Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul tesszük ha mindig...

Rosszul tesszük ha mindig felkapkodjuk a kicsiket? 2hetes babáknál (ikreknél) mennyi az átlag alvás, evés? 1kg-val születtek, és hát tejem az van, de van hogy tápszert is kapnak. baj ha mind2őt eszik?

Figyelt kérdés
Egy hete jöttünk haza a kórházból.3-as ikreket szültem. 21éves leszek és bár keresztlányom által sok tapasztalatom van,még is félek hogy valamit rosszúl csinálok.Éjszaka az még nehéz,mert felváltva sirnak,és mindig alig ha nyöszörögnek felkapjuk őket.normális ez?sok segitséget is kapunk.Amugy ha valaki olvasta régen,én irtam ki azt,hogy Vásásri névhez milyen fiú-lány nevek illenek? nehezen de sikerült választanunk:)
2008. máj. 4. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok a bébikhez! Nem semmi!

Szerintem nem baj, ha felveszed őket mikor sírnak,főleg éjszaka.Amúgy álmukban is szoktak nyöszörögni, nyögni, érdemes picit várni, nem biztos hogy sírás lesz belőle. Nekem két picim van, (egyik 17 hónapos, a másik 1) és éjszaka mindig megnyugtatom őket ha felébrednek és sírnak. Nappal annyiban más a helyzet, hogy ha tudom hogy minden oké- pelus tiszta, poci tele, nincs hasfájás- mégis sír, hagyom majd abba hagyja, ez általában bejön. Nem tudom, mennyiben más ikreknél az evés dolog, de jó hogy anyatejet is kapnak, az meg, hogy tápszert is kell nekik adnod teljesen normális szerintem mert nem vagy te fejős tehén, hogy annyi tejed legyen. Általában az ikrek tápszeresek szoktak lenni.Aludni általában a nap 80%-ában szoktak a babák, bár ez is babája válogatja. Támaszkodj az anyai ösztöneidre, menni fog,türelemmel, szeretettel és sokszor csak "józan paraszti ésszel" megoldhatók a problémák!

Jó babázást!!

2008. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A "fejős" szón nevettem:) köszi hogy irtál,neked is jó babázást:)
2008. máj. 4. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok!! És mi lett a nevük? Én nagyon kíváncsi vagyok, mert olvastam még anno a neveket, és tippet is írtam!!

De a válasz: Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint egyes-kettes babáknál. Neked kell eldöntened, hogy mit bírsz. Ha csak cumizna, adj neki cumit. A tápszer pedig nem probléma, az is szép teljesítmény, hogy legalább kapnak valamennyi anyatejet, az náluk nagyon fontos. Nekem az első fiam is vegyesen evett, mert nem volt elég tejem. Kb 2 hónapos korukra egyébként beállítanak valamiféle rendszert, amihez könnyebb alkalmazkodni.

Sok sikert Nektek, és sok boldogságot!! A neveket pedig írd meg légszi!! :o)

2008. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Atya ég, három pici baba!!! Hát le a kalappal, mindezt 21 évesen (én is annyi vagyok, de nem tudom mit csinálnék, ha még kettő lenne, elég nekem az egy szem fiam egyenlőre :DDD) Én éjszaka akkor vettem fel mindig a fiamat, amikor felébredtem rá, szóval én sose álltam lesben, hanem azért eléggé egyértelműen jelezte, hogy mikor éhes. De nem baj, ha hamar meghalljátok, hiszen akkor nem kezdenek el nagyon sírni, könnyen visszaalszanak. Az nem baj, ha kapnak tápszert is meg anyatejet is, sok baba kap vegyesen, mert ki kell egészíteni. Amúgy is, vedd csak fel őket, amikor úgy látod jónak, szerintem tudni fogod, hogy mikor mit kell csinálni, ha hallgatsz az ösztöneidre és mondjuk néha tanácsot kérsz a nagyiktól (tudnak egyet s mást), akkor rosszat nem csinálhatsz.

Amúgy mi lett a nevük?

Ja, és gratula a babákhoz!

2008. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. az egyik lányom,ahogy akkor irtam,Vásári Nikoletta lett,a másik lányom,Vásári Noémi,a fiam meg Vásári Attila. köszi mégegyszer a jó kivánságokat:) nektek ezt a boldogságot kivánom amit most mi élünk meg.nagyon nehéz,mert alig alszunk,de hidjétek el:MEGÉRI:)sokat gondolkoztunk hogy merjük e válalni ilyen fiatalon egyszerre 3-at,de nem bántuk meg.SŐT!!!
2008. máj. 4. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:

azóta már megnőttetek nagyra?

Minden rendben a három kisbébivel?

:-)

2010. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!