Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyit KELLENE...

Szerintetek mennyit KELLENE most havonta félretenni a kicsinek, hogy 18 éves korára érjen is valamit?

Figyelt kérdés

Félig-meddig elméleti a kérdésem, tuodm, hogy sokaknak még a megélhetés is gond. (Még mielőtt valaki nekem esne: én is mennék vissza dolgozni a gyed után, de nem tudok, mert nem akarnak visszavenni... tehát nincs kolbászból a kerítés :o( )

Kapják ugyanis a kicsik a 40.000Ft-os babakötvényt, ehhez még van olyan önkormányzat, aki ad valamit (nálunk plusz 40.000Ft-ot). Ehhez ugye lehetne tenni havonta, vagy lehetne bármi másban félretenni havonta X összeget a gyereknek. De vajon mennyi lenne az a havi összeg, amiből majd 18 évesen nemcsak egy nyalókára futja???



2012. júl. 12. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ezzel csak az a baj, hogy ki tudja 18 év múlva mennyit fog érni X forint..

Biztos van egy elképzelésed, hogy mennyit raknál félre, azt szorozd be 12vel, majd 18al és így kijön hogy 18 év alatt mennyi gyűlik össze. Játsz a számokkal, és amelyik a legkedvezőbb nektek annyit rakjatok félre!

2012. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szamolj,ha havi szintén pl.50ezret felreteszel,18eves korára lesz 1080000 a számláján,azt mondom,h 18ev múlva ez meg érni fog valamit,de őszintén,ki képes erre?valószínűleg az,akinek nincs szüksége rá,h felrerakjon...ha havi tízezret teszel félre,ami sajna a legtöbb családnak már megterhelő,akkor évi 120ezret sporolsz,ez nem egészen ket millió ft lesz 18ev múlva,őszintén már most se mész falnak ennyi pénztől,veszel belőle egy jobb hasznaltautot hitel nélkül,hát akkor mi lesz majd 20ev múlva...
2012. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A babakötvényen kívül 10 e Ft. rakunk a számlájára, ha a tanulmányai elkezdésére lesz csak elég(első félév kifizetése), akkor már megérte.
2012. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem életbiztosításom van még, aminek jelenleg a férjem, de ha megszületik a kistesó, akkor átíratom a kedvezményezettséget a nevükre 50-50%-ban. jelenleg 8000-et fizetek, és kb. 1,5 millió a lejárati összeg, 15 év múlva. A nagy 17 lesz, a kicsi 15, megy majd az akkori számlájukra,hogy csak 18 évesen kaphatják meg. Hamarosan kötünk a férjem nevére is életbiztit, ugyanezekkel a paraméterekkel. Persze ott a babakötvény is még hozzá. Ennyi, többet jelenleg nem tudunk, és félek is, hogy mit hoz a jövő itthon a gyerekeinknek...
2012. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy elméleti a kérdés, mert a válasz is csak elméleti.

Havonta 30-50 ezer alatt csak viccösszeg gyűlik össze.

Persze jó, ha megtakarítotok akármennyit, de azt csak olyan formába tartsátok, amihez könnyen hozzá lehet jutni baj esetén.

A babakötvényhez 18 évig nem nyúlhattok és akkor is csak meghatározott célokra lehet felhasználni. Ha egyáltalán addig nem nyúlja le az állam, ahogy tette ezt a magánnyugdíjakkal....


Egyik munkatársnőmnek és a testvérének havonta félretettek a szülei 50-50 ezer forintot (gondolhatjátok: rendőri vezető apuka, hivatali előljáró anyuka). 28 éves koráig tanult a lány, utána lakást kapott és egy fél nyaralót.

Azt hiszitek megköszönte a szüleinek és hálás érte? Még panaszkodik is, hogy csak panellakást kapott és nem téglalakást vagy házat....

2012. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, a babakötvényben én sem "bízok", ezért abban nem is gondolkodnék/gondolkodtam, hogy ahhoz kéne tenni. Hát egyenlőre egy kicsit tudunk neki félretenni (havi 15e), de még nem tudom, mi lesz később. Írtam ugye, hogy nem tudok visszamenni a munkahelyemre. Ha találok hasonlót, akkor tudjuk tovább fizetni, ha nem, akkor egyenlőre nem fizetünk. (Külön számla, és én is úgy gondoltam, hogy ha már minden-minden kötél szakada, azért hozzá lehessen férni.)

Hjjja, 50e... jó volna. Azért ez csak hiú ábránd- nekünk legalábbis.Amúgy én is azt gondolom, hogy az már jó, ha legalább valamilyen tanulást finanszírozni tudnánk majd belőle.

2012. júl. 12. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármilyen összeget tud az ember félretenni az jól fog jönni a gyereknek.Csak követni kell az inflációt.Én a lányomnak a gyerektartást teszem félre,ami a kezdeteknél 12-13 ezer volt,most 20-22 ezer.Hacsak ezzel az összeggel számolok mondjuk 18 éves koráig lesz vagy másfél millája,ami több a semminél.Én semmit nem kaptam a szüleimtől csak adósságot örököltem,bizony nem jött volna rosszul ha a szüleim tudnak előbbre gondolkodni.A két kisebb gyereknek is hasonlóan igyekszünk félretenni.
2012. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Atroposz ***** válasza:
100%
Mi éltünk vele és amit a lányom kapott azt azegyik biztosító tàrsasághoz tettük és minden hónapban 15 e fizetünk plusz van életbiztosításunk.Majd kíváncsi leszek mennyi lesz és mit fog kezdeni a lányunk vele.De ha màr testvért is akarunk akkor fizethetünk 30 e ami nagyon sok de ha az egyik megkapja akkor a másiknak is meg kell kapnia.
2012. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szerintem senki nem esne neked :) becsülendő.

Én már átgondoltam és erre jutottam:

az ilyen befektetésnek nincs értelme,esetleg egy lakásvásárlásnak amit ki tudsz adni albérletbe és ebből fizetni a törlesztő részlet egy részét a másikat pedig a félreteendő pénzből. Most alacsonyan vannak az ingatlan árak , "köszönhetően" a svájcifrankos hitelek bedőlésének.

Nem vennék bérházi panel lakást mert magas a rezsije ,és elavultak. Esetleg téglaépítésű társasházi lakást,ilyesmiben gondolkodnék.Akkor mire felnő van lakás a feje fölött ,ez az a legértékállóbb adhatok.

2012. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!