Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen béna?

Csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom,és nem megy mellette a házimunka.legalábbis nem úgy ahogy eddig..picikém nincs el egyedül egy percet se..tanácsot kértem ismerős anyukáktól,idősebbektől is,azt kaptam meg,nehogy már ne tudj egy gyerek mellett elvégezni..de nem értik meg hogy ha nem lát a picikém,sír,úgy én meg képtelen vagyok főzőcskézni,vagy éppen fürdőt takarítani,stb.120m2 a ház,nagy az udvar,és van veteményes is,oda este szoktam kiloholni sötétedésig.párom reggel hatkor megy,este hatkor jön.segítségem nincs,egyedül vagyok a drágámmal egész nap..ti hogyan csináljátok?én szúrok el valamit,biztos..:-/

2012. júl. 12. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hordozóba vagy pihenőszékbe raknád és kivinnéd magaddal a konyhába stb.?

Én ezt csináltam,bevált!

2012. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Hú, én is nagyon rosszul állok. Nálunk az a baj, hogy fél a porszívótól, így nem tudok se porszívózni, se felmosni, se portörölgetni... A mosást, konyhát, udvart addig csinálom meg, míg alszik, vagy ha ébren van beültetem a hordozóba ő hintázik benne, és közben éneklek neki. Mindig oda teszem, ahol van. A porszívózásra pedig kell segítség, aki addig leviszi a kertbe... De most kezd kúszni, legszívesebben minden nap porszívóznék, de ennyi segítségem nincs...
2012. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 8 hónaposan már járókában is nagyon jól elvoltak az én gyerkőceim. Raktam melléjük játékokat, beszéltem hozzájuk és a dolgomat is tudtam csinálni. Ha pedig olyan helyen voltam éppen ahol nem fér el a járóka akkor ők is úgy voltak mint ahogy az első válaszoló írta.
2012. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi pihenőszékkel, járókával és később babykomppal oldottuk meg a kérdést. A rajta lévő játékokkal sokáig eljátszadozott, beszéltem hozzá, vagy közben zenét hallgattunk és bohóckodtam neki. A kertet pedig többnyire hétvégén a férjemmel intéztük, akkor meg babakocsiban volt, vagy míg kisebb volt, pléden feküdt. Nyolc hónaposan szerintem már egy utazóággyal megoldható dolog, és akkor látjátok egymást. Egy napernyő a kis feje fölé, árnyékba az ágy, és megoldható a kérdés. Persze számít, hogy a baba mennyire igényli a közvetlen foglalkozást.
2012. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Hordozó később habtapi

Mind a kettőnél, felmosni porszizni betettem a kiságyba:)

Most, hogy nagyok már befogom őket: vidd ide, tedd oda, törölgesd meg itt-ott.

És élvezettel csinálják:)

2012. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam sem maradt el a kisfiam egyedül. Tehát mikor főztem, akkor a dönthető etetőszékben volt mellettem, vagy sokszor korán raktam fel a kaját, 6-fél 7 körül és akkor még a reggeli tápi után vissza lehett rakni aludni. Felmosni és törölgetni akkor tudtam, amikor délután aludt, a veteményesemben meg sokat segített az anyósom, és a férjem is ebben az időben. Meg nyilván sokkal gazosabb volt mint most. Ha befőzés meg ilyenek voltak, mindig itt voltak a szomszédaim. Tündéri az összes! Ez most még nehéz, de nekem már 2 éves múlt a kisfiam és mindent együtt csinálunk. Van neki tollseprűje, törlőrongya, felmosó stb. Ja ezek igaziak, mert a játék nem jó. De már tudja, hogy mit kell rakni a pörköltbe is. :)

Kitartást jobb lesz! Jó babázást!

2012. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

az elso 6 honap maga volt az alom, magaban eljatszott akar orakat is

aztan jott a szeparacios szorongas, es egy percre se tudtam elszabadulni tole. Annyira megszokta, hogy egyfolytaban velem van, hogy mara mar semmit nem lehet nelkule csinalni

aztan 3 hete elkezdett maszni, gondoltam, de jo, igy legalabb mindig utannam fog jonni, nem lesz gond

de ket hete elkezdett felallni, nem igen megy neki, de nagyon akar. Nagyon sokszor megakad félúton, vagy hanyatt esik, vagy orra bukik. Egy percre sem lehet egyedul hagyni.Jarokaban nincs el, mert feláll, aztán eldol, persze a fejet beveri. Nem akarom, hogy 10 percenkent koppanjon a feje.

Aludni naponta 2-szer 40 percet alszik, rajtam ez se sokat segit, ekkor szoktam enni.

Igy en sem tudok tole sok mindent csinalni. Remelem kesobb jobb lesz

2012. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, mint te, nagyon megértelek! Kitartás, javul majd a helyzet, bár én úgy gondolom, igazán "jóízűt" majd akkor fogok takarítani, ha az oviban lesz!:) Most 18 hónapos, jönne velem mindenhová, amíg pl kávét teszek fel, ő kirámolja a szekrényt. Egyik szemem mindig rajta. Az alsó polcokra műanyag edényeket, dobozokat tettem, így amíg azokat kipakolja, és megnézegeti van pár percem.:) Együtt teregetünk, ő adja a ruhákat, mondja, hogy "köszömöm", helyettem! Meg elhordja a zoknikat, néha csak 2 nap múlva találom meg az ágy alatt, megszáradva.:D

Másfél évesen megint szeparációs szorongás van, úgyhogy most megint folyton velem akar lenni, kapaszkodik a ruhámba, és sír, amíg fel nem veszem. De nekem van már egy 12 évesem, és tudom, hogy nagyon nagyon gyorsan eltelik ez az első 3 év (meg a többi is), szóval élvezd, hogy nagyon veled akar lenni, és szeretgesd sokat!:)

2012. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vannak olyan gyerekek akik nincsenek el egyedül. Többen is írták már hogy pihenőszékkel oldották meg a dolgot, nálam az jött be, amikor nem akart megmaradni egyedül a járókában a fiam, akkor beletettem a háti hordozóba és úgy főztem-takarítottam. Lekötötte a más nézőpont, és egy idő után mindig elaludt rajtam.

A másik megoldásom meg az volt, hogy lerövidítettem a házimunkát amennyire csak lehetett. Kevés de rendszetres takarítással többet értem el mint az órákig tartó részletekbe menő sikamikával.

2012. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!