Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, így fogjátok nevelni...

Anyukák, így fogjátok nevelni a gyerekeiteket is?

Figyelt kérdés

Semmi tolerancia, empátia, olykor még neki is estek egymásnak, ha valaki másképp csinál valamit, mint ti. Miért van ez? Annyira megszoktátok, hogy mindig az van, amit ti mondotok, vagy pont ellenkezőleg, otthon semmi szavatok nincs és itt élitek ki magatokat? Benneteket is úgy neveltek, hogy mindenki más hülye? Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára, vannak azért még olyan emberek is itt, akik tudnak értőn olvasni, és nem csak veszekedni járnak erre az oldalra...

Engem viszont már tényleg érdekel a lelki oldala, hogy mi van emögött. (Tegnap az tette be a kaput, amikor a foglalkozásokra irányuló kérdésnél jöttek a lepontozgatások és a beszólások, na az már mélypont.)

Úgy gondolom, ha valaki ilyen természetű, az óhatatlanul a nevelési attitűdjében is érződni fog. Nem féltek, hogy rajtatok fog később csattanni?



2012. júl. 12. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Én meg azt vettem észre,hogy szinte csak ebbe a kategóriába nem köszönik meg a válaszokat. Én megkeresem belinkelem az egyetlen választ és egy köszit sem ír utána. Míg a közoktatás,otthon,ünnepek kategóriában igen. Nekem ez is furcsa.


Tudod az oldal lényege sokszor a névtelenség.

2012. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem fogják így nevelni. Tudod miért nem? Mert az anyukák többsége semmire sem neveli a gyerekét. Elvárásból, megszokásból szülnek, aztán ahogy esik, úgy puffan.
2012. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azon a "mi a foglalkozásod" kérdésen én is kiakadtam, de azért nem veszem annyira komolyan, mert ez egy névtelen oldal, ahol sokszor félreértik egymást az emberek. Ennek egyik oka, hogy írásban minden más. Nincsenek hozzá gesztusok, hangulatok (a smile-k mit sem érnek), arcok, és így másképp csapódik le egy-egy mondat, mint az életben.

Biztos vagyok benne, hogy az itt lévők többsége másképp reagálna a valós életben szemtől-szembe.

Itt könnyebb kiadni a mérget, könnyebb ítélkezni, könnyebb félreértelmezni.

Nem tudnék mély következtetéseket levonni az itt lévő kérdésekből és válaszokból, mert valamennyit biztos torzít az "internetes lét". Legalábbis remélem. :)

2012. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, remélem ez azért nem általános.
2012. júl. 12. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, belinkelné nekem valaki azt a kérdést? Kíváncsi lennék rá! Köszönöm!
2012. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a halálom ez a pontozgatás. Szeretem ezt az oldalt, egész hasznos tanácsokat, véleményeket olvasok itt néha, de amikor elkezdik a lepontozgatást attól meg tudok őrülni. Múltkor volt egy olyan kérdés, hogy kinek mikor tanult meg járni a gyereke és az idióták elkezdték egymást lepontozgatni. Inkább nem is válaszoltam. A lelki oldala ennek az egésznek az, hogy itt ismeretlenül lehet össze-vissza hazudozni, túllicitálni, fikázni egymást, egymás gyerekét. Beteg lelkű emberek, akik ebben tudnak kielégülni.
2012. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is torzít az internet, de azért valószínű annyira nem, hogy ki ne adja a valódi személyiséget.


De mivel ez egy anonim oldal, így mindenki könnyebben szól be másnak. Valóban vannak borzalmas emberek, ahogy mindenhol, nemcsak az anyukák között, itt csak egyszerűen nem lehet úgy érvelni, ahogy élőszóban, ezért hamarabb illan el a türelem:) Akik ide irkálnak anyukák szerintem nem olyan széles réteg, és azt sem tudhatod, hogy éppen a téged megdöbbentő válasz nem az ezredik normális válasz után született-e - hiszen mindenkinek lehet rossz napja.


Ahogy a teljes társadalomban, egy mini közösségben is vannak deviáns emberek, ők azok, akik itt kizárólag a provokatív, megosztó kérdéseket keresik, és erőszakosan akarják rányomni a véleményüket másra - őket ez teszi boldoggá.


A másik réteg, aki amúgy normális, de néha szakad a cérna, és vannak a szerencsések, akik mindig normálisan tudnak válaszolni, mert hidegen hagyja őket a hülyeség.


Néhány válaszból nem lehet leszűrni azt amit írtál, mert a lehetőségek száma végtelen lehet.


Természetesen az első réteg akit érintettem így nevel majd, hiszen őket is így nevelték.



Ami engem bosszant: az olyan válaszolók, mint itt a második hozzászóló.

"Mert az anyukák többsége semmire sem neveli a gyerekét. Elvárásból, megszokásból szülnek, aztán ahogy esik, úgy puffan."

Ez olyan durva és minden alapot nélkülöző általánosítás, amilyennel ezen az oldalon lehet leggyakrabban találkozni. Az ilyen válaszolókat kérdezd meg, hogy így nevelik-e a gyereküket, mert ez a válasz pl. tipikusan rosszindulatú indulatkeltés.

Mert ha azt írta volna, hogy sok olyan anya van, aki nem nevel, csak szül a vakvilágba, akkor még lehetett volna igaza. De a többség szó használata arra utal, hogy MINDEN anyukába akart egyet rúgni. Vajon ennek mi értelme?

2012. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezen a belinkelt kérdésen már aztán tényleg nem tudom mit lehetett lepontozgatni.
2012. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, hogy torzít a net, és szemtől-szemben másképp reagálja le, de az alapszitu ugyanaz, mégpedig annyi, hogy nem tűr meg más véleményt. Legfeljebb a játszótéren nem szól be, csak a barátnőjével beszéli ki, hogy mennyire hülye az ominózus anyuka, meg pofákat vág pl. Az érdekelne, hogy miért?
2012. júl. 12. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!