Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogadott dokinál szültél vagy...

Fogadott dokinál szültél vagy rábíztad magad a véletlenre?

Figyelt kérdés
Nem értek itt sok mindenkit és csak azért kérdezem. Ha fogadtál miért? Ha nem miért?

2012. júl. 11. 20:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

Fogadottnál szültem, azért mert féltem hogy egy kőbunkót fogok ki aki éppen az ügyeletes.

Így legalább már tudtam hogy mire számíthatok nagyjából.

2012. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadtam dokit, sem szülésznőt. Olyan kórházban szültem, ahol a szülésznők is vezethetnek le szülést, tökéletesen elégedett voltam, nem szenvedtem hátrányt, nagyon kedves, mosolygós szülésznőket adott nekem a véletlen.

Azért nem fogadtam, mert nem volt rá anyagi keretem - illetve ami lett volna, azt szívesebben költöttem a kisbabámra.

2012. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Hangsúlyozom ez az ÉN véleményem, ha más máshogy csinálja, nem fogom itt 30 kommentben ütni a klaviaturát, h milyen. Nem vagyunk egyformák.

Én nem fogadtam, mert:

-itt van közel hozzánk a szakrendelő

-ugyanolyan orvosokkal

- Az is sokat számít, h akihez jártam nem volt magánrendelése, mert akkor lehet h "elcsábulok".

- Ill. hallottam olyan történeteket, h havi 15-20 ezret fizettek a dokinak és ugyanúgy 20 perc alatt "összecsapta" a vizsgálatot, +

- a szülés általános ára a magán 10x-e. Na, köszönöm.

2012. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem a véletlenre bíztam magam, hanem az ügyeletes orvosra :) Hogy miért? Mert úgy gondoltam, hogy nem fizetek ugyanazért kétszer: sok sok éven át fizettem a TB-t, ebből kapják az orvosok a fizetésüket. Akkor most miért fizettem volna még egyet zsebből is? Más kérdés, hogy nem is lett volna rá keret, de amúgy is azt gondolom, hogy jár a normális ellátás mindenkinek. Amúgy meg ezt meg is kaptam, teljesen meg voltam elégedve az orvossal szakmailag is, emberileg is.
2012. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadtam, mert nem sokkal a terhesség kiderülése után kirúgták a férjemet. Így örültem, hogy nagyjából mindent meg tudtunk venni a babának.


De nagyon jó orvost fogtam ki és egy tündéri szülésznőt.

2012. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt fogadott orvosom.Meg voltam elégedve így is.Ha fogadtam volna sem biztos,hogy jobb elbánásban lett volna részem,inkább költöttem a gyerekre.
2012. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadtam, mert feleslegesnek tartottam. Tudtam, hogy az ügyeletesnél is ugyan úgy meg fogok szülni, hát így is lett. SZTK-n egy nagyon jó orvost fogtam ki, soha egy Ft-ot nem kért tőlem, nem hívott magánrendelésre sem, de nagyon lelkiismeretes volt, minden vizsgálatot rendesen elvégzett, ha gondom-bajom volt, mindig kereshettem. Szülénél egy nagyon aranyos dokit + szülésznőt fogtam ki. Amúgy tudtam, hogy a kórházban ahol szülök 10-ből 9 doki normális. De az a maradék 1 pont szabira ment, amikor szültem. :)
2012. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Fogadott dokinál szültem.Mégpedig annál akinél én születtem 26éve.Azért fogadtam fel,mert nem akartam a kerületünkben(sok kisebbség van) szülni. Ahol meg albérletben voltunk akkor,ott szintén és a szülések nagyrésze császár.Ezt szerettem volna elkerülni. Igy egy normális,kulturált kórházban született meg a lányom.Szülésznőm ügyeletes volt. Egyébként a lakcimem szerinti kórház egy elég lepukkant kórház volt akkor még.Most nem tudom milyen,de nem szimpatizálok vele. S nem tetszett hogy mindenki jöhet a kórterembe.Egyébként a dokim nem kért plusz pénzt,édesanyám adott neki egy kisebb összeget,másik nagyi meg egy ajándékkosarat.
2012. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
én is fogadtam,és pont azért amiért sokan mások..-biztonságban akartam érezni magam,és én sem akartam bizonyos dokikhoz kerülni. és egész terhesség alatt odafigyelt rám.
2012. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Én fogadtam, mert nekem ez biztonságérzetet adott.

Ami még nekem számított:

1. Nem akartam órákat várni az sztk-ban a vizsgálatokra, mert itt nálunk eddig legkevesebb 3 órát kellett várnom, akármikorra is mentem. A magándokinál legalább egyből sorra kerültem.

2. Itt nem találtam szimpatikus sztk-s dokit, így féltem a szülésnél is rosszat fogok ki.

3. Nem volt drága a magándokim, így nekem megérte. A babától így sem vontam el pénzt, megvolt mindene.


A szülésem sajnos nem volt komplikációmentes, így akkor ott jó volt, hogy a dokit jobban ismerem, megbíztam benne, és talán nem féltem annyira.

2012. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!