még a ginsengről hallottam, bár nem mélyedtem el benne, de az is élénkítő hatású


ezekből csak találsz olyat , ami beválik :D

sok sikert és kitartást

2012. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket! :)

De azért még várok egyéb ötleteket!

2012. júl. 11. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nappal is alszom, ha a babám alszik.
2012. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gondom, sajnos. Amíg ő alszik, egy jó langyos vagy hűvös zuhany csodákra képes nálam. Vagy ha már nagyon alduhatnékom van, akkor csinálok pár egyszerű tornagyakorlatot. Ezt ne úgy értsd, hogy nekiállok rendesen tornázni, csak mondjuk 10 fekvőtámasz, ami felpezsdít. Emellett a friss gyümölcslevek nagyon sokat segítenek, és egészségesebbek is, mint a kávé.

Szedj vitaminokat, az is okozhat fáradtságot, ha vmiből van egy kicsi hiányod.

Ami nekem legtöbbet segített, nem tudom, össze tudod-e hozni: Amikor van segítséged, pl. apázik a kicsi, fuss egy fél órát. A sport javítja az állóképességed és a közérzeted is.

Remélem segítettem! :)

2012. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok javasolni,hogy aludj amikor csak lehet!!!Ha mindenféle szerekkel próbálod ébren tartani magad,egyszer ki fogsz dőlni!

Az én lányom 4 hónapos koráig hasfájós volt.Sokszor éjjelente 2-3 órát aludtam,így nappal lesz@rtam mindent és amikor aa picim aludt én is pihentem.Mostmár 22 hónapos és még mindig sokszor ébred éjjel(nappal meg egy kis akaratos hisztis csaj)szóval fáraszt rendesen:),most is csak 4-5 órát alszom,de a délutáni alvásnál sokszor én s lepihenek:)

2012. júl. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem ajanlom, de en rengeteg kólát iszom

ismeros anyuka meg tomi magaba a szolocukrot, szerencses alkat, nem hizik, csak porog tole

2012. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!