Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első hónapban a kisbabával ha...

Első hónapban a kisbabával ha nem alszik mit lehet csinálni? Vagy kell hagyni nézelődjön a kiságyban, és szokja az egyedül elalvást, egyedül eltölteni az időt? Mikortól lehet/igéynel komolyabb foglalkozást és mit lehet?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetektől foglalkoztam vele ha fent volt. Nem raktam a kiságyba nézgelődni!! Úgy fejlődik és tanul meg mindent ha te, a szülők hozzásegítik és foglalkoznak vele!!! Mindig beszélek hozzá és ő is visszagagyog. Már 1 naposan is beszéltem hozzá mindig. A te segítségeddel fog megtanulni mindent!Ha bedugod a kiságyba nem fejlődik.
2008. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A mi babánk most lesz egy hónapos. Mi szoktunk hozzá beszélni mikor ébren van és épp nem sír, hogy szokja a jelenlétünket, hangunkat, hogy megtanulja ki a családja...nem lehet elég korán kezdeni. Időnként egyedül is hagyom, olyankor nézelődik vagy sírni kezd. Pár hónap múlva, mikor már látod hogy jobban igényli hogy játssz vele, akkor szórakoztatóbb lesz a dolog...szerintem rájössz magadtól, milyen játékokat lehet vele játszani.(dögönyözés, csikizés, kukucskálós, csörgős...)

Jó babázást!!

2008. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy babának soha nem kell és nem is jó egyedül lennie.

Egy egy cicilizációs tévhit. Amúgy, ha magadra, az ösztöneidre hallgatsz az a legjobb. Sírni meg pláne ne hagyd... Sok sikert!:)

2008. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én különbséget tettem a nappali és az éjszakai nem-alvás között.

Nappal mindig foglalkoztam vele, hordtam ide-oda, beszélgettem vele és mindent csináltunk együtt, de éjszaka nem! Éjszaka is felvettem, ha igényelte, ringattam, mászkáltam vele, vagy csak feküdtem mellette és nagyon finoman simogattam, de szinte semmit nem beszélgettem hozzá. Azt a keveset, amit mégis, azt is csak nagyon halkan.

Azt hiszem, ez mindkét gyerekemnek (és persze nekem is! :o) sokat segített, hogy megtanulják a nappal és az éjszaka közötti különbséget.

Az első 4-6 hét szinte mindenkinek nehéz, de nekünk 4 hét után semmi gondunk nem volt az éjszakákkal.

Sok szerencsét és boldog babázást kívánok!

:o)

2008. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!