Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtatok a babátoknak...

Meddig adtatok a babátoknak tápszert? És mire váltottatok?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlt a múlt héten.Még reggel és este kap tápszert.De este már alig fogadja el,és kevesebbet is eszik,ez a nagy meleg is biztos közrejátszott.De elgondolkodtam,hogy kell e még neki.Vagy legalábbis egyszer naponta,reggel vagy este elég lenne.De mit adjak helyette?Vagy még várjak?

2012. júl. 13. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy amíg elfogadja, addig hagy igya.

De egy éves korában teljesen lemondott róla, egy kortyot sem ivott belőle.

Akkor védőnői tanácsra inkább csak tejitalt akartam adni neki, de azt sem itta.

Akkor megpróbálkoztam sima tejjel, de azt sem kérte.


Most 2 éves, és köszöni jól van, egészséges tej nélkül is.

Mondjuk a fehérje azért fontos, de szerencsére tojást, húsokat, joghurtokat szívesen eszik, így nem aggódom, hogy nem kér 1 éves kora óta tápszert/tejet.


Ha lányod amúgy elfogadja adhatod neki, ártani nem fogsz vele. Ha meg már nem kéri, most már nem dől össze a világ, ha mellette változatosan étkezik.

2012. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nittababy ***** válasza:
én 1éves koráig!!utána tej!!
2012. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éves és még 2-es tápszert iszik....a dokink azt mondta,hogy 3 éves koráig totál rendben van így...tejet nem bírja:(
2012. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most 1,5 éves és reggel ovomaltine-t teszek a tápszerbe, este üresen kapja. Szereti, kéri.

2 éves koráig szeretném tartani aztán meglátjuk, a dokink 3 éves korig javasolja a tápszert...nem hiszem, hogy addig tartjuk kivéve ha semmilyen tejet nem fogad el helyette.

2012. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is most múlt 1 éves, utolsó doboz tápszert issza, azután erre váltunk:

[link]

2012. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2012. júl. 13. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 13hós korában kezdtem bevezetni a tejet.
2012. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk apa tejérzékeny, úgyhogy én várok még a rendes tejjel. Vacsizni is már szokott velünk, és ennek ellenére is utána még kéri a tápszert, úgyhogy én is úgy vagyok vele, amíg kéri, addig kap.

14 hós kislány anyukája

2012. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!