Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hete szék rekdése van a...

Egy hete szék rekdése van a két és fél éves fiamnak! Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdődött ha kakilt is nehezen és kicsit és keményet ! Eszik rendesen! Most Péntek óta nem kakilt csak tegnap egy icipici bogyó félét és azóta semmi.Pedig akarna.

A kup be se megy mit adjak neki amitől tud kakilni?Segitsetek kérlek!!!!


2008. máj. 4. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb csokit adjal a kicsinek.(azert,hogy ez ne ismetlodjon meg)

A problemadra valaszolva nagyon jo hatassal van aszalt szilvat megfozni,levevel egyutt fogysztani,vagy megfozni az aszalt fuget, ezt is levevel egyutt fogyasztani, edes es a gyerekek szivesen fogyasztjak.

Reggelire adjal neki friss alma es sargarepa reszeleket keverve,lehet izesiteni egy kis citromlevel es cukorral,de nem foltetlenul szukseges.

2008. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De most sajna nincs ilyen itthon !!! Valami egyszerübbet tudtok tanácsolni!!!Tej vagy ilyesmi nem jó vagy édes kömény tea?
2008. máj. 4. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is sokszor van székrekedésem és rajtam szokott segíteni ha iszom egy pohár paradicsomlevet vagy meleg kakaót.
2008. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam is ilyen, és kb 2,5 évesen kezdődött nála. Elég ritkán, úgy 2-3 naponta kakil, és van, hogy először csak a "dugó" jön ki neki. Nálunk beválik a sok tejtermék fogyasztása, ha veszek Actimelt, az nagyon jól hat nála. Ha SOS akarod, hogy kakiljon, itass vele tejet úgy, hogy csepegtetsz bele citromot. Kicsit összekapja, de semmi baja nem lesz tőle a gyereknek sem, és a tejnek sem, viszont segíti a bélműködést (anyukám még nekünk adott ilyet picibaba korunkban). A sárgarépa-reszeltalma kimondottan hasmenéses gyerek diétája, mert megfogja a székletet, úgyhogy azt ne add neki. Egyen sok főtt zöldséget, nyers gyümölcsöt, de ne banánt, főzeléket, leveseket. Az helyrerakja a székletét. Csökkentsétek a csokit, ropit, chipszet, mogyorót, és a száraz ételeket (pogi, kakaóscsiga...stb), ha eszik ilyeneket.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Sárgarépa,alma ,semmiképpen.éhgyomorra karamellástej is segíthet,vagy a kamillatea
2008. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld rostosan étkeztetni. Nagyon sok folyadékot igyon ami a legfontosabb! Egyébként,hogy érted azt,hogy nem megy be a kúp? Mert ilyenkor meg lehet próbálni egy glicerines kúpot felhelyezni. Nekem végbélszűkületes a fiam,és ő is nagyon nehezen kakál. Tudom,hogy milyen. Egyébként nekem a tejet nem ajánlották az orvosok székrekedésre. Se tej,se kakaó. Ilyenkor kerülni kell. Joghurtot viszont adhatsz neki.Jó az aszaltszilva,vagy lekvárt szoktak javasolni még.

2008. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!! Tegnap próbáltam a glicerines kupot és akárhogy nyomtam be neki nem ment be!!!!!
2008. máj. 5. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:
natúr joghurt.... ha nem jön be, vegyél olyan hashajtót amit lehet gyereknek is adni. pl. duphalax
2008. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek már minden oké!!!!
2008. máj. 7. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!