Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek mosható pelenka...

Mire figyeljek mosható pelenka vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, kipróbálom a mosható pelenkát, de ahogy szétnéztem ezügyben, rájöttem, hogy nagyon sokféle van, viszont nem túl olcsó az áruk, ezért nem szeretnék olyat venni, amit aztán nem tudok használni. Kislányom jelenleg 6 hetes, anyatejes baba, amit most vennék neki, azt szeretném hosszútávon is használni, ha ez lehetséges. Remélem, akadnak olyan anyukák itt, akik ebben a témában tudnak nekem hasznos tanácsokkal szolgálni, hálás lennék érte!
2012. júl. 12. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
A legfontosabb, hogy vedd ki belőle a gyereket, mielőtt mosásba küldöd!
2012. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsod! :-)
2012. júl. 12. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, hogy ne tárazz be először egy fajtából egy sokdarabos készletet, mert lehet, hogy pont az a fajta nem válik majd be. Én azt fogom csinálni, hogy 4-5 féléből veszek egy-két darabot, és ami majd beválik, abból vásárolok többet, így biztos nem fogok mellé lőni. Sok jót hallottam a "kakifogó" betétről is, ez egy selyempapír szerű valami, amit legbelülre kell tenni, és amikor kakilt a baba csak kiemelni, és leengedni a wc-n (lebomlik, tehát nem szennyezi a környezetet), így nem nagyon jut az anyagból a pelenkára, kevesebb gond lesz vele, 100-as csomagokban lehet kapni :)
2012. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akarom magam ismételni folyamatosan: írd be a keresőbe, (gyerekvállalás) hogy "mosható" és sorban nézd vissza a kérdéseket. (szinte mindegyikhez már beírtam :))


Most mégis amit hirtelen javasolnék neked: először próbáljátok ki a tetra pelenka és pelenkakülső (elég 2-3 db) kombinációt. Ha működik a dolog, akkor pedig később érdemes lecserélni a neked tetsző típusú pelenka fajtára. (emberek nagy többségének a zsebes pelenka jön be. Azt érdemes kipróbálni)


Konkrétan most melyik pelenkát nézted kiu?

2012. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy mi lenne nektek a jó. Van erről egy cikk:

[link]


Elsősorban néhány kérdést fel kell tenned magadnak, mert a válaszokra szükséged lesz, amikor majd válogatsz.


Mekkora hely van teregetni?

Milyen gyorsan száradnak a ruhák általában?

Mekkora a mosógép, és a fürdőszoba?

Milyen fajta mosható pelenkát szeretnél használni?

Mekkora összeget tudsz elkülöníteni mosható pelenka vásárlásra?


A zsebes vagy 2in1 pelenkák gyorsan száradnak. Az AIO-ok lassabban. Ezek a pelenkák tartalmazzák a nedvességzáró részt is. Pont emiatt drágábbak. Ha olcsóbb megoldást akarsz, akkor válaszd a külön külső belső pelenkát, mert a belsők jóval olcsóbbak, és csak ebből kell sokat venni. Külsőből elég 2-4 db.

Jól hangzik az egyméretes AIO pelenka, de gyakran az elején túl nagyok, a végén pedig már nem elég nagyok.

A küéső-belső kombinál a belsők általában jók elejétől a végéig külsőből pedig kell 2-3 méret.

Ha kicsi a hely, akkor kevés gyorsan száradó pelenkát vegyél, amit minden nap kimosol. Ha tudsz hol teregetni, akkor vehetsz többet, és elég 3-4 naponta mosni, és tele mosógépet indítani.

A márkák között nehéz eligazodni, de itt is igaz, hogy nem biztos, hogy ami olcsó, az hosszú távon is az.

Olyan ez mintha magadnak vennél egy nadrágot, ha nem passzol, akkor csak pénzkidobás volt, mert nem fogod hordani. Ha nem passzol a pelus szabása, akkor ki fog folyni, és csak szenvedni fogsz vele, aztán pedig feladod, és áttérsz az eldobhatóra.

Szerintem vásárolj több márkából 1-1 darabot, amit ha nem válik be el is tudsz adni. Esetleg vegyél a mamamin használtat, ha jó a pelus bevásárolhatsz a fajtából újakat.

A Csimota pelenkát például kockázat nélkül kipróbálhatod.

[link]

2012. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!