Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak (cumi kerdes)?

Mit csinaljak (cumi kerdes)?

Figyelt kérdés
9 honapos a kislanyom es nehany hete imad cumizni. Ha tehetne, egesz nap a szajaban logna. Eddig csak elalvashoz kellett neki, de miota minden nehezseg nelkül a szajaba tudja tenni, azota nyügösebb, ha nem log a szajaban. Mit csinalnatok a helyemben? Hagynatok, hogy cumizzon egesy nap, ezzel kockaztatva a kesöbbi könnyü leszoktatast. Vagy nappalra nem adnatok oda neki es hagynatok nyügösködni?

2012. júl. 14. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én oda adtam ha kérte, az megnyugtatja.

Nálunk is csak alvásnál volt, van cumi, de voltak napok, hetek amikor mindig a szájában volt, ha jött a foga, vagy ha beteg volt, de mikor jobban lett, már nem kellett csak megint alváshoz, mert lekötötte magát a játékaival!

Lehet most ez újdonság neki hogy kitudja magát szolgálni, vagy lehet jól esik neki cumizni mert az ínye viszket hogy jön a foga, vagy fáj neki, és ez megnyugtatja!


Ha nagyobb lesz, értelmesebb, mikor el akarod venni a cumit, akkor majd meg lehet vele ezeket beszélni, hogy ő nem pici baba, már nagy a cumihoz, adja oda egy pici babának, vagy ha szeretne egy játékot, majd akkor a cumival fizet érte...

De

Most még ő 'pici baba' hozzá van szokva a cumihoz, ilyenkor még kell neki szerintem ha már cumizik

2012. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a kiságyhoz, alváshoz "kötöttem" a cumit. Tudom, kicsi még, de ha sokat mondogatod neki, akkor előbb-utóbb felfogja, h csak ott használja. van a kiságyunkon egy zsebes tároló, abban tartottuk mindig. Megbeszéltem minden egyes ébredéskor a fiammal, h a cumi alváshoz kell, ő még alszik tovább, és nem jöhet el a kiságytól. Persze eleinte nehezére esett otthagyni, de pár hónap után, már magától nyújtotta mindig.

Szerintem ezt a cumi dolgot elég nehéz megoldani. Sokan sajnálják a gyereket nyafogni hagyni, pedig anélkül nem fog menni. Barátnőmnek a lassan 3éves gyereke még most is cumizik, és az utcán is a szájába adja ha kéri. Olyat is ismerek, ahol még 5évesen se vették el! Szerintem erről egy gyerek csak úgy, nem fog lemondani. Nekünk kell okosnak lenni, és időben cselekedni.

2012. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pont azon dilemmazok, h varjak addig, amig elej okos lesz ahhoz, hogy mertse, hogy ö mar nagy a cumizashoz vagy most szenvedjek vele, amiböl meg ugysem fogna fel semmit.
2012. júl. 14. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:
9 hónaposan szerintem nem nagy a cumizáshoz. Majd kb 1 éves kora után szerintem kezd el őt leszoktatni (lehet, saját magától is leszokik róla), mindig kösd valamihez (legjobb, ha alváshoz), hogy akkor cumizhat. Vagy ha mesét hallgat/néz. Aztán nem cumizunk, mert a cumi fáradt és pihennie kell. Stb. Szerintem ráérsz 1 éves kora után leszoktatni, most hadd élvezze még. Én 3 éves koromban már nem cumiztam de szoptam az ujjamat, azt viszont nagyon sokáig (nem is merem elmondani, hogy meddig), de csak titokban, mert ha a szüleim meglátták, rögtön leszidtak, hogy hozzák a borsot, és akkor meglátom, mi lesz. :) De leszoktam arról is nagy nehezen. :)
2012. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy odaadnám, ha kéri. Megnyugtatja, szüksége van rá. Pici még. Majd ha már elég értelmes (kb. 3 éves), akkor el lehet vele beszélgetni az elvételről.
2012. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!