Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 3 és fél hónapos...

Mit tegyek? 3 és fél hónapos a gyermekem. Eddig már ott tartottunk, hogy átalussza az éjszakát, de egy hete mindig felkel 2, fél 3 körül.

Figyelt kérdés
Mindent megpróbálok (simogatom, nyugtatgatom, vizet adok neki(, de semmi eredménye. Cicit odaadom neki, és 120-at leszív 10 perc alatt, aztán bealszik. Félek, hozzászokik az éjszakai cicizéshez. Mit tanácsoltok? Hagyjam sírni? teljesen tanácstalan vagyok.
2012. júl. 12. 16:51
 1/6 Gyönyörűséges ***** válasza:
75%

Szia, szerintem semmiképp ne hagyd sírni, az a jó ha cicizik.

Nekem soha nem kelt fel és én meg ezen aggódtam, most 7 hetes és 5 napja, hogy állandóan felébred 3:45-kor és 5-ig nem is alszik vissza, én meg hulla vagyok....


Szóval nekem az a véleményem, hogy tedd azt amit az anyai ösztön diktál...én mellre tenném..

Ja és nem lehet hogy növekedési ugrása van?

3 hónapos kor körül is van..


Sok sikert :)

2012. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha 120at eszik, akkor éhes volt, azért kelt. Lehet hogy a 3 hónapos növekedési ugrás kicsit késett nálatok. Ne hagyd sírni!


Én mindig onnan tudtam, hogy éhes a babám, hogy sehogy sem nyugodott meg, csak ha megetettem.Egyébként 3,5 hónaposan még bőven nem baj, ha eszik éjjel.

2012. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Etesd meg, nyilvánvalóan éhes. Plusz, ne könyvelj el semmit állandónak, szinte napról-napra változnak a kisbabák és a szokásaik. Semmiképp se hagyd sírni, hanem elégítsd ki az igényeit.


Amire te gondolsz, komfortcicizés éjszaka, az később jön el (ha lesz olyan nálatok egyáltalán), majd akkor próbálkozhatsz, hogy vizet adsz neki, amíg arról van szó, hogy éhes, és azért ébred, addig semmi értelme vizet adnod, te sem laksz jól egy pohár vízzel, ha éhes vagy.

2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak.

Ha 120 ml-t evett éjszaka akkor egyértelmű hogy azért kelt, mert éhes. Ilyenkor etesd meg, a vízzel nem fog jóllakni!

Még nagyon kicsi a babád, 1000 dolog jöhet majd még, ami miatt fel fog kelni éjjel (fogzás, szeparációs szorongás, hozzátáplálás, mozgásfejlődés) stb.


Sajnos nem lehet elkönyvelni hogy átalussza az éjszakát mindig majd csak mert néhányszor megtette.

Az én babám 2 hónaposan rendszeresen aludt 7-8 órát egyhuzamban. Most 6 hós, és kétszer kel. Csak cicin alszik vissza (van hogy még azon sem). Próbáltam hogy nem ciciztetem meg, főleg ha nemrég cicizett, de olyankor képes akár 2 órán át is nem aludni, úgyhogy inkább maradok a ciciztetésnél.

2012. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, nálunk pl 21 hós koráig ébredt a lányom, akkor leszokott a ciciről, ez nem törvényszerű, mint ahogy a fogzás miatti rossz éjszakák sem, de előfordulhat.
2012. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Az én Kisfiam jövő héten lesz 4 hónapos. 1 hós korától átaludta az éjszakát, eleinte 3-4-kor, később már 6-7-kor kelt csak.

De mostanában Ő is felkel 2 és 4 között cicizni, általában rögtön alszik is vissza. Egyik éjjel meg nagyon felélénkült, össze-viszsa gügyögött meg kacarászott.

Én úgy gondolom, hogy a meleg miatt szomjasabb, és éjjel kicsit legalább frissebb a levegő.

Ha kér, adj Neki cicit, ne hagyd sírni, 10 perc nem a világ vége (jópáran szerintem örülnének, ha nekik is csak ennyi lenne az "éjszakai műszak"), Ő a legfontosabb.

Egyébként én nem panaszkodom soha, áldott jó Baba, nyugodt, jókedvű, kiegyensúlyozott, gyönyörű, mindenkinek ilyen Babát kívánok!

2012. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!