Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájásra mi a leghatékonyabb...

Hasfájásra mi a leghatékonyabb, ill. nektek mi vált be a legjobban?

Figyelt kérdés
Egész éjjel üvölt a 3 hetes kislányunk,valószínüleg hasfájós,mecsek teát kap.Mit lehetne még ezen kívül adni neki ami valóban hatékony.Vélemények,tapasztalatok?

2012. júl. 14. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ne szoptasd két óránál sűrűbben,éjjel még ritkábban. A sok levegőtől és a sűrű szopitól fáj a hasa. Én ánizs teát adtam neki,az a szeleket is hajtja.
2012. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szopizik vagy tápszeres?
2012. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam, hogy az idő. Legalábbis nálunk így volt. Ami mérsékelte az a Grip Water volt, amit azt hiszem 6 hetes kortól lehet adni. Addig kipróbáltuk az Infacolt, az Espumizan-t, a tornáztatást, stb. Nekünk a teáktól sokkal rosszabb lett a hasfájása. Ti miket próbáltatok eddig?
2012. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Colief csepp! Nem olcsó, de megéri. Azóta, hogy ezt kapja a babám, mintha elvágták volna a hasfájást. www.colief.hu, olvasd el, hogy itt mit írnak a kólikáról. A pukira jó az espumisam. És büfiztess szopi közben is, legalább 2 szer és persze a végén! Ez a titka a nyugodt éjszakának!
2012. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az Espumisan jött be naponta 25 cseppet kaphat ezt osztottam el az étkezések elött. Én probáltam minél többször hasra tenni és ugy megemelve büfiztetni egy pár hét után minden oké volt. Na meg igen az idő, van aki 3 hónapos koráig akár mit szed, felesleges.
2012. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a colief cseppet ajánlom.

[link]

2012. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk enyhítette az Espumisan csepp, Infacol, és a Gripe water ezeknél is hatékonyabbnak bizonyult. Gripe watert csak 1 hós korától lehet adni. Infacolt, Espumisant bármikor.
2012. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is sokat szenvedtünk. Evés előtt espumisan, és mecsek tea. Sokat tornáztattam is. Ami még segített: a karomra fektettem hason, és a hátát simogattam. Ha minden kötél szakadt, a hajszárító bejött, a meleg és a zaj hatására megnyugodott. Mi tápszeresek vagyunk, és kb a 10. fajta után rendeződött a helyzet. Kitartást kívánok neked, és boldog babázást!
2012. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 3 hetes a babám, kb. egy hete kezdődött a hasfájás. Nekünk a védőnő Infacolt javasolt, ezt minden étkezés előtt kell adni neki és a gázokat segít távozni. De nekünk ez nem volt elég önmagában, vettünk még Biogia cseppet, ebből napi 5 csepp kell, kicsit drága 3500 Ft körül, de ez segített neki. www.biogaia.hu Amúgy mindenkinek más válik be, sajna vég kell próbálni melyik babának mi segít. Az előttem szólok a többi ismert szert már leírták, ezért én most saját tapasztalatból a Biogaia-t javaslom. Illetve még 2 dolog: meggymag párna, melegítve a hasára, és homeós bogyóból a COLOCYNTHIS 9 CH - Szerek listája - Homeopátia.info.hu oldalon utána tudsz nézni. Ezek kicsi bogyók, és összetörve minden 2. étkezés előtt műanyag kisanállal kis tejjel vagy vízzel kell adni neki. Fémmel nem érintkezhet, meg kézzel sem szabad megfogni, de úgy is jó, ha kicsi vízben előtte feloldod és utána megitatod vele. Remélem valamelyik segít Nektek is!

Majd írj, hogy mi vált be.

2012. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egy valami vált be: az idő (de az sajnos ilyenkor rendkívül lassan telik...) Megvettem többféle cseppet is, a coliefet többen javasolták, nekünk nem jött be, viszont igen borsos ára van: 4000 ft ami 1 hétre elegendő adag, valamint a beadás is hát meglehetősen körülményes. Lefejt tejbe kell cseppenteni majd állni hagyni és úgy adni a babának kiskanállal vagy cumisüvegből. Ha éjjel is eszik márpedig 3 hetesen még esznek a babák, akkor ez elég körülményes. Bár gondolom ha egész éjjel sír akkor úgysem alszol, van időd pepecselni ezzel. Jajj szegények, nagyon sajnállak titeket. De ha már nagyon el vagy keseredve egy dolog vigasztaljon: egyszer csak kinövi!!!
2012. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!