Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babának kell már...

Mennyi idős babának kell már cipő?

Figyelt kérdés
Novemberben fogok szülni, akkor nyilván még nem kell, de mondjuk tavasszal, amikor ilyen 4-5 hónapos lesz, akkor már kell neki? Vagy elég a zokni? Nyárra kis szandál? Vagy most még ne vegyek neki ilyet, mert úgy se tudom, hogy mekkora lesz a kis lába?

2012. júl. 14. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg babakocsis, addig nem kel cipő. Ha már jár, majd akkor.
2012. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod nem tudod előre, mekkora lesz a lába. :) A mi lánykánk kb. 1 évesen kapta meg az első cipőjét, ő áprilisi, szóval még tavasz elején amikor hűvösebb volt, akkor zokni és puha kocsicipő volt rajta, melegben csak zokni. Akkor kell majd, amikor már tud járni.
2012. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. És ha megveszem az első cipőjét, akkor nagyobbat vegyek, hogy később is jó legyen, vagy inkább pont rá illőt? Csak mert olyan drágák a gyerekcipők, nem szeretném, ha egyszer hordaná, aztán többé nem is tudnám ráadni. Ti hogy csináljátok?
2012. júl. 14. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a napokban vettem a fiaimnak szandit, most tanultak meg járni. Addig kocsicipőjük volt, bent zokniban voltak és vannak most is (vagy mezítláb). Olyan szandit vettem nekik, ami pont jó rájuk, pedig tudom, hogy egy-két hónap alatt kinövik. Akkor viszont már úgyis csukott cipőt kell venni nekik. Egyébként, ha egy-két számmal nagyobbat vettem volna nem tudnának járni benne. :-)
2012. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ettől féltem, mert ugye alapból bukdácsolnak, hát még nagyobb cipőben. Jó, köszönöm a felvilágosítást!

Jó babázást mindenkinek!

2012. júl. 14. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

amíg nem jár addig kocsicipőt vehetsz, az nem drága, még a márkásak is olcsók, de használtan is vehetsz mivel nem fog ráállni csak a babakocsiban adod rá esetleg ősszel mikor még nem kell a lábas bundazsák...


egy éves kora körül mikor megteszi az első lépéseit, akkor lehet ráadni rendes cipőt, ezt nem tudod hónapokkal előbb megvenni, pont akkora kell, ráadásul ha valami gond van a lábával akkor speciális, supinált, esetleg sarkított elejű, stb. cipő kell.

hülyeség lenne most kiadni erre pénzt

2012. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem tud járni elég a kocsicipő vagy a zokni. Ha jár, olyat vegyél ami jó a lábára, mert nagyobb cipőben hatalmasat lehet esni. A szandálnál látni fogod rögtön. Zárt cipőt majd úgy vegyél, hogy állítsd fel benne, és, ha a sarka mögé pont befér a mutatóujjad, de több hely nincs, az jó lesz. Ennyi kell zárt cipőben, hogy járás közben tudjon mozogni a lába, különben nagyon feltöri majd szegénynek. Ha novemberi baba lesz, ráérsz majd cipőt venni később is, mikor tudod mekkora a lába. Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
2012. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!