Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek az éjszakai óránkén...

Mit tegyek az éjszakai óránkénti ébredések miatt? MÁr nem bírom úgy érzem.

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a babám, lassan egy hónapja nagyon rosszul alszik. Sokszor felsír éjjel, most már ott tartunk, hogy óránként, és nem alszik vissza, van hogy egy órát is ringatom. 2. gyermekem.Lehet, hogy a foga jön, de ebbe sem vagyok biztos. Most este adtam neki egy fél adag Nurofent, de már felsírt egyszer az elalvása óta. Mit tegyek? Viborcul kúp nem használt.
2012. júl. 11. 21:09
 1/8 nittababy ***** válasza:
54%
az lehet hogy a foga jött az enyém csinált ilyet de leszokott róla!!hát bízzál benne hogy ő is leszokik róla!!
2012. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy a füle fáj? Nálunk volt sokszor első gyermekemnél hogy a füle miatt volt fent éjszakánként.Egyébként meg kitartás.Nincs rá lehetőség hogy más keljen fel hozzá hogy tudj kicsit pihenni?
2012. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Altasd magas mellett!

Nálunk is ez volt, én már nem bírtam ringatni sem, fáradt is voltam, de ha magunk közé vettük, kapott inni, már el is aludt!

Az elején zavart, hogy köztünk alszik, mert úgy örültem hogy elringattam, beraktam a kiságyba, max. 2x ha megébredt éjjel, és hát köztünk kötött ki, de jobb mint nem aludni, a férjem sem tudott aludni, mert mindig megébred hogy melegítem a tápszert, vagy villanyt kapcsolok, vagy fel alá járok ringatom...

Én csak ezt tudom ajánlani, altasd megad mellett, aludj vele egy ágyban, hátha úgy átalussza az éjszakát!

2012. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a foga jön akkor kend be neki dentinoxal,ha a füle fájna azt onnan tudod,hogy azt a pici porcot óvatosan megnyomod,ha ordít akkor a füle fáj,ha tápis akkor az esti tápiba keverj pár kanál sinlacot,ha anyatejes akkor szopi előtt adj neki sinlac pépet!
2012. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, ez nem segít, de mintha magunkat olvasnám... 5,5 hónapos koráig átaludta a fiam az éjszakát (3 hetes korától), most 6,5 hónapos múlt, egy hónapja nem alszunk... 4-szer, 5-ször kel éjszaka, tegnap óránként ébredt. Totál készen vagyunk (mi is, ő is). Amúgy a negyedik foga jött már, amire elkezdett éjszaka ébredni, szóval nálunk nem hinném, hogy fogprobléma lenne. (Most a 7. foga jön).

És ő is felsírt már egyszer ma elalvás óta (én lázkúpot adtam neki ma)...

A férjem utánaolvasott anno, 2 verziót találtunk:

1.) tipikusan ilyen korban szoktak hirtelen gyakran ébredni az addig jól alvó gyerekek, a (számukra) baromi gyors és hirtelen mozgásfejlődés miatt. Nálunk pont akkor jutott el arra a stádiumra, hogy állandóan pörgött, forgott, ébren és álmában is, amikor ez az egész kezdődött. Most meg állandóan négykézláb hintázik, próbál mászni (az ágyában is), beül a két lába közé mint egy kisbéka és onnan előreugrik. Szóval ezek nálunk akár ezt az elméletet is igazolhatják...

2. megkavarodik ilyenkor az alvás. Az alvásnak van felszínes és mély periódusa, ha jól emlékszem kb 40-60 perc egy ciklus. A felszínes alvásnál felébrednek ilyen korban és nem tudják viszaaltatni magukat.


Passz, mitől lehet, de nálunk mostanság nappal sem alszik, rémálom lett az altatás és alvás :(

Ha nem bírjuk a mászkálást, én is magam mellé veszem - férjem meg megy a kanapéra aludni, nem férnénk el 3-an az ágyban. De ez csak amikor már kikészültünk és semmi nem megy...

Az első babádnál nem volt ilyen gond?

2012. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, 5-ös vagyok megint, csak a 4-esre reagálva: mi minden este sinlac-ot adunk (anyatejes amúgy) szoptatás előtt 6 hónapos kora óta (keveset hízott előtte), de sajna az alvásán ez semmit sem segít (bár azóta legalább szépen gyarapszik újra).
2012. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mind a két gyerekemnél megkaptam, hogy eredendő bűn ha nem kelek a kicsihez, hanem velem alszik a baba, mert az anyának mosothullaként is fel kell kelni.

Hogy a babáim sose szoknak ki az ágyunkból hogy így hogy úgy.

A fiammal 13hónapig éjjelente óránként keltem, és úgy, hogy velem aludt, alig kellett megriadni, még így is fárasztó volt, a lánnyal 16hónapig. De pihentebb voltam, ahhoz képest, hogy felsír-ágyból ki-szopi-ágyba be.

A kicsik pedig ahogy anya cicije bezárt, végleg átkerültek az ágyukba, reggelig szunyálnak.

Szóval én azt tanácsolom, vedd magatokhoz. Az ágyba beszoktatás nem egy rémálom, ha a gyermekedhez igazodsz(pl veled alszik el, akkor egy ideig bújjatok össze, amíg elalszik...), a házaséletre nem megy rá, és többet tudsz pihenni.


Plusz azt megnézném, miben alszik a kicsi, mert lehet melege van, vagy hülyén hangzik, de ha nincs védve a talpa akkor a lába fázik(én pl most is zokniban alszok)

2012. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A tegnap éjjel is ilyen volt és kétségem sincsen, hogy a mai is ilyen lesz. A nagyobb alszik velünk, a picit nem merem magunk mellé venni, mert összenyomnánk ennyien az ágyban. A SInlacot sajnos kihányta, eddig kétszer adtam mindkétszer visszajött. Kidobtam. A fülét nem fájlalja (kopkopkop), szerintem a foga, vagy a mozágsfejlődés a ludas nálunk is. Nálunk van klíma, nincs olyan elviselhetetlen meleg a szobájában, 25-26 fok, egy bodyban alszik textilpelusal takarom be, amíg le nem rúgja. A lányomnál nem volt ilyen gond, nála 15 hónapos korban kezdődtek az alvásgondok egy elég durva szeparációs szorongás eredményeként, így került át a mi szobánkba, és maradt is immár 3 éve. Hát nem tudom, nagyon rossz így. Bárcsak a foga volna, mert akkor tudnám, hogy ha kijön, akkor minden visszaáll, de egyáltalán nem vagyok biztos benne. Köszönöm mindenkinek.

2012. júl. 12. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!